اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

کریپتو به روسیه در دور زدن تحریم‌ها کمکی نمی‌کند

روسیه در حال آماده‌سازی مجوز پرداخت‌های بین المللی ارزهای دیجیتال است، اما افراد درگیر در این صنعت تردید دارند که این امر به کشور اجازه دهد تا تحریم‌ها را دور بزند. در همان زمان، ایالات متحده حلقه را محکم تر کرده است و اخیراً استفاده از ارزهای رمزنگاری شده را برای دور زدن محدودیت‌های مالی اعمال شده توسط غرب با قوانین جدید در کنگره هدف قرار داده است.

 

کارشناسان روسی رمزارز ادعا می‌کنند که دور زدن تحریم‌ها با ارزهای دیجیتال یک توهم بزرگ است

این هفته، مقامات روسیه اعلام کردند که با هدف کاهش فشار تحریم‌ها بر اقتصاد و تجارت روسیه، توسعه مکانیزمی را برای تسویه‌حساب‌های فرامرزی با دارایی‌های کریپتو آغاز کرده اند. وزارت دارایی گفت که لایحه قانونی چنین معاملاتی با بانک مرکزی روسیه توافق شده است.

 

مسکو در حال حاضر عجله دارد تا مقرراتی را برای صدور، گردش و عملیات مختلف با ارزهای دیجیتال، به ویژه پرداخت برای واردات و صادرات محدود شده توسط تحریم‌های غرب به دلیل تهاجم به اوکراین، اتخاذ کند. در همین حال، مجلس نمایندگان کنگره ایالات متحده لایحه جدیدی را با اقداماتی با هدف محدود کردن استفاده از ارزهای دیجیتال برای دور زدن آنها تصویب کرد.

 

 

در این زمینه، کارشناسان با دانش این صنعت نظرات خود را در مورد اینکه دور زدن تحریم‌ها با کمک ارزهای دیجیتال چقدر واقع بینانه است، با رسانه‌های روسی به اشتراک گذاشته اند. صفحه کریپتوی پورتال خبری تجاری روسیه RBC آنها را در مقاله‌ای گردآوری کرده است که عنوان آن با عبارت توهم بزرگ شروع می‌شود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا