قوانین ارز دیجیتال آمریکاقوانین کشورها

قوانین ارزهای دیجیتال در باهاما

قوانین کلی در کشور

این کشور، ارگان مخصوص و دقیقی برای قوانین ارزهای دیجیتال در باهاما ندارد. رمزارزها در کشور باهاما، با نام اوراق بهادار، ارز و کالا شناخته می شوند و به همین دلیل، بانک مرکزی در سال ۲۰۱۷، سیستم پرداخت های الکترونیک ملی را مسئول فرایند های مرتبط با ارزهای دیجیتال دانست.

در سال ۲۰۱۹، کمیسیون اوراق بهادار باهاما پیش نویس لایحه ای (DARE) را منتشر کرد که مبتنی بر دارایی های دیجیتال و مبادلات آنها بود. در این لایحه، صدور و فروش توکن های دیجیتال، رفتار صادر کنندگان و کسانی که به هر نحوی با توکن ها در ارتباط هستند، مورد بررسی قرار گرفت.

بر خلاف تمام چالش هایی که کریپتو ایجاد می کند، مردم کشور باهاما بنا به دلایلی به شدت به این حوزه علاقه مند هستند؛ از جمله این دلایل می توان به طبیعت غیر متمرکز بودن ارزهای دیجیتال، کارمزدهای پایین و محافظت در برابر کلاهبرداری ها اشاره کرد.

 

لایحه ی دارایی های دیجیتال و مبادلات ثبت شده (DARE)

نکات دیگری نیز در لایحه ی ارائه شده عنوان شده بود که باید بررسی شوند:

 • کلیه افراد که در این صنعت مشغول به فعالیت هستند، می بایست از قوانین ضد پولشویی و حملات سایبری پیروی کنند.
 • طبق قوانین ارزهای دیجیتال در باهاما، اطلاعات کاربرانِ دارای توکن های دیجیتال باید محافظت شوند.
 • از نقضِ داده هایی که ممکن است دارایی های مشتریان را به خطر بیاندازد، جلوگیری شود.

مقامات رسمی کشور، در لایحه ی DARE، ارگان هایی را به طور ویژه نام بردند تا از قوانین وضع شده پیروی کنند. نگاهی به ارگان های نام برده بیاندازیم:

 • خدمات دهی در بخش کیف پول ها
 • صرافی های توکن های دیجیتال
 • خدمات مرتبط با نگهداری از دارایی های دیجیتال
 • حمایت از پیشنهادهای توکن اولیه

ثبت کلیه صرافی ها شامل قانون نامبرده می شود؛ صرافی هایی هم که مبادلات ارز ملی به ارز دیجیتال و یا کریپتو به کریپتو را پوشش می دهند، در این بخش گنجانده می شوند. در رابطه با متمرکز بودن و یا نبودن هم باید گفت که فرقی ندارند و در هر صورت می بایست در سیستم کشوری ثبت شوند. سازمان اوراق بهادار و بورس باهاما اعلام نمود که با برخورداری از اختیار تام می تواند پرداخت های مالی را رصد و در صورتی که پرداختی خارج از درگاه های پرداخت مالی کشور باشد، پیگردهای قضایی لازم را در بخش حقوقی پیاده‌سازی می کند.

هدف این قانون، گسترده بودن در صنعت کریپتو می باشد اما آنچه حائظ اهمیت است، دارایی ها و هویت کاربران است. قوانین ارزهای دیجیتال در باهاما قصد دارد تا ناشناس بودن ارائه دهندگان دارایی های دیجیتال را محدود کند تا محافظت لازم از شهروندان و دارایی های آنها را انجام دهد. دولت کشور در آخرین قوانین ارزهای دیجیتال در باهاما، به دنبال این بوده تا تسهیلاتی را برای شهروندان ایجاد کند که بتوانند بدون مشکلی، سپرده‌گذاری و یا برداشت پول از دارایی های خارجی خود را داشته باشند.

 

ارز دیجیتال بانک مرکزی (Sand Dollar)

اخیرا کشور باهاما اولین ارز دیجیتال بانک مرکزی را در جهان، در محیط تجاری این کشور توزیع کرد. هدف اصلی و اولیه ی این ارز، امکان قابلیت دسترسی آن برای عموم افراد کشور بود. بانک هایی هستند که از این کشور جزیره ای خارج شده اند و به همین دلیل افراد جامعه، علی‌الخصوص کهنسال ها، قادر به انجام امور الکترونیکی خود نبودند که این امر کمکی برای نقل و انتقالات الکترونیکی آنها بوده است.

طبق قوانین ارزهای دیجیتال در باهاما، نقل و انتقالات Sand Dollar از طریق تلفن های همراه انجام می شود؛ چراکه غریب به ۹۰ درصد مردم دارای تلفن های همراه هستند. ارز دیجیتال بانک مرکزی نیز می بایست از قوانین ضد پولشویی و حملات سایبری پیروی کنند. به علاوه، احراز هویت مشتریان به موقع ثبت نام و استفاده از این ارز نیز باید انجام شود.

Sand Dollar به دلار باهاما وابسته می باشد و خود دلار باهاما به دلار آمریکا بستگی دارد. این طرح ارز دیجیتال بانک مرکزی که از قوانین ارزهای دیجیتال در باهاما پیروی می کند، در سراسر کشور مورد استقبال عموم قرار گرفت. این درحالی بود، که دولت مقدار ناچیزی از دلار شنی (Sand Dollar) را صادر و توزیع کرده بود.

 

پرداخت مالیات با ارزهای دیجیتال

نخست وزیر باهاما در بیانیه ای اعلام کرد که دولت قصد دارد تا ۲۰۲۶، پرداخت مالیات با ارزهای دیجیتال را در قوانین ارزهای دیجیتال در باهاما بگنجاند. دیدگاهی که کشور نسبت به خود دارد این است که باهاما را به یک مرکز دارایی دیجیتالِ پیشرو در منطقه تبدیل کند.

انتظار می رود تا قوانین جدید دارایی های دیجیتال، کشور باهاما را به فرصت های بینظیر در اقتصاد آن برساند و شغل و رفاه را برای مردم باهامایی ایجاد کند.

 

استخراج در قوانین ارزهای دیجیتال در باهاما

استخراج کریپتو در کشور، درست همانند سایر موارد، به قوانین ارزهای دیجیتال در باهاما مرتبط می باشد. در لایحه ی سال ۲۰۱۹، به بخش ماینینگ اشاره ای نشده است اما قطعا چنانچه شرکت و یا صرفا فردی قصد استخراج کریپتو را در این کشور داشته باشد، می بایست از سازمان اوراق بهادار و بورس مجوز لازم را دریافت کند.

اما در حال حاضر قانون مشخصی در این رابطه اعلام نشده است و در صورتی که در کشوری قانونی وجود نداشته باشد، غیر قانونی هم تلقی نمی شود و در نتیجه بدون انجام جرمی می توان به استخراج پرداخت.

 

خرید و فروش ارزهای دیجیتال

کریپتو در کشور باهاما طرفدارهای بسیاری دارد. به همین دلیل کشور سعی دارد تا با تعیین قوانین ارزهای دیجیتال در باهاما، فرایند کار با ارزها را تسهیل ببخشد و با ایجاد قوانین، از کلاهبرداری ها و آسیب رساندن به دارایی افراد جامعه، جلوگیری کند. از همین رو، صرافی هایی را در کشور مجاز اعلام می کند تا افراد بدون داشتن استرس و ترس، به مبادلات خود ادامه دهند.

همچنین با توجه به دارا بودن کشور از ارز دیجیتال بانک مرکزی، عموم مردم کشور قادر خواهند بود تا از خود بانک مرکزی، ارز دیجیتال ملی خود را خریداری نمایند. مبادلات در صرافی های ارزهای دیجیتالی نیز بدون مشکلی پیش می روند؛ منتهی برای انجام تراکنش ها، به احراز هویت و پیروی از قوانین ضد پولشویی نیاز می باشد.

 

صرافی ها در قوانین ارزهای دیجیتال در باهاما

همانطور که در ابتدای مقاله ذکر شد، صرافی ها به صورت قانونی می توانند در کشور باهاما مشغول به کار شوند. اما نکته ای که طبق قوانین ارزهای دیجیتال در باهاما وجود دارد، اجباری بودن ثبت نام آنها در سیستم اوراق بهادار و بورس می باشد. لایحه ی DARE که در ابتدای مقاله به آن پرداختیم، پیرویِ ارگان های مالی از قوانین ضد پولشویی و حملات سایبری را ضروری اعلام داشته است. به علاوه، احراز هویت، برای تمامی تراکنش ها و یا مبادلات، از جمله مسائلِ مورد نیاز در صرافی ها می باشد.

 

صرافی های مشهور بیت‌کوین در باهاما

 • کراکن (Kraken): مشهورترین صرافی بیت‌کوین در باهاما با ۶,۰۰۰,۰۰۰ کاربر.
 • بیت‌اِستمپ (Bitstamp): اجازه ی خرید و فروش بیت‌کوین با ۵ روش پرداختی.
 • اوکی‌کوین (OkCoin): پذیرفتن کاربران و روش های پرداختی از ۱۷۰ کشور.
 • چنجلی (Changelly): کارایی آسان و سریع با روش های پرداخت متفاوت.
۵/۵ - (۱ امتیاز)

مریم افشار

کارشناس ارشد زبان انگلیسی، مترجم، محقق و مقاله نویس حرفه‌ایِ دنیای ارزهای دیجیتال، یک روزنامه نگار فناوری مالی که از سال 2015 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است. او علاقه زیادی به بیت کوین و برنامه های غیرمتمرکز دارد. از سپتامبر 2016، بیش از 500 مقاله در مورد پروتکل های مخربی که امروزه در حال ظهور است، نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

چهارده + 18 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا