DASH ،ALGO و OMG اوراق بهادار ثبت نشده اند

با توجه به شکایت اخیر کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) علیه Bittrex، تنظیم‌کننده اوراق بهادار اصرار دارد که چند توکن دارایی کریپتو به عنوان قرارداد سرمایه‌گذاری عرضه شده و فروخته شده است و اوراق بهادار اند. این خبر به دنبال تعیین چندین دارایی کریپتویی توسط SEC به عنوان اوراق بهادار است، از جمله پرونده علیه Terraform Labs که اصرار دارد LUNA و UST به عنوان اوراق بهادار ثبت نشده فروخته شده اند. علاوه بر این، دادخواستی که توسط لتیتیا جیمز، دادستان کل نیویورک علیه کوکوین آغاز شد، اصرار دارد که اتریوم نیز یک اوراق بهادار است.

 

شکایت علیه صرافی‌های کریپتویی عدم شفافیت در مورد وضعیت اوراق بهادار در مقابل کالا را به نمایش می‌گذارد

امسال، تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده تعدادی از دارایی‌های کریپتو را به‌عنوان اوراق بهادار ثبت‌نشده تعیین می‌کنند و این اتهامات در دعاوی قضایی علیه چندین صرافی کریپتویی مدفون شده است. Bittrex آخرین صرافی ارز دیجیتالی است که در سال جاری پس از شکایت علیه پلتفرم‌های معاملاتی مانند Binance US ،Kucoin و Coinex، پس از اینکه SEC صرافی Bittrex را به فعالیت به عنوان یک بورس اوراق بهادار ملی ثبت نشده، کارگزار و آژانس تسویه‌حساب متهم کرد، مورد شکایت قرار گرفت. در شکایت علیه Bittrex، کمیسیون SEC اصرار دارد که DASH ،ALGO ،TKN ،NGC و OMG اوراق بهادار ثبت نشده هستند.

 

به عنوان مثال، در صفحه ۳۵، SEC تاکید کرد که سرمایه‌گذاران در OMG انتظار معقولی از سود بر اساس تلاش‌های دیگران داشتند در حالی که در مورد پروژه Omisego بحث می‌کردند. رگولاتور اوراق بهادار ادعا می‌کند که مواد موجود در زمان عرضه اولیه سکه (ICO) نشان می‌دهد که توسعه پلتفرم توسط تیم شبکه OMG می‌تواند منجر به سود برای دارندگان توکن OMG شود. در صفحه ۳۷، SEC در مورد DASH بحث می‌کند و تنظیم‌کننده تاکید می‌کند که خریداران DASH در یک شرکت مشترک سرمایه‌گذاری کردند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا