دلارزدایی به سرعت اتفاق می‌افتد

مدیر عامل Circle می‌گوید سقوط SVB که برای مدت کوتاهی باعث جدا شدن USDC از دلار شد، تنها اعتماد به سیستم بانکی را متزلزل کرده است. Jeremy Allaire، مدیرعامل استیبل کوین Circle، روز چهارشنبه در Consensus 2023 در مورد جایی که شرکت‌هایی مانند او با سیستم دلار آمریکا و رژیم نظارتی فعلی مطابقت دارند، صحبت کرد. مدیر اجرایی معتقد است که از دست دادن گسترده اعتماد به بانکداری ایالات متحده به دلارزدایی کمک می‌کند و استیبل کوین‌های دیجیتال دلار به آن کمک می‌کند تا سلطه جهانی خود را حفظ کند.

 

یک دلار دیجیتال مطمئن

Jeremy Allaire در طی یک پنل با عنوان A 10-Year Rollercoaster Toward a New Model of Money گفت که سقوط بانک سیلیکون ولی (SVB) در ماه مارس صرفاً یادآوری این موضوع بود که چرا Circle و سایر شرکت‌های کریپتویی ۱۰ سال پیش تأسیس شدند.

 

او گفت:

این واکنشی به بحران مالی جهانی سال ۲۰۰۸ بود. من شخصاً زمان زیادی را صرف تلاش برای درک ماهیت پول، نحوه عملکرد سیستم بانکی، سیستم پولی بین‌المللی کردم و این قبل از اینکه من هر نوع دانشی از بیت کوین یا هر یک از اینها داشته باشم بود.

 

وایت پیپر بیت کوین در سال ۲۰۰۸ منتشر شد، زیرا ورشکستگی‌های گسترده بانکی در ایالات متحده باعث شد مالیات‌دهندگان مسئولیت تصمیمات مخاطره‌آمیزی که بانک‌های سرمایه‌گذاری با پول مشتری گرفته اند را به عهده بگیرند. این شبکه اولین شبکه در نوع خود بود که امکان پرداخت همتا به همتا را به روش دیجیتالی فراهم کرد که بسیاری از ارزهای دیجیتال از آن پیروی کردند.

 

آلر خاطرنشان کرد که ایده پول سالم به میزان زیادی در فضای کریپتو نفوذ می‌کند و ایده Circle این بود که آن را به دنیای ارزهای فیات، به شکل دیجیتال معرفی کند.

 

او گفت:

این امر به طور چشمگیری هم امنیت اساسی پول را تغییر می‌دهد و هم فرصت‌های جدید خارق‌العاده‌ای را برای نحوه ترتیب دادن فعالیت‌های اقتصادی و فعالیت‌های مالی باز می‌کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا