کاهش ۱۰ درصدی تجارت دوجانبه چین و آمریکا

تحلیلگران از استراتژی جدید ریسک‌زدایی که ایالات متحده در حال حاضر علیه چین استفاده می‌کند که توسط جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی ایالات متحده در آپریل توضیح داده شد، انتقاد کرده و تصریح کرد که امنیت ملی بیش از هزینه‌های اقتصادی است. این سیاست‌های کاهش ریسک ممکن است بر تجارت دوجانبه تأثیر بگذارد که طی چهار ماه اول سال ۲۰۲۳ با ۱۱.۲ درصد کاهش به ۲۱۷.۹ میلیارد دلار رسید.

 

به گفته تحلیلگران، ریسک‌زدایی تعبیری برای جدا کردن روابط آمریکا و چین است

تحلیلگران از استراتژی ریسک‌زدایی آمریکا علیه چین انتقاد می‌کنند. این اصطلاح که ماه گذشته توسط جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی ایالات متحده ذکر شد، برای توضیح موضعی که ایالات متحده در برابر رشد و سیاست‌های چین در مورد مناقشه روسیه و اوکراین اتخاذ می‌کند، استفاده می‌شود و در حالی که جنت یلن، وزیر خزانه‌داری ایالات متحده قبلاً گفته بود که جداسازی کامل اقتصاد دو کشور فاجعه‌بار خواهد بود، تحلیلگران چینی معتقدند که این فقط یک انتخاب است.

 

ژو شیائومینگ، محقق ارشد مرکز چین و جهانی شدن، اظهار داشته است که این استراتژی ریسک‌زدایی در عمل چیزی کم ندارد، زیرا به دنبال محدود کردن تعامل اقتصادی با چین به موارد ضروری است.

 

شیائومینگ توضیح می‌دهد:

ایالات متحده به تجارت با چین ادامه خواهد داد زیرا دریافته است که قطع کامل روابط اقتصادی بین این دو نه امکان‌پذیر است و نه مطلوب. با این وجود، به نظر می‌رسد که دولت بایدن همچنان قصد ساخت حیاط کوچک با حصار بلند را دارد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا