CZ باعث ورشکستی صرافی FTX نشد

آنتونی اسکاراموچی هفته فروپاشی FTX، مواجهه او با سم بنکمن فراید و عملکرد Skybridge از آن زمان را مرور می‌کند. آنتونی اسکاراموچی، بنیانگذار اسکای بریج کپیتال، روز پنجشنبه در کنفرانس اجماع ۲۰۲۳ در مورد وضعیت امور FTX در هفته‌ها و روزهای قبل از فروپاشی آن صحبت کرد. اول این تصور را که Changpeng Zhao (CZ)، مدیر عامل Binance، مسئول شکست صرافی است را رد کرد و مقصر آن را صرفاً به گردن رئیس سابق FTX به نام Sam Banknman Fried انداخت.

 

نحوه کار SkyBridge بعد از FTX

اسکاراموچی با توضیح این که رابطه او با FTX آنقدر که بسیاری می‌گویند به شرکتش آسیبی وارد نکرده است، شروع کرد.

 

وی گفت:

من فکر می‌کنم که ما به خوبی مقاومت کرده‌ایم و فکر می‌کنم از کل سه‌ماهه گذشته سود برده‌ایم. این احتمالاً بهترین سه‌ماهه‌ای است که در ده سال اخیر در شرکت خود داشته‌ایم.

 

SkyBridge تنها ۸ هفته قبل از رکود بورس، ۳۰ درصد از سهام شرکت خود را به FTX Ventures فروخت. اسکاراموچی گفت که SkyBridge با وکلای ورشکستگی مرتبط با آن سهام در تماس بوده است، اما در نهایت مشکلی نخواهد بود که آیا آنها می‌توانند بعداً سهام را بخرند یا نه.

 

در مورد SBF، مدیر اجرایی گفت که او سم را دوست دارد، حتی اگر کاری را که انجام داده به عنوان خیانت تشخیص دهد. خوشبختانه، بسیاری از چهره‌های با نفوذی که او بنکمن فراید را به آنها معرفی کرد، از جمله تونی بلر و خانواده کلینتون، پیش از فروپاشی FTX، فرآیند بررسی دقیق خود را به پایان نرسانده بودند و سرمایه‌گذاری زیادی در FTX انجام نداده بودند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا