مصاحبهاخبار ارز دیجیتالاخبار جهان

کاهش رتبه های اعتماد رئیس فدرال رزرو

بر اساس نظرسنجی گالوپ که در ۲ می منتشر شد، اعتماد مردم به رهبران اقتصادی فعلی آمریکا رو به وخامت گذاشته است. اعتماد به جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا که اقتصاد ایالات متحده را مدیریت می کند از ۵۷ درصد به ۴۰ درصد کاهش یافته است و اعتماد به رئیس فدرال رزرو جروم پاول از ۵۵ درصد به ۴۳ درصد کاهش یافته است. نظرسنجی گالوپ در آپریل ۲۰۲۲ که در بحبوحه بالاترین فشار تورمی که کشور در دهه‌های اخیر دیده است منتشر شد، نشان می‌دهد که اعتماد به رهبران اقتصادی در پایین‌ترین حد خود از سال ۲۰۰۸ است.

 

آمریکایی ها به رهبران فعلی که اقتصاد را مدیریت می کنند اطمینان ندارند

بر اساس نظرسنجی گالوپ که اخیراً منتشر شده است، پس از بزرگترین رشد پولی که کشور در تمام طول عمر خود دیده است، ایمان به رهبران اقتصادی آمریکا در حال کاهش است.

این نظرسنجی از طریق مصاحبه های تلفنی در تاریخ ۱ تا ۱۹ آپریل ۲۰۲۲ با ۱۰۱۸ بزرگسال ساکن ایالات متحده انجام شد. شرکت کنندگان در نظرسنجی گالوپ در تمام ۵۰ ایالت و ناحیه کلمبیا ساکن بودند. علاوه بر این، این نظرسنجی قبل از گزارش تولید ناخالص داخلی ایالات متحده و افزایش اخیر نرخ بهره فدرال رزرو انجام شده است. نویسندگان نظرسنجی گالوپ بیان می کنند:

اعتماد عمومی به مدیریت رهبران کلیدی ایالات متحده در اقتصاد ملی در میان بالاترین نرخ تورم در بیش از ۴۰ سال گذشته و ارزیابی‌های تیره‌تر آمریکایی‌ها از اقتصاد ملی و وضعیت مالی خود متزلزل شده است.

 

آمریکایی های متوسط تنها کسانی نیستند که معتقدند فدرال رزرو و رهبران اقتصادی فعلی اعتبار خود را از دست داده اند. تعدادی از تحلیلگران، نویسندگان مالی و اقتصاددانان مانند پیتر شیف، رابرت کیوساکی، جرالد سلنته و بسیاری دیگر همین اعتقاد را دارند. تا آنجا که به نظرسنجی گالوپ مربوط می شود، نویسندگان گزارش توضیح می دهند که رتبه بندی اعتماد برای همه رهبران کمتر از میانگین تاریخی برای هر یک است.

 

پاول می گوید که نگران اعتبار نیست، نظرسنجی گالوپ نشان می دهد که ایمان به رهبران دموکرات کمتر از اعتماد به رهبران جمهوری خواه است.

 

در ۴ می، زمانی که جروم پاول، رئیس فدرال رزرو مستقیماً از او پرسیده شد:

آیا نگران اعتبار فدرال رزرو نزد مردم آمریکا است، پاول گفت که نگران نیست.

 

پاول به خبرنگار تلویزیون بلومبرگ، مایک مک کی، گفت:

نمونه خوبی برای اینکه چرا اینطور است؛ در سه ماهه چهارم سال گذشته، زمانی که ما شروع به صحبت در مورد کاهش زودتر و سپس افزایش نرخ ها در سال جاری کردیم. شما دیدید که بازارهای مالی واکنش نشان دادند. می دانید، این بسیار مناسب است!

 

رئیس فدرال رزرو افزود:

می‌دانید که منحنی نرخ پیش‌رو در بازارهای مالی در پاسخ به راهنمایی‌های ما سفت‌تر شده است و اقدامات ما واقعاً سیاست ما را تقویت می‌کند. منظورم این است که سیاست پولی آن اکنون تا حد زیادی بر اساس انتظارات عمل می کند.

 

علاوه بر این، پاول به خبرنگار بلومبرگ گفت:

بانک مرکزی ایالات متحده تصمیم گرفت تاریخ ۱ جون را انتخاب کند تا اجازه دادن به سقوط اوراق بهادار را صرفاً به دلخواه انجام دهد.

 

پاول به مک کی تاکید کرد:

ما فقط یک تاریخ را انتخاب می‌کردیم، و اتفاقاً همان تاریخی بود که ما انتخاب کردیم. هیچ چیز جادویی در آن وجود نداشت. می دانید، این موضوع در طول زمان هیچ اهمیت اقتصادی کلان نخواهد داشت.

 

نظرسنجی گالوپ نشان می دهد، از آنجایی که تورم ایالات متحده به میزان زیادی افزایش یافته است، اعتبار آمریکایی ها به مدیریت اقتصادی بایدن و پاول دو رقمی کاهش یافته است. این نظرسنجی نشان می‌دهد که کمتر از نیمی از بزرگسالان آمریکایی گفته‌اند که به مدیریت اقتصادی بایدن و پاول تا حد زیادی اعتماد دارند. پاول ۴۳ درصد و جو بایدن ۴۰ درصد حتی پایین تر به دست آوردند. علاوه بر این، آمار گالوپ نشان می دهد که ایمان به رهبران دموکرات (۳۸٪) در حال حاضر کمتر از اعتماد به رهبران جمهوری خواه (۴۰٪) در مدیریت اقتصاد ایالات متحده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا