توافق مبادله ارز نیجریه و چین

کارشناسان اقتصادی نیجریه می‌گویند که توافق پنج ساله سوآپ ارزی این کشور با چین فشار بر پول نیجریه را کاهش نداده است. به گفته یکی از کارشناسان، اجرای قرارداد مبادله به دلیل اندازه عدم تعادل تجاری بین نیجریه و چین متوقف شده است.

 

کاهش فشار روی نایرا

به گفته کارشناسان اقتصاد نیجریه، قرارداد سوآپ ارزی پنج ساله این کشور با چین نتوانسته فشار بر نایرا را کاهش دهد. این توافقنامه که بین بانک مرکزی نیجریه (CBN) و بانک خلق چین (PBOC) امضا شد، همچنین برای کاهش فشار بر ذخایر خارجی نیجریه و تضمین ثبات ارز خارجی انجام شد.

 

با این حال، از زمان امضای قرارداد سوآپ در سال ۲۰۱۸، ارز نیجریه در برابر دلار از N305 به ازای ۱$ در سال ۲۰۱۸ به بیش از N460 در ازای $۱ در هفته اول آپریل ۲۰۲۳ کاهش یافته است. در برابر یوان، ارز نیجریه از سال ۲۰۱۸ کاهش یافته است. نرخ مبادله N48 در ازای CNY1 به N66.70 در ازای CNY1 در ۶ آپریل ۲۰۲۳ رسیده است. در بازار موازی ارز خارجی، منبع کلیدی دلار برای بسیاری از مشاغل و افراد نیجریه، نرخ مبادله نایرا به دلار گزارش شده است که بیش از N730 در برابر ۱ دلار است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا