دلارزدایی به زیمبابوه هم سرایت کرد

بانک مرکزی زیمبابوه (RBZ) اعلام کرده است که انتشار توکن‌های دیجیتالی با پشتوانه طلا را از ۸ می آغاز خواهد کرد. در مرحله اول راه‌اندازی، توکن‌های دیجیتال برای مقادیر سرمایه‌گذاری با یک دوره ۱۸۰ روزه منتشر خواهند شد. RBZ همچنین فاش کرد که توکن‌های دیجیتال با پشتوانه طلا هم به عنوان وسیله پرداخت و هم به عنوان ذخیره ارزش استفاده می‌شوند.

 

ابزارهای اضافی برای حفظ ارزش توکن‌های دارای پشتوانه طلا

به گفته بانک مرکزی زیمبابوه، این بانک قصد دارد از ۸ ماه می انتشار ارز دیجیتال با پشتوانه طلا را آغاز کند. انتظار می‌رود این ارز دیجیتال که توسط طلای ذخیره شده در بانک مرکزی زیمبابوه (RBZ) پشتیبانی می‌شود، تکمیل شود. سکه‌های فیزیکی طلا که در ژوئیه ۲۰۲۲ به گردش درآمدند.

 

اعلام تاریخ انتشار ارز دیجیتال تنها چند روز پس از آن اعلام شد که جان مانگودیا، رئیس بانک مرکزی، قصد RBZ را برای مبارزه با کاهش ارزش پول محلی با ارز دیجیتال پشتوانه طلا فاش کرد. همچنین، همانطور که گزارش شده بود، بانک مرکزی زیمبابوه امیدوار است بتواند تقاضای محلی برای دلار را با ارز دیجیتالی که به زودی راه‌اندازی می‌شود، کاهش دهد.

 

با این حال، در بیانیه‌ای که در ۲۸ آپریل منتشر شد، رئیس RBZ فاش کرد که انتشار توکن‌های دیجیتال با پشتوانه طلا به منظور گسترش ابزارهای حفظ ارزش موجود در اقتصاد است. توکن‌های دارای پشتوانه طلا همچنین برای تقسیم‌پذیری ابزارهای سرمایه‌گذاری و گسترش دسترسی و استفاده از آنها توسط عموم در نظر گرفته شده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا