آموزش آلت کوین‌ها

ارز دیجیتال دیکرد

ارز دیجیتال Decred

بلاکچین دیکرد که برای اولین بار با مبادله اتمی در سال گذشته به شهرت رسید، Proof of Work بیت کوین را با Proof of Stake اخیر ترکیب کرد تا رویکردی جدید ابداع کند. جیک یوکام-پیات، سرپرست پروژه در Decred توضیح می‌دهد: مشکلاتی در هر دو سیستم وجود دارد و با حل کردن آنها احتمالاً Decred اولین ارز دیجیتالی است که مزایای هر دو سیستم اجماع PoW و PoS را در بلاکچین خود ترکیب می کند.

حکمرانی در ارزهای رمزنگاری شده به یک مسئله پر دردسر تبدیل شده است. شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار ملزم به رعایت الزامات تجویز شده برای حاکمیت جهت تضمین حمایت از سرمایه گذاران هستند. اما چنین حفاظتی در بازارهای ارز دیجیتال وجود ندارد.

رمزارزها ترکیبی از استراتژی ها را به عنوان جایگزین توسعه داده اند. در برخی موارد، به فورک ترجمه شده است. به عنوان مثال، هک DAO در سال ۲۰۱۵ روی بلاکچین اتریوم منجر به فورک و ایجاد یک کوین جدید شد. در موارد دیگر، ارزهای دیجیتال اشکال جدیدی از حکومت را اتخاذ کرده اند. به عنوان مثال، دش سیستمی از مسترنودها را ایجاد کرده است که در جهت پیشرفت های آینده رای می دهند.

 

ارز دیجیتال:Decred

 

خلق یک کوین بر اساس تجربیات شخصی

انگیزه رویکرد او به حکومت از تجربه شخصی ناشی می شود. یوکام-پیات و تیمش که شیفته بیت کوین شده بودند، در سال ۲۰۱۳ یک پیاده‌سازی کامل از این ارز دیجیتال انجام دادند و مشکلات مربوط به کد اصلی را در طول مسیر اصلاح کردند. اما تلاش‌های آن‌ها با واکنش جالب تیم Bitcoin Core ، الگوریتمی که شبکه بیت‌کوین را اجرا می‌کند، دریافت کرد. او می‌گوید: «اگر اولین نفر نبودید، نمی‌توانید واقعاً در آن شرکت کنید (بیت‌کوین). این زمانی بود که او با یک مقاله تحقیقاتی برای memcoin2 مواجه شد، پیشنهادی برای ارز دیجیتالی است که با استفاده از PoW استاندارد، سکه استخراج می کند و آن را با یک سیستم حاکمیت مشارکتی ترکیب می کند که در آن دارندگان این ارز دیجیتال مجاز به رای دادن به تغییرات کد آن هستند. Yocom-Piatt و تیمش با اشاره به ماینرهای متمرکز و توسعه دهندگان هسته بیت کوین که نفوذ فوق‌العاده ای در اکوسیستم بیت کوین دارند، می گوید: «در سیستم اثبات کار، حاکمیت در مکان نامناسبی قرار دارد. Yocom-Piatt و تیمش Decred را در سال ۲۰۱۶ راه‌اندازی کردند.

در حالی که از PoW استاندارد برای ماینینگ استفاده می کند، تازگی Decred در پیاده‌سازی یک سیستم PoS نهفته است. این بدان معناست که ذینفعان ارز دیجیتال در مسیر آینده آن نظر دارند. این حق برای دارندگان بیت کوین وجود ندارد، کسانی که صرفاً در این درام که منجر به ایجاد بیت کوین کش در سال گذشته شد، حضور داشتند.

یوکام-پیات توضیح می‌دهد: «بسیاری از مردم بلاک‌های بزرگ‌تر (در بیت‌کوین) را می‌خواستند، اما این سؤال که چند نفر (بلوک‌های بزرگ‌تر می‌خواستند) هرگز پاسخ داده نشد. به گفته او، فرآیندهای Onchain (یا فرآیندهایی که بر روی بلاک چین ارز دیجیتال انجام می‌شوند، مانند رای دادن، در مقابل آفلاین) در برابر سانسور مقاوم هستند.

اما PoW و PoS مشکلات خاص خود را دارند. به عنوان مثال، PoW به سرعت در میان توسعه دهندگان از دست می دهد زیرا انرژی بر است و به زیرساخت های گران‌قیمت نیاز دارد. برایان بهلندورف، مدیر اجرایی Hyperledger – یک پروژه منبع باز برای فناوری های بلاک چین، در کنفرانس اخیر MIT گفت: “من نمی توانم منتظر مرگ Proof of Work باشم. ” PoS در معرض ظلم و ستم اکثریت سهامداران است. اما Yocom-Piatt چندان نگران این تغییرات نیست. او می‌گوید: «اگر در آینده تشخیص دهیم که PoW یک شکست بزرگ است، آن‌گاه آن را مهندسی می‌کنیم. در مورد PoS، او می گوید که به “عقل سهامداران” اعتماد دارد. او توضیح می دهد: «ما در اینجا در حال ساختن هوش جمعی هستیم.

 

تکامل Decred

 

تکامل دیکرد Decred

در حال حاضر، Yocom-Piatt مشغول ساخت Decred به یک فروشگاه برتر ارزش است. او می‌گوید: «هر ارز دیجیتال، از جمله بیت‌کوین، در درجه اول یک ذخیره‌کننده ارزش است، زیرا به دست آوردن آن بسیار آزاردهنده است که مردم نمی‌خواهند آن را خرج کنند». Decred همچنین خود را به عنوان یک بلاک چین برای اجرای زیرساخت های حاکمیتی قرار می دهد. سال گذشته Politeia (از اصطلاح یونانی به معنای سیستم دولتی) را برای مشاغل منتشر کرد. Yocom-Piatt آن را مانند Github توصیف می‌کند، ابزاری محبوب که توسط توسعه‌دهندگان برای ذخیره آخرین نسخه‌های کدشان با مُهر زمانی استفاده می‌شود. Politeia می تواند برای ذخیره داده های مربوط به حکومت استفاده شود.

با گذشت زمان، Decred، ارز دیجیتال، ممکن است تبدیل به یک رسانه تراکنش شود. اما برای تحقق آن نیاز به چند تحول است. اول، تراکنش‌های خارج از زنجیره ، مانند تراکنش‌هایی که با استفاده از شبکه لایتنینگ انجام می‌شوند ، باید بالغ شوند و به طور گسترده برای تراکنش‌ها مورد استفاده قرار گیرند.

یوکام-پیات می‌گوید سال ۲۰۱۸ ممکن است سالی باشد که چنین تراکنش‌هایی خودش را آغاز می‌کند. دوم، به دست آوردن ارزهای رمزنگاری شده از دیدگاه نظارتی باید آسان تر شود. Yocom-Piatt می‌گوید: «این امر قیمت را پایین می‌آورد و چرخه خرید و فروش آغاز می‌شود» و افزود که Decred باید به عنوان یک خرید بلندمدت در نظر گرفته شود.

امتیاز دهید

علی دوشابچی

علاقه ی اصلی او در زمینه‌ی اخبار ارز دیجیتال و رویه‌ی بازار است. فعالیت اصلی وی از سال 2017 پس از کسب 2 سال تجربه در قسمت های مختلف مقاله نویسی ، دنیای بلاک‌چین و امنیت شبکه های آن شروع شد. پس از کسب تجربیات شاخص او به عضویت تیم حرفه ای اطلاع رسانی و تحلیل و بررسی ارزیدو پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا