بازار دارک وب Monopoly از بین رفت

در ۲ می ۲۰۲۳، یوروپل اعلام کرد که یک تلاش مشترک بین سازمان‌های مجری قانون از ایالات متحده، اروپا، بریتانیا و برزیل با دستگیری ۲۸۸ نفر، همراه با ضبط ۸۵۰ کیلوگرم مواد مخدر غیرقانونی، ۱۱۷ سلاح گرم و ۵۳.۴ میلیون دلار پول نقد و ارزهای دیجیتال به پایان رسید.  این سرمایه‌گذاری مشترک به نام عملیات اسپکتور، بازار انحصاری بازار دارک وب (DNM) را با موفقیت از بین برد و زیرساخت‌های آن را در دسامبر ۲۰۲۱ مصادره کرد.

 

بازار دارک وب از طریق کنسرسیومی از مقامات مجری قانون جهانی از بین رفت

وزارت دادگستری ایالات متحده و یوروپل فاش می‌کنند که مقامات از سراسر جهان برای از بین بردن بازار انحصاری DNM همکاری کردند که منجر به دستگیری ۲۸۸ نفر در طول تحقیقات شد. این بیانیه فاش می‌کند که مونوپولی در دسامبر ۲۰۲۱ نابود شد و منجر به بیش از ۱۰۰ تحقیق و پیگرد قانونی فدرال در ایالات متحده شد. در ژانویه ۲۰۲۲، یک محقق ناشناس DNM و Tor معروف به Dark.fail اشاره کرد که سرورهای Monopoly توقیف شده است.

 

Dark.fail در آن زمان توییت کرد:

هشدار، سرورهای Monopoly Market توسط میزبان آنها توقیف شد، به احتمال زیاد اقدام اجرای قانون. اگر در این پلتفرم بلاکچین، سایبری، حرکتی انجام داده اید، بدانید که تاریخچه تراکنش شما ممکن است در دستان افراد ناشناخته باشد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا