DAI به عنوان سومین استیبل کوین بزرگ ظاهر شد

استیبل کوین DAI Makerdao اکنون سومین استیبل کوین بزرگ از نظر ارزش بازار است و از Binance USD (BUSD) پیشی گرفته است که رسماً به ۴.۳۰۴ میلیارد دلار کاهش یافته است. ارزش بازار DAI در روز جمعه، ۱۶ ژوئن ۲۰۲۳، تقریباً ۴.۳۹۴ میلیارد دلار بود، اما تعداد DAI در گردش از ماه گذشته ۵.۷ درصد کاهش یافته است.

 

DAI به سومین جایگاه بزرگ استیبل کوین صعود کرد

در می ۲۰۲۲، terra usd (UST)، که اکنون به عنوان terra usd classic (USTC) شناخته می‌شود، از برابری ۱ دلاری خود جدا شد و باعث شد ارزش آن تا بیش از ۹۸ درصد کاهش یابد. در نتیجه، BUSD به عنوان سومین دارایی بزرگ استیبل کوین ظاهر شد. علاوه بر این، توکن استیبل کوین صادر شده توسط Paxos برای چندین ماه در بین ده دارایی برتر ارز دیجیتال از نظر ارزش‌گذاری بازار قرار داشت، تا اینکه در ۱۳ فوریه ۲۰۲۳، زمانی که دپارتمان خدمات مالی نیویورک (NYDFS) به این شرکت دستور داد تا مینت ارز دیجیتال BUSD را متوقف کند.

 

از آن زمان، مقدار قابل توجهی از BUSD بازخرید شده است، با داده هایی که نشان می دهد تقریباً ۱۱.۸ میلیارد BUSD به دنبال دستور NYDFS سوزانده شده است. با این حال، تا این هفته، یا حدود ۱۵ ژوئن ۲۰۲۳، BUSD همچنان جایگاه خود را به عنوان سومین استیبل کوین بزرگ حفظ کرد. امروزه دیگر اینطور نیست، زیرا DAI رسماً جای خود را به عنوان سومین توکن بزرگ دلاری با ارزش بازار ۴.۳۹۴ میلیارد دلار گرفته است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا