بازی کریپتو کیتیز | جمع آوری و پرورش گربه های دیجیتال!

فهرست محتوا پنهان کردن فهرست

بازی CryptoKitties

بازی کریپتوکیتیز CryptoKitties درباره گربه ها است. این بازی در مورد ایجاد چند بچه گربه دیجیتالی و منحصر به فرد است، تولید مثل دو گربه با هم و پرورش بچه گربه ای که هرگز نمی دانید دقیقا چه شکلی خواهد شد. در اینجا برای شما راهنمای کاملی از بازی CryptoKitties بوجود آورده ایم و در مورد اصول اولیه نحوه انجام بازی و همچنین نکات و ترفند های پیشرفته برای تبدیل شدن به یک پرورش دهنده ماهر را توضیح داده ایم.

برای کسب اطلاعات در رابطه با دیگر بازی‌ها، مقاله بازی های NFT را مطالعه نمایید.

 

واژه نامه کریپتوکیتیز

هزینه تولد Birthing Fee: هر اقدام در شبکه اتریوم هزینه ای برای پردازش گاز دارد. این شامل تولد بچه گربه های جدید نیز می شود، بنابراین برای پوشش این هزینه از کاربران هزینه زایمان دریافت میشود.

بلاکچین: یک دفتر کل دیجیتال که در آن تراکنش ها به صورت زمانی، دائمی و عمومی ثبت می شوند. CryptoKitties بر روی شبکه بلاکچین اتریوم اجرا می شود.

پرورش Breeding: کاربران میتوانند دو تا از کریپتو کیتی‌ های خود را با هم پرورش دهند یا با گربه‌ های بازیکن دیگر پرورش دهند تا یک کریپتو کیتی جدید ایجاد کنند.

کاتالوگ: کاتالوگ جدیدترین ویژگی‌ های Purrstige، گربه‌های فانتزی، کیتی‌های نسخه ویژه و گربه‌های انحصاری را همه در یک مکان جمع‌آوری میکند. این بهترین راه برای مرور سریع Kitties ارزشمند در هر دسته است.

Cattributes: صفات ژنتیکی که ظاهر یک CryptoKitty را تعیین می کند. توجه داشته باشید که در الگوهای خاص، ممکن است همه رنگ ها به صورت بصری بیان نشوند، اما از آنجایی که رنگ Cattribute همچنان در نمایه Kitty ظاهر می شود، گفته می شود که Kitty همچنان آن Cattribute را دارد.

رمزارزها: توکن‌هایی که دارایی‌های دیجیتال غیرقابل تعویض، مانند کیتی دیجیتال را نشان می‌ دهند. آنها به عنوان ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین یا اتر طبقه بندی نمی شوند.

خانم Dame: مامان کیتی ها شما.

اتر: اتر ارز دیجیتالی است که در شبکه اتریوم و در CryptoKitties استفاده می شود.

اتریوم: CryptoKitties در شبکه بلاکچین اتریوم اجرا می شود. شبکه اتریوم برنامه هایی به نام قراردادهای هوشمند را اجرا می کند. در CryptoKitties، قراردادهای هوشمند به بازیکنان امکان پرورش، خرید و فروش کیتی را می دهد. قراردادهای هوشمند بدون دخالت انسان اجرا می شوند و آنها را ایمن، کارآمد و قابل اعتماد می کند.

کارمزد Gas: گاز نشان دهنده قدرت محاسباتی مورد استفاده برای پردازش و افزودن تراکنش به بلاکچین اتریوم است. برای تایید تراکنش، کاربر باید به کامپیوترهایی که تراکنش ها را تایید می کنند، هزینه تراکنش بپردازد.

شما می توانید هزینه تراکنش را برای تراکنش خود تعیین کنید که بر سرعت پردازش آن تأثیر می گذارد. قیمت گاز بالاتر به معنای پردازش سریع تر، قیمت گاز پایین تر، کندتر است. یک تراکنش به اندازه‌ای که نیاز باشد، تا سقف تعیین‌شده توسط کاربر، از گاز استفاده می‌کند. در صورت رسیدن به حد مجاز گاز، تراکنش با شکست مواجه خواهد شد و هزینه گاز مسترد نخواهد شد.

شماره نسل Generation Number: هر کیتی یک شماره نسل دارد. نسل یک بچه گربه تعداد نسل بالاتر دو والدینش به اضافه یک است.

گربه کادویی Gift Kitty: اگر کاربران احساس سخاوتمندی خاصی داشته باشند، می توانند گربه ها را به کاربر دیگری هدیه بدهند.

Gwei: هزینه کارمزد در بلاکچین اتریوم در Gwei تعیین می شود. یک Gwei یک میلیونیوم اتر است.

کیتی ورس KittyVerse :Kittyverse مجموعه گسترده‌تری از بازی‌ها، برنامه‌ها و تجربیات است که توسط توسعه‌دهندگان جامعه شخص ثالث ساخته شده است که بر روی CryptoKitties کار می‌کنند و تجربه بازی را بهبود می‌بخشند. برخی از اینها ابزارهایی هستند که به بازیکنان کمک می‌کنند تا مانند Kitty Calc و Kitty Box پرورش یابند. سایرین، مانند KittyRaces و KittyHats، بازی هایی هستند که کاربران می توانند با Kitties خود بازی کنند.

بازار: در برنامه وب CryptoKitties، این جایی است که Kitties را میتوان برای فروش گذاشت یا برای تولید مثل پیدا کرد.

Preggers: این نشان میدهد که CryptoKitty باردار است.

آقا Sire: اگر مجبور بودیم برچسب بزنیم، این بابا کیتی خواهد بود. این بچه گربه باردار نمی شود، اما قبل از اینکه بتواند دوباره تولید مثل کند، باید استراحت کند.

بازار تولید مثل Siring: بازیکنان می توانند به دیگران اجازه دهند تا با قیمتی از طریق بازار Siring با یکی از گربه های خود تولید مثل کنند. صاحب بچه کیتی قیمتی را برای تولید مثل با گربه خود تعیین می کند.

کیف پول: کیف پول نرم افزاری است که کلیدهای حساب اتریوم شما را نگه می دارد. بچه گربه‌های شما در حساب اتریوم زندگی می‌کنند و شما حساب را با استفاده از کلید خصوصی خود که توسط کیف پول مدیریت میشود کنترل می‌کنید.

برای دیدن لیست برترین بازیهای NFT در سال ۲۰۲۲ این مقاله را مطالعه کنید

واژه نامه کریپتوکیتیز

 

آموزش کامل بازی CryptoKitties

نسل ها – Generations

به عنوان یک قاعده کلی، Kitties نسل پایین‌تر از نسل های بالاتر با ارزش تر هستند. بچه گربه های نسل های پایین‌تر سرعت بیشتری دارند، به این معنی که می توانند بیشتر بارور شوند.

هزینه ها

هر بار که یک بچه گربه را پرورش می دهید، باید هزینه پرورش را بپردازید. این هزینه برای پوشش هزینه های تراکنش زمانی که بچه گربه شما به دنیا می آید استفاده می شود. در واقع، هر تراکنش در بلاکچین اتریوم به کارمزدی نیاز دارد که بر اساس ترافیک فعلی شبکه متفاوت خواهد بود (ترافیک بیشتر به معنای کارمزد بیشتر است).

سعی کنید از تراکنش‌ های غیرضروری خودداری کنید تا هزینه‌ای بیش از حد لازم پرداخت نکنید.

نادر بودن – Rarity

برخی از صفات به ندرت شروع می شوند، اما به سرعت از طریق پرورش رایج تر می شوند. سایر صفات ممکن است نادر بودن خود را برای مدت طولانی تری حفظ کنند. قبل از اینکه مقدار زیادی ETH را برای یک Kitty با ویژگی های جدید خرج کنید، اطمینان حاصل کنید که کمی در مورد نادر بودن صفت می‌دانید.

انتظارات واقع بینانه داشته باشید

اول از همه، این یک بازی متمرکز بر گردآوری گربه های دیجیتال است، نه یک سبد سرمایه گذاری یا فرصتی برای ثروتمند شدن سریع. اگر CryptoKitties را با هدف کسب درآمد سریع بازی میکنید، سرگرمی‌ها را از دست خواهید داد.

این در درجه اول یک بازی کلکسیونی است، اگر با دید سریع به پول رسیدن وارد این بازی بشید ممکن است حتی سرمایه خود را هم از دست دهید.

 

صفات Purrstige چیست

 

نحوه بدست آوردن بچه گربه ها

خریدن بچه گربه

به بازار CryptoKitties نگاهی بیندازید تا خودتان چند بچه گربه پیدا کنید. اگر کیتیی را پیدا کرده‌اید که می‌خواهید بخرید، روی گربه کلیک کنید و دکمه «Buy now» را فشار دهید که بر اساس آن پنجره تراکنش پلاگین ارائه‌دهنده کیف پول مرورگر شما (به عنوان مثال متاماسک) از شما خواسته می‌شود. ممکن است چند دقیقه طول بکشد تا در نمایه شما نمایش داده شود، این نمایش دادن تماما به شبکه اتریوم بستگی دارد.

پرورش بچه گربه

دو راه برای پرورش یک بچه گربه جدید وجود دارد: دو تا از بچه گربه های خود را با هم پیوند دهید یا از یک پدر برای تولید مثل استفاده کنید. اگر می خواهید دو تا از بچه گربه های خود را با هم پرورش دهید، به صفحه خود بروید و روی بچه گربه ای که می خواهید در نقش پدر باشد کلیک کنید.

سپس روی دکمه “Breed” کلیک کنید و روی “Sire with my Kitties” کلیک کنید. پس از آن، می توانید مادر را برای پرورش خود انتخاب کنید. هنگامی که یک جفت پرورش دهنده را انتخاب کردید، روی “OK, give them some privacy” ضربه بزنید تا یک پنجره تراکنش باز شود و اجازه دهید آن بچه گربه به‌وجود بیاید.

پیشنهادات

پیشنهادات راه دیگری برای خرید گربه است. با استفاده از سیستم پیشنهادات بازی، بازیکنان می‌توانند برای هر Kitty در بازی، حتی اگر در حال حاضر برای فروش نباشند، قیمت ETH ارائه دهند. پس از ارائه پیشنهاد، مالک می تواند آن را بپذیرد یا رد کند.

حتما این مورد را در نظر داشته باشید که پیشنهادات پس از سه روز منقضی می شود.

فروش یا سرپرستی

هنگامی که بچه گربه های خود را بدست آوردید می توانید آنها را برای فروش یا در اختیار عموم قرار دهید. اگر به بستر خود بروید و روی یکی از بچه گربه های خود کلیک کنید، دکمه های «Sell» و «Breed» را مشاهده خواهید کرد. هر دوی این دکمه ها شما را به صفحه ای هدایت می کنند که در آن می توانید یک حراج ایجاد کنید.

“Breed” به شما امکان می دهد یک حراج Siring ایجاد کنید، به این معنی که سایر بازیکنان می توانند با Kitty شما از طریق بازار Siring تولید مثل کنند. “Sell” یک حراج فروش ایجاد می کند. سایر بازیکنان می توانند حراج فروش شما را در بازار پیدا کنند. شما می توانید قیمت شروع، قیمت پایانی و مدت زمان حراج را انتخاب کنید.

 

انواع بچه گربه ها

گربه ها اشکال و سبک های مختلفی دارند و ما همه آنها را دوست داریم. چهار نوع رسمی از CryptoKitties وجود دارد: معمولی، فانتزی، نسخه ویژه و انحصاری.

ظاهر یک گربه معمولی بر اساس ویژگی های ژنتیکی آن است. گربه‌های فانتزی هنر منحصربه‌فردی دارند و با یافتن یک دستورالعمل ژنتیکی خاص ایجاد می‌شوند، اگرچه ظاهر آنها ممکن است منعکس کننده ویژگی‌های واقعی Cattribute آن نباشد. انحصاری ها کمیاب‌ترین بچه گربه ها هستند.

 

انواع بچه گربه ها

 

Fancy Kitties – بچه گربه های فانتزی

Fancy Cats یا گربه های فانتزی مجموعه ای از گربه های خاص هستند که با آثار هنری و نشان منحصر به فردشان شناسایی می شوند. گربه هایی مانند Momo-chan یا PhuZiqaat را می شناسید؟ آنها هر دو گربه فانتزی هستند! هنگامی که برای اولین بار Fancies را منتشر کردند، می‌توانستید هر تعداد از آنها را که می‌خواهید پرورش دهید، اما اکنون، همه آنها نسخه محدود و کمیاب هستند.

چگونه یک گربه فانتزی درست کنیم: گربه های فانتزی زمانی ایجاد می شوند که کاربران گربه ای را با ترکیب مناسبی از صفات پرورش دهند. اجازه دهید Negato را به عنوان مثال در نظر بگیریم. نگاتو یک قاتل مخفی و موجود شب است، او همچنین یک نینجا است.

 

Fancy Cats - بچه گربه های فانتزی

 

Exclusives Kitties – بچه گربه های انحصاری ها

گربه های انحصاری شبیه گربه های فانتزی هستند، حتی نادرتر! اغلب یک گربه Exclusive تنها گربه در نوع خود است، مانند Cathena، در حالی که گاهی اوقات تعداد انگشت شماری مانند KnightKitties وجود دارد. گربه‌ های انحصاری اغلب رویدادی را به یاد می‌آورند و هدف خاصی را دنبال می‌کنند. گربه های انحصاری را نمی توان پرورش داد و پرورش یک گربه انحصاری با یک گربه دیگر، معمولی یا فانتزی، منجر به یک کریپتو کیتی معمولی یا فانتزی دیگر می شود.

برای ایجاد یک بچه گربه انحصاری چند شرط وجود دارد که می تواند ما را به سمت «بازنویسی» آثار هنری یک Kitty برای ایجاد یک گربه انحصاری سوق دهد. به عنوان مثال، کاتنا، پانصد هزارمین گربه متولد شده بود. به افتخار آن پرورش دهنده ای که آن گربه را تولید کرد، با خوشحالی متوجه شد که این گربه نه به عنوان یک Kitty ساده با ترکیبی از Cattributes، بلکه به عنوان یک گربه منحصر به فرد ظاهر شده است!

 

Exclusives Cats - بچه گربه های انحصاری ها

 

Special Edition Kitties – بچه گربه های ویژه

بچه گربه های ویژه، گربه هایی با آثار هنری خاص هستند که به تعداد محدود برای فروش عرضه می شوند. آنها شبیه گربه های انحصاری هستند زیرا هنر منحصر به فردی دارند، اما در جایی که تنها تعداد انگشت شماری از هر گربه انحصاری ایجاد می شود، کیتی های نسخه ویژه در تعداد بیشتری منتشر می شوند.

در حالی که بچه گربه های نسخه ویژه دارای ویژگی های ژنتیکی هستند و می توان از آنها برای پرورش گربه های معمولی جدید استفاده کرد، نسخه دیگری از خود بچه گربه نسخه ویژه را نمی توان پرورش داد، فقط میتوان خریداری کرد.

 

Special Edition Kitties - بچه گربه های ویژه

 

صفات Purrstige چیست؟

صفات Purrstige صفاتی هستند که فقط برای مدت زمان محدودی قابل پرورش هستند. هر صفت Purrstige دستور خاصی دارد که هم به Cattributes و هم به ژن‌های پنهان نیاز دارد. برای پرورش یک بچه گربه با ویژگی Purrstige، یک بازیکن به ترکیب مناسبی از Cattributes و ژن های پنهان در دو گربه والد نیاز دارد.

هر CryptoKitty با مجموعه ای از ۴۸ ژن متولد می شود. برخی از آن ژن ها به صورت بصری بیان می شوند، به آن‌ها Cattributes گفته میشود و آن‌ها قابلیت های کیتی های شما را تعریف می‌کنند، مانند شکل گوش‌ هایی که دارد. سایرین پنهان هستند و می توان آنها را با استفاده از ابزارهای شخص ثالث پیدا کرد. صفات Purrstige نوع بسیار خاصی از Cattribute است.

پرورش یک صفت Purrstige می تواند چالش برانگیز باشد، اما پاداش نیز دارد. از آنجایی که صفات Purrstige محدود به زمان هستند و به خصوص نادر هستند، در نتیجه به ویژه ارزشمند هستند. به علاوه، Purrstige برخی از زیباترین و منحصر به‌ فردترین گربه‌ های بازی را خلق میکند.

 

ویژگی های بچه گربه ها

چیزهای زیادی وجود دارد که یک گربه را خاص می کند، در اینجا ما تمام اجزای مختلفی را که با هم ترکیب می شوند تا کریپتو کیتی شما به وجود آید را پوشش می دهیم. ما در مورد Cattributes که کد ژنتیکی Kitty شما را تشکیل می‌دهند و ظاهر آن را تعیین می‌کنند، و همچنین جهش‌هایی که میتوانند ژن‌ها و ویژگی‌های خاصی را به خانواده Kitty شما وارد کنند، بحث خواهیم کرد.

Cattributes صفات ژنتیکی هستند که با هم ترکیب می شوند و ظاهر هر کیتی را ایجاد می کنند. آنها یکی از مهمترین جنبه های کریپتو کیتی هستند.

 

ویژگی های بچه گربه ها

 

صفات (Cattributes)

ظاهر هر کیتی توسط Cattributes در کد ژنتیکی آن مشخص می شود. هر Cattribute مسئول یک ویژگی متفاوت از یک Kitty است و با هم ترکیب می شوند تا هر گربه منحصر به فرد را بسازند. بین دسته‌ های مختلف، میلیاردها ترکیب ممکن وجود دارد.

صفات عادی پایه: این یک اصطلاح کلی برای صفات استانداردی است که در Generation-0 Kitties یافت می شود.

ژن های پنهان: ژن‌ های پنهان در توالی‌ های ژنی هر کیتی ظاهر میشوند، اما فقط در موقعیت‌ های پنهان، و هیچ تأثیری بر ظاهر کیتی ندارند. هنگامی که گربه‌هایی با ژن‌های پنهان تولید مثل می‌کنند، فرصتی برای تعویض ژن وجود دارد که می‌تواند باعث شود ژن به موقعیت اولیه حرکت کند و به‌عنوان Cattribute در فرزندانشان ظاهر شود.

صفات Mewtation: گاهی اوقات دو صفت می توانند برای ایجاد یک جهش در تعامل باشند، یک Cattribute موجود در یک بچه گربه تازه متولد شده که در ژن های هیچ یک از والدین ظاهر نمی شود. از آنجایی که برای تولید نیاز به پرورش دارند، ژن‌های جهش‌یافته هرگز نمی‌توانند در Gen 0 Kitty ظاهر شوند.

از آنجایی که جهش‌ها به جفت‌های زادآوری خاص و شانس برای آشکار شدن در جمعیت کیتی نیاز دارند، گربه‌های نسل اولیه با جهش کمیاب‌ تر هستند. برای تولد یک بچه گربه که دارای ژن های جهش یافته اصیل است، به چندین نسل نیاز است.

ژن‌های جهش‌یافته همچنین اغلب می‌توانند برای ایجاد ژن‌های جهش‌یافته جدید با هم جفت شوند. پیشرفت جهش‌ ها به این صورت است: ژن‌های پایه، ژن‌های M1، ژن‌های M2، ژن‌های M3 و یک ژن احتمالی M4 از هر دسته صفت.

 

Cattributes کیتی

 

سرعت بازیابی (Cooldown Speed)

کیتی شما پس از تولید مثل به زمان نیاز دارد تا استراحت کند. به این حالت بازیابی Kitty می گویند. هر چه بچه گربه ی بیشتری آن گربه داشته باشد، نیاز به استراحت بین دوره های تولید مثل بیشتر است.

یک بچه گربه با سرعت بازیابی متولد می شود که صرفاً توسط شماره نسل کیتی تعیین می شود. ژنتیک هیچ ربطی بهش نداره و هرچه نسل کیتی کمتر باشد، بازیابی اولیه آن سریعتر است. هر بار که کیتی تولید مثل می کند، دوره بازیابی آن بیشتر طول می کشد.

 

سرعت بازیابی (Cooldown Speed)

 

ژن های کریپتوکیتیز

در CryptoKitties، ژن ها بر اساس مکانشان در توالی ژنوم کیتی، اولیه یا پنهان هستند. تسلط یک ژن اولیه یا مغلوب بودن یک ژن پنهان، احتمال انتقال آن به فرزندان گربه را تعیین می کند.

اولیه شانس بیشتری برای انتقال دارد و پنهان شانس کمتری دارد. ژن یک Kitty از یک رشته بلوک تشکیل شده است که هر کدام شامل چهار ژن است. هر بلوک دارای یک ژن اولیه و سه ژن پنهان است.

ژن اولیه ژنی است که در ظاهر گربه ظاهر می شود. ویژگی های پنهان در ظاهر گربه شما قابل مشاهده نیست، اما ممکن است به فرزندان گربه به ارث برسد. خصیصه اولیه ۷۵ درصد احتمال دارد منتقل شود و ۲۵ درصد احتمال دارد یکی از صفات پنهان منتقل شود.

 

جهش ها (Mutations)

گاهی اوقات هنگام تولید مثل، یک گربه تازه متولد شده دارای یک ویژگی است که در هیچ یک از والدینش دیده نمی شود. (قطعا این نشانه ی خیانت نیست!). وقتی این اتفاق می افتد، به عنوان یک جهش شناخته می شود. متأسفانه، گربه شما قدرت فوق العاده ای ندارد. اما ممکن است یک ژن جدید جالب داشته باشد که می تواند به فرزندان خود منتقل کند.

هر صفت (یا ژن) در CryptoKitties با یک ژن شریک جفت می شود. آنها تا حد زیادی به هم مرتبط نیستند، با این تفاوت که وقتی این دو ژن با هم ترکیب می شوند، این احتمال وجود دارد که منجر به یکی از این صفات جهش جدید شوند که در هیچ یک از والدین وجود ندارد.

احتمال جهش چیست؟

بچه گربه ها برای هر صفت چهار ژن دارند. یک ژن اصلی یا غالب، ژنی که در ظاهر گربه نشان داده می شود و سه ژن پنهان یا مغلوب که چنین نیستند. هنگامی که دو گربه تولید مثل می کنند، به احتمال زیاد ژن های غالب خود را منتقل می کنند. اما احتمال کمتری وجود دارد که به جای آن یکی از ژن های پنهان آنها به ارث برسد.

 

جهش ها (Mutations)

 

سنگهای قیمتی و جواهرات خانوادگی

Mewtation Gems و Family Jewels در فوریه ۲۰۱۸ به CryptoKitties اضافه شدند و به Kitties شما جواهرات اضافه کردند تا نسل سلطنتی خود را ثابت کنند!

سنگهای قیمتی – Mewtation Gems

اولین بچه گربه هایی که یک Cattribute جدید را به شجره خانوادگی خود معرفی می کنند با یک جواهر Mewtation پاداش می گیرند. نوع جواهرات: الماس (diamond)، طلاکاری شده (gilded)، آمیتیست (amethyst) یا لاجورد (lapis).

  • diamond به اولین گربه ای تعلق می گیرد که ژن Mewtation دارد.
  • gilded به ۹ گربه بعدی با آن ژن میرسد.
  • amethyst به ۹۰ بچه گربه بعدی.
  • lapis برای ۴۰۰ بچه گربه بعدی.

 

جواهرات خانوادگی – Family Jewels

پس از اعطای جواهر Mewtation، تمام فرزندان آن کیتی این فرصت را خواهند داشت که آن را به عنوان جواهر خانوادگی ادعا کنند، اگر همان Cattribute را با بچه گربه جواهردار به اشتراک بگذارند. حتی اگر برای چندین نسل ناپدید شود، جواهر ممکن است توسط هر نسلی که همان Cattribute را به عنوان جد جواهردار آن به ارث برده یا کشف کند، بازپس گیرد.

برای مثال: این Roseheart است. او از اولین کیتی “ganado” و اولین “cottoncandy” کیتی (و همچنین بسیاری از اجداد برجسته دیگر) است. هیچ یک از والدین او ژن «norwegianforest» را ندارند (Roseheart خودش آن را کشف کرده است) اما از آنجایی که ششمین پدربزرگش پیشگام «norwegianforest» بود، او هنوز هم حق دارد که آمتیست او را در کنار Cattribute خود ادعا کند.

 

گربه Roseheart

 

پیشنهادات (Offers)

Offers به ​​شما امکان میدهد برای هر Kitty در بازی، حتی اگر برای فروش نباشد، از طریق ETH پیشنهاد قیمت بدهید. بنابراین اگر بچه گربه ای را پیدا کردید که دوستش دارید، می توانید صاحب آن را به قیمت مناسب ترغیب کنید تا از آن جدا شود.

حتی بازیکن دیگری می تواند پیشنهاد بیشتری بدهد و از پیشنهاد شما پیشی بگیرد. در آن صورت، پیشنهاد دهنده اصلی باید پیشنهاد خود را مطرح کند یا با کیتی خود خداحافظی کند. شما می توانید برای هر Kitty در بازی پیشنهاد دهید. اگر پیشنهادی پذیرفته نشود یا رد شود، پس از مدتی منقضی می‌شود.

مالک فقط بالاترین پیشنهاد فعلی را برای Kitty خود می بیند. بنابراین اگر کسی از شما پیشی گرفت (در صورت انجام این کار به شما اطلاع داده می شود) فوراً پیشنهاد خود را مطرح کنید تا مطمئن شوید که برتر است.

ارائه یک پیشنهاد مستلزم هزینه ای است که درصدی از ارزش کل پیشنهاد است. کل مبلغ پیشنهاد، به اضافه هزینه، از قبل دریافت می شود. در صورت پذیرش یا لغو پیشنهاد، هزینه پیشنهاد اخذ می شود. زمانی که پیشنهادها منقضی می‌شوند یا قیمت بیشتری دارند، هزینه ثابت کمتری دریافت میشود.

 

پیشنهادات (Offers)

 

بازی Cryptokitties

در اینجا ما چهار نوع از بازی ها را به عنوان نمونه برای شما عزیزان توضیح میدهیم.

کلکسیونر گربه ها باشید: کلکسیونر هر گربه‌ای را دوست دارد، مهم نیست چقدر عجیب، وحشی یا بداخلاق باشد. آنها صرفا برای جمع آوری یک خانواده بزرگ کیتی در اینجا هستند.

Breeder پرورش دهنده: Breeder یک ژنتیک دان باهوش است. آن ها ژن گربه های خود را مطالعه می کنند و با جفت های مختلف آزمایش می کنند تا منحصر به فرد ترین، کمیاب ترین و البته شایان ستایش کریپتو کیتی ها را ایجاد کنند.

معامله گر: معامله گر بر بازار تسلط دارد. آنها دائماً پرتقاضاترین بچه گربه ها را می خرند و می فروشند، همیشه پیشنهاد می دهند، معاملات را می بندند، و با ارزش ترین گربه سانان را در بازار می ربایند.

The Fancy Chaser تعقیب کننده فانتزی: The Fancy Chaser آثار هنری خاص و هیجان اولین کشف فانتزی های جدید را دوست دارد. آنها هر ویژگی Purrstige را پرورش داده اند و همیشه جزو اولین کسانی هستند که آنها را کشف می کنند.

 

ارزش بچه گربه ها چگونه مشخص میشود؟

یکی از متداول‌ترین سوالاتی که بازیکنان جدید می‌پرسند این است: «چگونه ارزش بچه گربه‌ام مشخص میشود؟» در حالی که تعیین قیمت دقیق برای یک Kitty غیرممکن است و بعضی از آنها کلکسیونی هستند، چیزهایی وجود دارد که باعث می شود برخی از Kitties قیمت بیشتری از بقیه داشته باشند.

پس بازیکنان با تجربه به دنبال چه چیزی هستند؟ سه چیز اصلی در یک Kitty وجود دارد: نادر بودن، کاربردی بودن و ظاهر.

 

ارزش بچه گربه ها

 

Gen0

تنها ۵۰,۰۰۰ نسل ۰ Kitties وجود دارد و از نوامبر ۲۰۱۸، Kitty 34,928 مدل نسل ۰ کیتی تولید شده است و از دسامبر ۲۰۱۸، ۳,۰۸۷ مدل نسل ۰ را اضافه کردند.

باقیمانده نسل ۰ Kitties (حدود ۱۲۰۰۰) را برای انتشار رویدادها و کمپین های ویژه نگه داشته شده است. بچه گربه های نسل بالاتر را می توان از طریق پرورش ایجاد کرد، اما گربه های نسل ۰ جدیدی نمی توان به وجود آورد، که باعث می شود کمبود و ارزش آنها در طول زمان تضمین شود.

هر گربه فانتزی دارای یک محدودیت عرضه است، به این معنی که تنها تعداد مشخصی از هر نوع گربه فانتزی تولید می شود. به عنوان مثال، SantaClaws Fancy به حد مجاز خود رسیده است، بنابراین اگر شما آن را می خواهید، تنها گزینه شما این است که یکی را بخرید.

دیگر نمی توان آنها را پرورش داد. اگر افراد بیشتری به بازی بپیوندند و بخواهند شروع به جمع آوری گربه های فانتزی کنند، تقاضا بدون افزایش عرضه افزایش می یابد و باعث می شود ارزش آنها افزایش یابد.

 

شماره شناسه

بچه گربه ها بر اساس ترتیبی که به دنیا آمده اند شماره گذاری می شوند، بنابراین شماره شناسه پایین آنها نشان می دهد که یک بچه گربه در اوایل بازی به دنیا آمده است یا خیر. آن شناسه‌های اولیه را نمی‌توان دوباره خلق کرد، و داشتن یکی از آن Kitties مانند داشتن یک قطعه کوچک از تاریخ CryptoKitties است.

کلکسیونرها عاشق شماره سریال کم هستند و ما در حال حاضر شاهد فروش آن دسته از کیتی ها با شناسه پایین هستیم که قیمت های بسیار بالاتری نسبت به مدل های مشابه با شناسه بالا دارند.

 

شماره شناسه

 

بچه گربه های انحصاری

گربه های انحصاری نوع خاصی از گربه ها هستند که نمی توانند از طریق پرورش ایجاد شوند. آنها معمولاً در مواقع خاص توسط توسعه دهندگان (که ۵۰۰۰ کیتی را برای اهدافی مانند این رزرو کرده اند) وارد بازی می کنند.

موارد انحصاری شامل بچه گربه هایی مانند Genesis, Cathena, the three Bugcats, the eleven KnightKitties, the sixteen Golden DogCats میباشند. از نظر تاریخی، اینها برخی از با ارزش ترین Kitties در بازی هستند.

 

بچه گربه های انحصاری

 

بنیانگذاران

۱۰۰ گربه به عنوان بنیانگذار یا Founder Cats بودند که بازی را شروع کردند. نام کیتی شماره ۱# Genesis بود و پس از آن ۹۹ jaguar تولید شد (#۲ – #۱۰۰). اینها تنها جگوارهای نسل ۰ موجود هستند، بنابراین همه گربه های جگوار پیوند اجدادی مستقیمی با این گربه های بنیانگذار دارند.

در نتیجه، به نظر می رسد جذابیت بیشتری در جگوار کیتی برای اکثر افراد وجود دارد و گربه های بنیانگذار یکی از با ارزش ترین Kitties در بازی هستند.

 

آثار هنری OG یا بچه گربه های چاپ اشتباه

هر چند وقت یکبار، کیتی ها به طور تصادفی با اشتباهات آثار هنری به وجود می آیند. وقتی این اتفاق بیفتد، توسعه‌دهندگان خطا را برای بچه گربه‌های آینده برطرف می‌کنند، اما به عقب برنمی‌گردند و آثار هنری را روی بچه‌گربه‌هایی که قبلا ایجاد شده‌اند تغییر نمی‌دهند.

مانند serpent, onyx, ganado, pouty, calicool همگی اندکی دستکاری شده اند. دو بچه گربه وجود داشت که باید به گربه‌ های Negato Fancy تبدیل می‌شدند، اما به طور تصادفی به عنوان Kitties عادی ظاهر شدند (#۵۳۷۵۵۹, #۵۳۷۵۹۳). چند کیتی اولیه (#۲۱۳۹۱، #۲۱۳۹۲) وجود داشتند که آثار هنری آنها به هیچ وجه با ژن های آنها مطابقت ندارد.

هنگامی که این اشتباهات اتفاق می افتد، در واقع می تواند ارزش آنها را برای کلکسیونرها افزایش دهد.

 

آثار هنری OG یا بچه گربه های چاپ اشتباه

 

بچه گربه های نسل پایین با mewtations

از تمام Cattributes که در این بازی می بینیم، نیمی از گربه های Gen 0 و نیمی از طریق جهش کشف شده اند. جهش تنها در بخش کوچکی از زمان رخ می دهد و تنها زمانی رخ می دهد که دو صفت خاص از طریق تولید مثل ترکیب شوند. به عنوان مثال، اگر یک کیتی salmon را با یک بچه گربه shawdowgrey پرورش دهید، شانس کمی برای ایجاد یک کیتی cloudwhite دارید.

نادر بودن

برخی از بچه گربه ها محدودیت هایی دارند یا تعدادی محدود را تعیین کرده اند که باعث کمیاب شدن آنها در طول زمان می شود. سایر بچه گربه ها نادر هستند زیرا ایجاد آنها دشوار است.

مفید بودن

برخی از بچه گربه ها به دلیل مفید بودن ارزشمند هستند.

سرعت بازیابی: هر چه یک کیتی بیشتر تولید مثل کند کندتر می شود. مدت زمانی که یک کیتی باید بین نژادها صبر کند، سرعت بازیابی آن نامیده می شود.

کندترین سرعت برای Catatonic است و آن بچه گربه ها باید یک هفته بین هر یک از نژادهایشان صبر کنند. بچه گربه هایی با سرعت بازیابی سریعتر مفیدتر در نظر گرفته می شوند زیرا می توانند چندین فرزند قبل از تبدیل شدن به Catatonic ایجاد کنند.

 

مفید بودن گربه

 

بچه گربه های نسل پایین: بچه گربه های نسل پایین مفید هستند زیرا فرزندانی با سرعت بازیابی سریع دارند. این به این دلیل است که زمان بازیابی یک بچه گربه در بدو تولد توسط نسل آن تعیین می شود. به عنوان مثال، یک Gen 2 Kitty همیشه با سرعت بازیابی Swift و یک Kitty Gen 20 همیشه با سرعت بازیابی Slow متولد می شود. برای به دست آوردن فرزندان نسل پایین، به والدین نسل پایین نیاز دارید.

بچه گربه های اصیل: برای هر صفت، یک Kitty دارای چهار شیار ژنی است. ژن اولیه که Cattribute قابل مشاهده را تعیین می کند و سه ژن پنهان که ممکن است به طور بالقوه به فرزندان منتقل شود. بچه گربه های اصیل دارای هر چهار شکاف برای Cattribute خاص هستند که حاوی یک ژن مشابه است.

جهش های چندگانه: هر چه جهش‌های بیشتری را بتوانید در یک Kitty قرار دهید، شانس شما برای انتقال آن جهش‌ها بیشتر است (و شاید جهش‌های سطح بالاتری نیز ایجاد کنید!). این می تواند برای ایجاد Kitties یا Fancies کمیاب مفید باشد.

پرورش دهندگان فانتزی: بچه گربه هایی که دارای چندین صفت مورد نیاز برای ایجاد یک Fancy هستند بسیار مفید هستند (تا زمانی که Fancy هنوز در حال تولید باشد). حتی اگر نمی‌خواهید خودتان به دنبال یک Fancy باشید، می‌توانید بچه گربه‌ هایی را بفروشید که برای ایجاد گربه Fancy مفید هستند. می توانید از Fancy برای پرورش گربه های فانتزی استفاده کنید.

 

ظاهر

چه یک کیتی زیبا باشد، چه زشت یا خنده دار، ظاهری چشمگیر راهی عالی برای جلب نظر خریدار است. در اینجا چند نکته را با هم بررسی میکنیم:

رنگ ها: برخی از رنگ ها با هم عالی می شوند و برخی رنگ ها به طرز وحشتناکی با هم برخورد می کنند. همیشه حواستان به ترکیب رنگ ها باشد. برخی از رنگ ها مانند سفید ابری بی خطر هستند، زیرا تقریباً با هر چیزی هماهنگ می شوند.

برخی از رنگ‌ها نام‌های عالی دارند که حس موفقیت را القا می‌کنند، مانند طلا. رنگ های دیگر نام هایی مانند babypuke دارند. رنگین کمان کاملی از رنگ ها برای انتخاب وجود دارد. لطفاً از آنها درست استفاده کنید.

چشم و دهان: چشم ها و دهان یک بچه گربه برجسته ترین بخش شخصیت یک بچه گربه است و اغلب می تواند ظاهر یک بچه گربه را خوب یا خراب کند.

سنگهای قیمتی و جواهرات خانوادگی: جواهرات Mewtation به اولین بچه گربه هایی تعلق می گیرد که یک Cattribute جدید را به خانواده خود معرفی می کنند و این جواهرات ممکن است به عنوان جواهرات خانوادگی به فرزندان آنها منتقل شود. جواهرات نه تنها زیبا هستند، بلکه Kitty شما را به پیشگامان تاریخ CryptoKitties مرتبط می کنند.

چشم بیننده: وقتی صحبت از ظاهر به میان می‌آید، هیچ دو نفری در کیتی‌ها ذائقه مشابهی نخواهند داشت. اما با گذشت زمان، ترجیحات کلی بازار را برای صفات خاص یا ترکیبی از ویژگی ها مشاهده خواهیم کرد.

فاکتور ایکس: فراتر از عوامل نادر بودن، کاربردی بودن و ظاهر، یک “X-Factor” نیز وجود دارد که می تواند ارزش افزوده ای برای Kitties ایجاد کند. این X-Factor ممکن است هر شکلی داشته باشد، مانند ارزش احساسی (اولین کیتی شما)، ارزش سلبریتی (Kitty #19143)، یا حتی یک چیز کاملاً تصادفی (نام یک Kitty باعث خنده شما می شود). هرچه که باشد، تعیین قیمت دقیق برای هر کیتی همیشه غیرممکن خواهد بود. این بچه گربه‌ها واقعاً منحصر به فرد هستند و فقط در یک نوع «غیرقابل مثلی ERC-721» منحصر به‌ فرد وجود دارند.

 

قیمت گربه ها

قیمت گربه ها از زیر یک دلار تا هفت رقم متغیر است. قیمت فروش اولیه یک گربه به عنوان یک حراج توسط صاحب آن تعیین می شود. از آنجا یا به حداقل قیمت از پیش تعیین شده و یا به حداکثر قیمت از پیش تعیین شده کاهش و افزایش می یابد. بازیکنان همچنین می توانند برای هر گربه ای در بازی پیشنهاد بدهند، خواه برای فروش باشد یا نباشد. پس از ارائه، پیشنهاد می تواند توسط مالک پذیرفته یا رد شود، توسط خریدار لغو شود، یا پس از مدتی به طور خودکار منقضی شود.

جدا از هزینه ی معامله، پرورش دو تا از گربه‌ های خود با هم، هم هزینه‌ای جدا دارد. پرورش با Kitty بازیکن دیگر هزینه Siring Price تعیین شده توسط آن بازیکن به اضافه هزینه پرورش و هزینه تراکنش دارد. هزینه پرورش به قیمت فعلی گاز (کارمزد) در شبکه اتریوم بستگی دارد.

بنابراین، از آنجایی که بازیکنان قیمت‌های خرید و فروش را تعیین می‌کنند، خودشان تا حد زیادی ارزش یک Kitty را تعیین می‌کنند. بازار به سادگی تنظیم می شود. به طور طبیعی، نادرترین و دشوارترین صفات با ارزش تر می شوند، در حالی که ویژگی های رایج تر مقرون به صرفه تر می شوند. در نهایت بچه گربه ها با هر قیمتی موجود هستند و همه آنها به عشق نیاز دارند.

 

قیمت گربه ها

 

در حال حاضر بازی کیپتو کیتیز یک بازی تحت وب بوده و فقط از طریق مرورگر قابل دسترس می باشد.

دانلود بازی cryptokitties برای اندروید

طبق گفته های بالا این بازی صرفا از طریق مرورگر قابل اجراست و هیچگونه اپلیکیشنی ندارد، لطفا توجه داشته  باشید که بازی هایی مشابه نام این بازی وجود دارند که ممکن است این اپلیکیشن ها حاوی بدافزار یا اسکریپت هایی باشند که دستگاه شمارا آلوده به ویروس کنند بنابر این از دانلود و نصب اپلیکیشن های متفرقه جدا خودداری فرمایید.

 

کلام آخر

بازی CryptoKitties یکی از محبوب ترین بازیهای حال حاظر nft است و طرفداران خود را دارد. در مقاله ی بالا کامل در مورد تمام قسمت های بازی آموزش دادیم تا شما بتوانید برای شروع کردن یا نکردن این بازی تصمیم بهتری بگیرید.

اگر دوست دار بچه گربه های خاص هستید و علاقه به داشتن آیتم های کلکسیونی دارید، این بازی میتواند یک انتخاب خوب برای شما باشد. به هر حال این دلیل که برای بازی کردن نیاز به خرج پول و سرمایه گذاری دارید، کامل تحقیق کنید و بعدا تصمیم بگیرید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

آرمان محمدی

محقق و دوست‌دار دنیای کریپتو و دارای چند سال تجربه در زمینه ترید ارز دیجیتال و فارکس. یه گیمر که چند سالی هست در صنعت P2E و P2P فعالیت دارم. امیدوارم از مطالب و مقالات آموزشی من اطلاعات کافی رو کسب کنید تا بتوانید مسیر درستی را در زمینه ارزهای دیجیتال پیش ببرید. خیلی خوشحال میشم اگر نظر یا انتقادی دارید کامنت بزارید تا بتونم به شما کمک کنم و به نتایج بهتری برسیم. دوست دار شما آرمان

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا