مبتدی

درگاه پرداخت ارز دیجیتال چیست؟

درگاه پرداخت ارز دیجیتال یک پردازشگر برای پرداخت ارز دیجیتال است که به فروشندگان و خریداران اجازه میدهد از این طریق از ارز های دیجیتال به عنوان روش پرداخت در کسب و کار خود استفاده کنند. استفاده از ارز های دیجیتال به عنوان یک روش پرداخت روز به روز در حال گسترش است و کسب و کارهایی که به دنبال استفاده از ارز های دیجیتال به جای ارز های فیات هستند برای فعالیت خود به درگاه های پرداخت ارز دیجیتال متکی هستند.

 

درگاه پرداخت کریپتو چییست؟

با درگاه های پرداخت ارز دیجیتال نیازی نیست که ارز دیجیتال خود را به پول فیات تبدیل کنید، یک درگاه پرداخت ارز دیجیتال راه حل برای پرداخت مستقیم هزینه با ارز دیجیتال است. ببسیاری از شرکت ها درگاه پرداخت ارز های دیجیتال ارائه میدهند و از خریداران ارز دیجیتال دریافت میکنند در مقابل به فروشندگان ارز فیات تحویل میدهند و ابهامات مربوط به ارز های دیجیتال را برای خریداران و فروشندگان از بین میبرند. فروشندگان میتوانند از کیف پول شخصی ارز دیجیتال برای دریافت وجه استفاده کنند اما استفاده از درگاه های پرداخت ارز دیجیتال باعث میشود تسویه ها بهتر، دقیق تر و در عین حال با امنیت نسبی بالاتری انجام شود. با استفاده ازز درگاه های پرداخت شما نیازی به مدیریت کیف پول ارز دیجیتال خود ندارید و شرکت ارائه دهنده درگاه وظیفه انجام این عملیات را به عهده میگیرد.

 

درگاه پرداخت ارز دیجیتال چگونه کار میکند؟

کسب و کار ها میتوانند از درگاه پرداخت ارز دیجیتال به عنوان یک روش پرداخت استفاده کنند و کنترل پرداخت های ارز دیجیتال خود را به ارائه دهندگان این خدمات بسپارند. نحوه کار به این صورت است که فروشنده انتخاب میکند که پرداخت از طریق درگاه های ارز دیجیتال را داشته باشد و مشتری برای پرداخت وارد آن درگاه میشود، سپس در یک پنجره تراکنش قفل میشود و در این مرحله پرداخت با ارز دیجیتال انجام میشود. پس از پرداخت بلافاصله ارز دیجیتال تبدیل به ارز فیات میشود و وجه مورد نظر به حساب فروشنده واریز میشود.

درگاه پرداخت ارز دیجیتال

به طور کلی شرکت های ارائه دهنده درگاه عملیات های مربوط به پرداخت ارز دیجیتال را مدیریت و تسهیل میکنند و ریسک پرداخت با ارز های دیجیتال را به عنوان یک واسطه بر عهده میگیرند. در عین حال هزینه هایی برای مدیریت و انجام عملیات ها به علاوه هزینه های اعتبار سنجی و کارمزد از شما دریافت میکنند تا بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند.

برای اطلاعات بیشتر پیشنهاد میشود از مقاله ساخت درگاه پرداخت بیت کوین بازدید نمائید.

 

مزایا و معایب درگاه پرداخت ارز دیجیتال

همانند تمامی روش های پرداخت این روش نیز دارای مزایا و معایب خودش است، ارز های دیجیتال ذاتا طوری طراحی شده اند که ناشناس و غیر متمرکز باشند و استفاده از آنها به عنوان روش پرداخت مزایا و معایب خودش را دارد. در ادامه این مقاله به بررسی مزایا و معایب این روش پرداخت میپردازیم.

 

مزایا درگاه پرداخت ارز دیجیتال

  • درگاه های پرداخت ارز دیجیتال هویت اشخاصی که با آنها سر و کار دارید را فاش میکنند و متوجه هویت افراد میشوید.
  • اگر مشکلی در پرداخت ارز دیجیتال به وجود بیاید امکان پیگیری و تماس وجود خواهد داشت.
  • از هر جای دنیا میتوانید با ارز های دیجیتالی که درگاه پرداخت میپذیرد پرداخت خود را انجام دهید.
  • ارائه دهنده درگاه پرداخت ارز دیجیتال به عنوان واسطه بین خریدار و فروشنده است و فروشنده وجوه خود را از شرکت واسطه دریافت خواهد کرد.
  • کسانی که درک کاملی از ارز های دیجیتال ندارند هم میتوانند از این درگاه ها برای کسب و کار خود استفاده کنند.
  • به دلیل تبدیل آنی ارز های دیجیتال به ارز فیات در زمان پرداخت، ریسک نوسان قیمت یا کم شدن ارزش از بین میرود.

 

معایب درگاه پرداخت ارز دیجیتال

  • درگاه های پرداخت همان شخص ثالثی هستند که ارز های دیجیتال برای دور زدن آنها و غیر متمرکزز شدن طراحی شده بود.
  • ارائه دهنده درگاه باید توانایی انجام معاملات به صورت ۲۴ ساعته و از سرتاسر جهان را داشته باشد و پرداخت های شما متکی به توانایی ارائه دهنده درگاه است.
  • هزینه های جانبی در زمان پرداخت با کیف پول خودتان کمتر است اما استفاده از درگاه های پرداخت ارز دیجیتال نیازمند پرداخت هزینه های جانبی بیشتری است.
  • اگر درگاه های پرداخت هک شوند هر مبلغی که نزد ارائه دهنده خود دارید از دست خواهد رفت و احتمال هک شدن آن وجود دارد پس امنیت یک از مهمترین نکات برای درگاه های پرداخت است.

 

بهترین درگاه های پرداخت ارز دیجیتال

با درگاه های پرداخت ارز دیجیتال این امکان برای کسب و کار های مختلف فراهم شده است که بتوانند ارز های دیجیتال را به عنوان یک روش معامله و پرداخت بپذیرند. موارد زیادی در رتبه بندی درگاه های پرداخت ارز دیجیتال دخیل هستند، در این قسمت به بررسی و معرفی بهترین درگاه های پرداخت ارز دیجیتال میپردازیم.

 

CoinBase

Coinbase.com یکی از بزرگترین صرافی ها و شرکت های ارائه دهنده خدمات ارز دیجیتال در ایالات متحده است که تعداد کاربراین بسیاری دارد، این شرکت در یالات متحده مستقر است و ملزم به رعایت تمامی قوانین مربوط به ارز دیجیتال در ایلات متحده است. از خدمات این شرکت میتوان به صرافی و درگاه پرداخت ارز دیجیتال اشاره کرد. خدمات درگاه و پرداختد ها به این صورت است که واریز به حساب بانکی ففروشنده ۲ تا ۳ روز کاری زمان میبرد و یک گزینه عالی برای مشاغل حرد و کلان میباشد. کوین بیس با تعداد محدودی از کشور های جهان فعالیت میکند و محدودیت خاص خود را دارد.

درگاه پرداخت ارز دیجیتال کوین بیس

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنهاد میشود از مقاله صرافی کوین بیس – مزایا و معایب صرافی Coinbase بازدید نمائید.

 

Coingate

Coingate یک برنامه کاربر پسند دارد که به فروشندگان اجازه میدهد به پرداخت های خود نظارت کنند و این درگاه پرداخت بیش از ۷۰ ارز دیجیتال را در خود جای داده است. این مسئله باعث ارائه ارز های مختلف در زمان پرداخت میشود که امتیاز قابل توجهی است. برای هر تراکنش ۱ درصد کارمزد دریافت میشود و با این Coingate میتوانید در هر وبسایت درگاه پرداخت بیت کوین و ارزهای دیجیتال ایجاد کنید. در این درگاه پرداخت امکان معامله و پرداخت با ارز های فیات نیز وجود دارد.

درگاه پرداخت ارز دیجیتال3

 

Coinsbank

Coinsbank یک پردازشگر پرداخت بیت کوین است که علاوه بر بیت کوین امکان پرداخت با ارز های فیات را فراهم میکند، همچنین این نرم‌افزار دارای یک سیستم احراز هویت دو مرحله ای است که به افزایش امنیت شما کمک شایانی میکند. سیستم پشتیبانی ۲۴ ساعتنه نیز برای این سیستم طراحی شده است که نیاز های کاربران برای حل مشکل را برطرف میکند. نکته قابل توجه در مورد این برنامه انتقال ارز رایگان برای دوستان و خانواده است که بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفته است.

درگاه پرداخت ارز دیجیتال4

 

Alfacoins

Alfacoins از بیت کوین، اتریوم، لایت کوین و بسیاری از ارز های دیجیتال دیگر پشتیبانی میکند و امکان تقسیم پرداخت به فیات و کریپتو را میدهد. اشتراک در ای پلتفرم رایگان بوده و هزینه کارمزد تراکنش ها چیزی حدود ۰.۹۹ درصد است. همچنین کاربران با این پلتفرم امکان برداشت ارزهای فیات را هم دارند. Alfacoin در اکثر کشور های جهان قابل استفاده است.

درگاه پرداخت ارز دیجیتال5

 

Bitpay

BitPay.com یک روش و درگاه پرداخت ارز دیجیتال بسیار محبوب و ساده است تا همه افراد بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند. بیت پی امکان تنظیم سرعت تراکنش ها را برای کاربران فراهم میکند به نحوی که کاربران میتوانند به راحتی تنظیم کنند که در چه بازه زمانی تراکنش های آنان انجام شود. همچنین نرم‌افزار بیت پی دارای احراز هویت دو مرحله ای است که امنیت بیشتر برای حساب را فراهم میکند. تا سقف ۱۰۰۰ دلار در روز و ۱۰,۰۰۰ دلار در سال شامل کارمزد تراکنش نمیشود و پس از کارمزد تراکنش ۱ درصدی به هر تراکنش تعلق خواهد گرفت. بیت پی تا کنون امکان ارائه خدمات به ۳۸ کشور را فراهم کرده است.

درگاه پرداخت ارز دیجیتال6

 

Shopify

Shopify یک درگاه پرداخت ارز دیجیتال ایمن و با کیفیت است که از بیت کوین و بسیاری از ارز های دیجیتال دیگر پشتیبانی میکند. همچنین این درگاه پرداخت API هایی ارائه میدهد که امکان ادغام با Coinbase و سایر درگاه های پرداخت را فراهم میکندو این درگاه پرداخت ارز های دیجیتال را از هر زمان و مکان میپذیرد و رابط کاربری ساده دارد.

درگاه پرداخت ارز دیجیتال7

 

GoURL

GoURL با تمام کیف پول های اصلی بیت کوین کار میکند و با کارت های ارائه شده توسط BitPay نیز سازگار است. با این درگاه پرداخت درجه بالایی از ناشناس بودن را تجربه خواهید کرد. یکی از دلایل موفقیت این پروژه پلاگین وردپرس آن است که باعث نمورد توجه بودن آن شد. پرداخت با سرعت بالا و ظرف ۳۰ ثانیه پس از انجام معامله دریافت میشوند. در عین حال که این پلتفرم یک درگاه پرداخت عالی است اما انتقال مستقیم بانکی را ارائه نمیدهد و کارمزد آن نسبت به سایر پلتفرم ها بالاتر بوده و دارای ۱.۵ درصد کارمزد بر روی وبسایت ها و ۳.۵ درصد بر روی Monetiser Online دریافت میکند.

درگاه پرداخت ارز دیجیتال8

 

جمع‌بندی

درگاه های پرداخت ارز دیجیتال برای انجام تراکنش های ارز های دیجیتال اجباری یا ضروی نیستند اما با این حال بسیاری از اضطراب ها و نگرانی ها در مورد پرداخت با ارز های دیجیتال را کنترل و رفع میکنند و برای افرادی که اطلاعات کافی در مورد ارز های دیجیتال ندارند گزینه مناسبی هستند. با استفاده از درگاه، ارز دیجیتالی که به شما پرداخت میشود به ارز فیات تبدیل میشود و شما پول خود را دریافت میکنید در عین حال که روش های پرداخت متنوعی نیز ارائه میدهید و از ریسک های احتمالی مربوط به ارز های دیجیتال و عملیات های مدیریت کیف پول ارز دیجیتال معاف هستید. در بالا به بررسی درگاه پرداخت ارز دیجیتال پرداختیم، امیدواریم با مقاله بالا، ابهامات و سوالاتی که در این زمینه برای شما ایجاد شده بود برطرف شده باشد.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

علی کریمی

من عاشق تحقیق و کاوش در این دنیای بی پایان بودم و در مورد همه موضوعات تحقیق میکردم تا اینکه در سال 2019 با دنیای کریپتو آشنا شدم و به شدت به بلاکچین و دنیای ارز های دیجیتال علاقمند شدم. کریپتو هم عین انسان ها برام جذابه چون هر دو غیرقابل پیش بینی و بی انتها هستند، به همین دلیل به دنیای رمز ارزها به اندازه دنیای روانشناسی علاقمندم. باور من اینه زمانی که انسان ها قدرت کلمات رو درک کردند، متوجه شدند که گلوله ها به اندازه کلمات کشنده نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا