نرخ بازار موازی پزوی کوبا به پایین‌ترین حد خود رسید

در گزارشی آمده است که نرخ مبادله بازار موازی پزوی کوبا در برابر دلار آمریکا اخیراً به ۲۰۰ CUP در هر دلار کاهش یافته است، سطحی که آخرین بار در اکتبر ۲۰۲۲ مشاهده شد. پاول ویدال، اقتصاددان سابق بانک مرکزی کوبا، گفت که کاهش ارزش پزو باعث فقیر شدن اقتصاد و خانواده‌ها از نظر دلاری شده است.

 

کاهش بیش از ۲۰ درصدی پزو در سال ۲۰۲۳

بر اساس داده‌های ارائه شده توسط ال توک، نرخ مبادله پزوی کوبا در بازار موازی اخیراً به پایین‌ترین حد تاریخ ۲۰۰ در هر دلار رسیده است که آخرین بار در اکتبر ۲۰۲۲ مشاهده شده است. آخرین سقوط پزو به معنای ارز است که رسماً اکنون تنها در سال ۲۰۲۳ بیش از ۲۰ درصد و در کمتر از ۱۲ ماه بیش از ۵۰ درصد کاهش یافته است.

 

طبق یک گزارش، آخرین سقوط پزو قدرت خرید حقوق‌های کوبا را که به ندرت از معادل ۲۵ دلار یا ۵,۰۰۰ پزو در ماه فراتر می‌رود، کاهش داده است. کاهش شتابان ارزش پول در حالی اتفاق می‌افتد که میگل دیاز کانل، رهبر این کشور، به دیگر رهبران جهان در حمایت از جایگزینی برای دلار آمریکا پیوسته است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا