Defi متحمل ضررهای شدیدی می‌شود

ارزش کلی اقتصاد کریپتو در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۵ درصد در برابر دلار آمریکا کاهش یافته است و بخش توکن قرارداد هوشمند برتر بیش از ۸ درصد در بازه زمانی مشابه از دست داده است. این رکود بر بخش مالی غیرمتمرکز (defi) نیز تأثیر گذاشته است، به طوری که ارزش کل که امروز در حالت Defi قفل شده است، پس از کاهش ۵.۶۵ درصدی ارزش در روز گذشته، به شدت به زیر محدوده ۴۰ میلیارد دلاری نزدیک شده است.

 

TVL به محدوده ۴۰ میلیارد دلار نزدیک می‌شود، سه توکن تلفات سنگینی را ثبت می‌کنند

کل ارزش قفل شده (TVL) در امور مالی غیرمتمرکز (defi) 8.97 درصد از ۴۷.۱۲ میلیارد دلار در ۵ ژوئن به ۴۲.۸۹ میلیارد دلار در ۱۰ ژوئن ۲۰۲۳ در ساعت ۸:۳۰ صبح (ET) کاهش یافته است. این ضرر در پنج روز به حدود ۴.۲۳ میلیارد دلار می‌رسد. اکثر این ضررها در روز گذشته اتفاق افتاده است، زیرا اقتصاد کریپتو و بخش سکه قراردادهای هوشمند برتر در ۲۴ ساعت گذشته افت شدیدی داشته اند.

 

ارزش کل بازار برترین اقتصاد رمز قرارداد هوشمند در حال حاضر ۳۱۲ میلیارد دلار است، اما از دیروز ۸.۶ درصد از ارزش خود را از دست داده است. سه توکن، یعنی کاردانو (ADA)، سولانا (SOL) و پالیگان (MATIC) از زمانی که رابینهود اعلام کرد این سکه‌ها را در تاریخ ۲۷ ژوئن ۲۰۲۳ از فهرست خارج می‌کند، بیش از ۲۰ درصد از ارزش خود را از دست داده‌اند. اتریوم ۲۰۹ میلیارد دلار از این سکه‌ها را به خود اختصاص داده است. ارزش کل بازار ۳۱۲ میلیارد دلار است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا