اخبار بلاکچیناخبار ارز دیجیتالاخبار جهاناخبار دیفای (DEFI)

بازدهی کریپتو کمتر از اوراق قرضه دولتی است

اوراق قرضه در حال حاضر سرمایه‌گذاری مطمئن‌تر و با بازده بالاتری نسبت به وام‌دهی DeFi هستند. بازدهی بسیار بالا که زمانی توسط خدمات وام‌دهی کریپتو ارائه می‌شد، اکنون در حال رقابت با گزینه‌های سنتی‌تر و ایمن‌تر هستند. در حالی که بازده اسناد خزانه ۳ ماهه به آرامی افزایش می‌یابد، نرخ وام AAVE در USDC از ماه می به شدت کاهش یافته است و اوراق قرضه دولت نسبت به DeFi پرداخت بهتری ارائه می‌دهند.

 

ریسک بالا، پاداش کم؟

بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط بلومبرگ و Aavewatch، ارز USDC سپرده شده در AAVE V2 در اتریوم اکنون تنها ۰.۲٪ در سال بازدهی دارد که از ۲.۴٪ در اواسط ماه می کاهش یافته است. در مقابل، اوراق خزانه ۳ ماهه ایالات متحده از بازدهی ۱% به ۳% درآمده و در همان دوره سه برابر شده است.

 

این افزایش عمدتاً به دلیل فعالیت فدرال رزرو است که باعث افزایش بازدهی در هر بخش به غیر از ارزهای دیجیتال شده است. بازارهای دارایی دیجیتال هنوز تا حد زیادی بازار سهام را دنبال می‌کنند که طبیعتا در واکنش به سیاست جنگ طلبانه بانک مرکزی دچار رکود شده است. همین سیاست باعث افزایش مداوم اسناد کوتاه مدت خزانه شده است.

 

به نظر می‌رسد شدیدترین کاهش بازده در AAVE بین ۱۳ و ۲۲ می رخ داده است و از ۲.۴٪ به ۰.۹٪ کاهش یافته است. این تنها یک هفته پس از فروپاشی Terra بود که در ماه‌های بعد به وقوع یک فروپاشی گسترده در سراسر عرصه وام‌دهی استیبل‌کوین کمک کرد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا