Dappها در برابر دستکاری داده‌ها آسیب پذیرند

مدیرعامل Space and Time به نام Nate Holiday گفته است که برنامه‌های غیرمتمرکز (dapps) مستعد دستکاری داده‌ها هستند زیرا تا حد زیادی بر روی پایگاه‌های داده و خدمات متمرکز ساخته شده اند. مدیرعامل همچنین فهرستی از خطرات دستکاری داده‌ها را به اشتراک گذاشت که به گفته او مختص انبارهای داده است.

 

شرکت‌های متکی به پایگاه‌های داده و خدمات متمرکز

به گفته Nate Holiday، مدیر عامل انبار داده غیرمتمرکز Space and Time، تخلیه اخیر وجوه در پلتفرم وام‌دهی defi (مالی غیرمتمرکز) Lodestar Finance و حمله به شبکه Ronin از Axie Infinity قبل از آن، رویدادهای کلیدی هستند که به کاربران یادآوری می‌کنند که برنامه‌های غیرمتمرکز (dapps) مستعد دستکاری داده‌ها هستند. اگرچه او اعتراف می‌کند که بسیاری از برنامه‌ها توسط بلاکچین تغذیه می‌شوند، با این وجود هالیدی ادعا کرد که بسیاری از این برنامه‌ها تا حد زیادی بر روی پایگاه‌های داده و خدمات متمرکز ساخته شده اند.

 

همانطور که اخیرا گزارش شده است، هکری که پشت هک ۶.۹ میلیون دلار از Lodestar Finance بود، نرخ مبادله قرارداد plvGLP را دستکاری کرده بود. سپس هکر با ارائه وثیقه plvGLP به Lodestar و قرض گرفتن تمام نقدینگی موجود، این اتفاق را رقم زد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا