اتهام کلاهبرداری دنیل شین در کره جنوبی

گزارش‌های محلی اخیر نشان می‌دهد که شین هیون سونگ، که به نام دانیل شین شناخته می‌شود، یکی از بنیان‌گذاران آزمایشگاه‌های Terraform، توسط دفتر دادستانی ناحیه جنوبی سئول به اتهام کلاهبرداری متهم شده است. به همراه ۹ نفر دیگر، شین مظنون به فریب سرمایه‌گذاران و جمع‌آوری حدود ۴۶۰ میلیارد وون (۳۵۰ میلیون دلار) قبل از شکست نهایی پروژه ترا است.

 

دنیل شین با ۹ همکار دیگر Terra متهم شد

KBS World، یک نشریه منطقه‌ای کره جنوبی، فاش کرده است که ده نفر از جمله دنیل شین در کره جنوبی متهم شده اند. این مظنونان با وجود اینکه بازداشت نشده اند، به تخلفات مالی، اختلاس و کلاهبرداری متهم شده اند. مقامات کره جنوبی مشکوک هستند که این گروه از افراد ۴۶۰ میلیارد وون (۳۵۰ میلیون دلار) از راه‌های غیرقانونی مرتبط با پروژه بلاکچین Terra جمع‌آوری کرده اند.

 

بر اساس گزارش KBS، شین مسئول نظارت بر پرداخت‌های terrausd (UST) (که اکنون به عنوان USTC شناخته می‌شود) به مدت چهار سال از ژوئیه ۲۰۱۸ بود. دادستان‌ها دلایلی دارند که معتقدند در این دوره از تبلیغات نادرست استفاده شده است. هفت نفر از ده مظنونی که متهم شدند برای آزمایشگاه‌های Terraform کار می‌کردند، در حالی که یک نفر کارگزار مالی Shin بود. اگرچه دادستانی قصد دارد ۲۴۶.۸ میلیارد وون (۱۸۴.۷ میلیون دلار) را ضبط کند، اما این روند بسیار روان نبوده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا