اخبار صرافی‌ هااخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهاناخبار قانون‌ گذاری

توقف خدمات Currency.com برای کاربران روسی

Currency.com، یک صرافی رمزنگاری که در ابتدا در بلاروس تأسیس و دارای مجوز بود، فعالیت‌های مشتریان روسی را به حالت تعلیق درآورده است. این پلتفرم گفت که این اقدام محدودکننده در پاسخ به حمله روسیه به اوکراین است و اشاره کرد که مشتریان در سایر حوزه‌های قضایی تحت تأثیر قرار نخواهند گرفت.

 

صرافی Currency.com جنگ وحشتناک در اوکراین را محکوم کرد و خدمات به تاجران روسی را رد کرد

پلتفرم تجارت کریپتو Currency.com تصمیم خود را برای توقف عملیات برای ساکنان روسیه به دلیل تجاوز نظامی مسکو به اوکراین همسایه اعلام کرده است. این اقدام پس از آن صورت گرفت که پیش از این، صرافی متولد بلاروس، افتتاح حساب های جدید برای کاربران روسی را متوقف کرد.

در بیانیه‌ای که اواخر روز سه‌شنبه توسط این پلتفرم منتشر شد، ویتالی کدیک، مدیر اجرایی بخش اوکراینی این شرکت، گفت که تهاجم روسیه خشونت و بی‌نظمی را برای مردم اوکراین به ارمغان آورده است و افزود:

ما تجاوز روسیه را به شدیدترین وجه ممکن محکوم می کنیم. ما در کنار اوکراین و همه کسانی که این جنگ وحشتناک را محکوم می کنند، می ایستیم. در این شرایط، ما دیگر نمی توانیم خدمات به مشتریان خود از روسیه ارائه دهیم.

 

مشتریان سایر کشورها و مناطق، تحت تأثیر این تصمیم قرار نخواهند گرفت. Currency.com تاکید کرد که به ارائه خدمات به پایگاه مشتریان جهانی خود از طریق شبکه بین المللی خود ادامه خواهد داد. این صرافی دفاتری در نیویورک، لندن، جبل الطارق، ویلنیوس و ورشو دارد.

 

Currency.com که توسط کارآفرین فناوری بلاروسی ویکتور پروکوپنیا تأسیس شد، در ابتدا در بلاروس، متحد سیاسی، اقتصادی و نظامی نزدیک روسیه مستقر و دارای مجوز بود. طبق اطلاعات موجود در وب سایت آن، Currency Com Bel LLC یک شخص حقوقی است که در سال ۲۰۱۸ در مینسک ثبت شده است.

 

این شرکت ساکن پارک فناوری‌های پیشرفته بلاروس (HTP) و یک اپراتور پلتفرم رمزی است که تحت فرمان رئیس جمهور الکساندر لوکاشنکو در مورد توسعه اقتصاد دیجیتال مجاز است، که چهار سال پیش فعالیت‌های تجاری کریپتو را قانونی کرد. شرکت تجاری ثبت شده آن در جبل الطارق، Currency Com Limited، یک تجارت خدمات پولی دارای مجوز در کانادا و ایالات متحده است.

در اواخر فوریه، درست پس از عبور نیروهای روسی از مرز اوکراین، نسخه خبری کریپتو پورتال تجاری روسی RBC به نقل از نمایندگان Currency.com اعلام کرد که صرافی قصد ندارد کاربران روسی را ممنوع کند.

از زمان آغاز خصومت ها، Currency.com بیش از ۱ میلیون دلار به طرح های بشردوستانه در اوکراین کمک کرده است. این بودجه توسط مؤسسات دولتی و سازمان‌های داوطلب برای کمک به اوکراینی‌های آواره‌شده بر اثر کمبود غذا، سرپناه و مراقبت‌های پزشکی استفاده می‌شود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا