اخبار جهاناخبار ارز دیجیتال

رکود عمیق در ایالات متحده!؟

بازدهی اوراق خزانه‌داری طولانی مدت آمریکا در سال جاری نامنظم بوده است و این هفته، بازدهی اوراق خزانه‌داری ۱۰ ساله برای اولین بار در یک دهه گذشته از ۳.۵ درصد گذشت. پس از افزایش ۷۵ واحدی نرخ بهره فدرال رزرو، بازدهی اوراق ۱۰ ساله به ۳.۶۴۲ درصد رسید و اوراق خزانه ۲ ساله به ۴.۰۹۰ درصد، بالاترین حد در ۱۵ سال اخیر، رسید. منحنی نمودار بین اوراق ۲ ساله و ۱۰ ساله نشان می‌دهد که شانس رکود عمیق در ایالات متحده قوی‌تر شده است و گزارش‌های اخیر می‌گویند معامله‌گران اوراق قرضه با شدیدترین نوسانات شغلی خود مواجه شده‌اند.

 

سیگنال‌های منفی اقتصاد ایالات متحده

در پایان ژوئیه، پس از دومین سه ماهه متوالی منفی تولید ناخالص داخلی (GDP)، تعدادی از اقتصاددانان و استراتژیست‌های بازار تاکید کردند که ایالات متحده در رکود است. با این حال، دولت بایدن مخالفت کرد و کاخ سفید مقاله‌ای را منتشر کرد که شروع رکود را از دیدگاه دفتر ملی تحقیقات اقتصادی تعریف می‌کند. علاوه بر این، تورم داغ برای آمریکایی‌ها ویران کننده بوده است و تحلیلگران بازار معتقدند که افزایش قیمت‌های مصرف کننده نیز به رکود در ایالات متحده اشاره دارد.

 

با این حال، یکی از بزرگ‌ترین سیگنال‌ها، منحنی بازدهی است که بدهی بلندمدت را با بدهی کوتاه‌مدت با نظارت بر بازده اوراق خزانه ۲ و ۱۰ ساله اندازه‌گیری می‌کند. بسیاری از تحلیلگران معتقدند منحنی بازده معکوس یکی از قوی‌ترین سیگنال‌هایی است که به رکود اشاره می‌کند. منحنی بازده معکوس غیرمعمول است، اما نه در سال ۲۰۲۲، زیرا معامله‌گران اوراق قرضه امسال با یک محیط معاملاتی دیوانه‌کننده مواجه بوده اند. این هفته، بازدهی اوراق خزانه ۲ و ۱۰ ساله رکوردها را شکست، زیرا بازدهی اوراق خزانه ۱۰ ساله در ۱۹ سپتامبر برای اولین بار از سال ۲۰۱۱ از ۳.۵ درصد گذشت! در همان روز، بازدهی اوراق خزانه ۲ ساله برای اولین بار از سال ۲۰۰۷ به بالاترین حد خود در ۱۵ سال گذشته، به ۳.۹۷٪ رسید.

 

علیرغم این واقعیت که نوسانات بازار اوراق قرضه معمولاً نشانه‌ای از اقتصاد ضعیف در ایالات متحده است، معامله‌گران حرفه‌ای ادعا می‌کنند که بازارهای اوراق قرضه هیجان انگیز و سرگرم‌کننده بوده اند. مایکل مکنزی و لیز کاپو مک کورمیک، نویسندگان بلومبرگ، می‌گویند که بازارهای اوراق قرضه با نوسانات ناگهانی و گسترده روزانه مشخص می‌شوند که معمولاً محیطی مطلوب برای معامله‌گران است. پل همیل، رئیس توزیع درآمد ثابت جهانی، ارزها و کالاها در سیتادل سکیوریتیز نیز با خبرنگاران بلومبرگ موافق است.

 

همیل در روز چهارشنبه توضیح داد:

ما دقیقاً در نقطه شیرین نرخ‌ها هستیم که واقعاً یک بازار جالب است و مشتریان برای تجارت هیجان زده هستند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا