حل شدن پرونده سرقت ۹ میلیون دلاری از Defi

مقامات در ایالات متحده اخیراً فاش کردند که مجری قانون شکیب احمد را به دلیل کلاهبرداری و پولشویی در ارتباط با حمله او به یک صرافی غیرمتمرکز (Defi) ارزهای دیجیتال دستگیر کرده است. دادستان ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک گفت که اتهامات پولشویی علیه مهندس امنیتی ناشی از تلاش‌های ادعایی وی برای مخفی کردن حرکت وجوه دزدیده شده است.

 

اتهامات پولشویی

وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) در ۱۱ ژوئیه اعلام کرد که شکیب احمد، مهندس امنیت ارشد سابق در یک شرکت فناوری، به دلیل کلاهبرداری و پولشویی در ارتباط با حمله به یک صرافی غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال دستگیر شده است. به گفته دادستان ناحیه جنوبی نیویورک، دامیان ویلیامز، احمد تقریباً ۹ میلیون دلار ارز دیجیتال را از صرافی غیرمتمرکز کریپتو به سرقت برده است.

 

همانطور که در بیانیه وزارت دادگستری توضیح داده شد، دستگیری مهندس امنیتی سابق به دنبال افشای کیفرخواستی بود که احمد را به دلیل نقش داشتن در سرقت سایبری متهم کرد. در همین حال، وکیل ایالات متحده همچنین فاش کرد که اتهامات پولشویی علیه مهندس امنیتی ناشی از تلاش‌های ادعایی وی برای مخفی کردن حرکت وجوه دزدیده شده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا