اخبار جهاناخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار ماینینگ

پلتفرم مبتنی بر بلاک چین برای De Beers!

De Beers، یکی از شرکت‌های پیشرو در تولید الماس در سطح جهان، اخیراً از استقرار پلتفرم منبع الماس مبتنی بر بلاک چین خود در مقیاس بزرگ خبر داد. این پلتفرم ارائه اطلاعات منشأ از منبع به Sightholder را برای ذخیره در یک بلاک چین امن امکان‌پذیر می‌سازد.

 

رکورد تغییرناپذیر منشأ الماس

یکی از بزرگترین استخراج کنندگان الماس در جهان، De Beers، اخیراً اعلام کرد که یک پلتفرم مبتنی بر بلاک چین را در مقیاس بزرگ راه اندازی کرده است. این پلتفرم که به عنوان Tracr شناخته می‌شود، به sightholders این توانایی را می‌دهد که یک سابقه تغییر ناپذیر از منشأ الماس ارائه دهد و خرده‌فروشان جواهرات را به منشأ الماس‌هایی که خریداری می‌کنند توانمند می‌سازد.

در بیانیه ای که این شرکت منتشر کرد، گفت:

راه اندازی این پلت فرم در مقیاس تقریباً چهار سال پس از راه اندازی مرحله تحقیق و توسعه De Beers انجام می شود. این راه‌اندازی همچنین در سالی انجام می‌شود که شرکت قبلاً یک چهارم تولید خود را بر حسب ارزش در سه نقطه اول سال در TracrTM ثبت کرده است تا برای اولین نسخه در مقیاس آماده شود.

 

در بیانیه ای، بروس کلیور، مدیر عامل گروه De Beers، در مورد اینکه چگونه بلاکچین اعتماد به صنعتی را که متهم به انجام ندادن اعمال کافی برای جلوگیری از جریان الماس های غیرقانونی متهم شده است، افزایش داد، صحبت کرد.

TracrTM، که ارائه اطلاعات منشأ از منبع به Sightholder را برای ذخیره در یک بلاک چین امن امکان‌پذیر می‌سازد، اعتماد به الماس‌های طبیعی را تقویت می‌کند و نشان‌دهنده اولین گام در یک تحول تکنولوژیکی است که استانداردها را افزایش می‌دهد و انتظارات را از آنچه ما قادر به انجام آن هستیم بالا می‌برد.

 

ایجاد اعتماد ذینفعان

به نوبه خود، وزیر مواد معدنی و انرژی بوتسوانا، لفوکو موآگی، گفت:

معرفی سیستم مبتنی بر بلاکچین چیزی است که هم برای کشورش که ۱۵ درصد از سهام شرکت تولید کننده الماس را دارند و هم برای De Beers خوشایند است. سایر سهامداران موآگی همچنین بر اهمیت افزایش اعتماد سهامداران به روشی که De Beers الماس های خود را تامین می کند، تاکید کردند.

 

با نگرانی از اینکه الماس های به دست آمده غیرقانونی به دامن زدن به درگیری ها کمک می کند، شرکت های تولید کننده الماس مانند De Beers با فشار فزاینده ای مواجه شده اند تا اطمینان حاصل کنند که چنین الماس هایی به بازارهای رسمی راه پیدا نمی کنند. علاوه بر این، از آنجایی که مشتریان نهایی بیشتر بر دانستن منبع جواهراتی که می خرند اصرار دارند، De Beers گفت که این بدان معناست که باید تغییر تکنولوژیکی برای برآورده کردن انتظارات آنها انجام دهد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا