دلارزدایی به رهبری روسیه

به گفته معاون رئیس دولت روسیه، تجارت در یک سازمان منطقه‌ای تحت رهبری روسیه عملاً از دلار آمریکا فاصله گرفته است. این مقام مسئول خاطرنشان کرد استفاده از ارزهای ملی در معاملات این بلوک به حدود ۹۰ درصد رسیده است.

 

مقام روسی می‌گوید اوراسیا دلار را در تجارت با ارزهای ملی جایگزین می‌کند

آلکسی اورچوک معاون نخست وزیر روسیه در حاشیه نشست سران این سازمان در مسکو به رسانه‌ها گفت تجارت بین کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا (EAEU) دلارزدایی شده است.

 

اورچوک در پاسخ به سؤال روزنامه‌نگاران که آیا کنار گذاشتن کامل دلار آمریکا واقع‌بینانه است، خاطرنشان کرد که دلار آمریکا نقش خود را داشته است، اما با اشاره به اظهارات متعدد ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در این زمینه، تاکید کرد که این روسیه نیست که آن را سلاح کرده است.

 

وقتی از دلار و یورو قطع می‌شویم، قطعاً بیکار نخواهیم نشست. به نقل از خبرگزاری بلتا، نماینده قوه مجریه در مسکو تصریح کرد:

ما برای تسویه‌حساب‌های متقابل به دنبال ارزهای دیگر خواهیم بود. در مورد اینکه دلار چقدر دوام خواهد آورد، خب، ما واقعاً اهمیتی نمی‌دهیم.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا