اخبار هک و امنیتاخبار جهان

Coin Signals به ۳.۵ سال زندان محکوم شد

معامله گر Coin Signals 3.5 سال آینده را به دلیل اجرای یک طرح رمزنگاری تقلبی که بیش از ۵ میلیون دلار از سرمایه گذاران درخواست کرده است، در زندان سپری خواهد کرد.

وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) یک تاجر ۲۵ ساله ارزهای رمزنگاری شده رود آیلند، معروف به Coin Signals را به دلیل کلاهبرداری بیش از ۵ میلیون دلار از بیش از ۱۷۰ نفر به ۴۲ ماه زندان محکوم کرد.

 

Coin Signals محکوم شد

بر اساس یک بیانیه رسمی مطبوعاتی، محکوم، جرمی اسپنس، از طریق چندین استخر سرمایه گذاری رمزنگاری، که از نوامبر ۲۰۱۷ تا آوریل ۲۰۱۹ اداره می کرد، از سرمایه گذاران درخواست وجوه کرده بود.

او چندین صندوق رمزنگاری را ایجاد و مدیریت کرد، از جمله سه بزرگ‌ترین آنها – صندوق سیگنال‌های کوین بیت‌مکس، صندوق جایگزین سیگنال‌های کونی، و صندوق بلندمدت سیگنال‌های کوین. اسپنس مدعی شد که معاملات او به خوبی انجام می شود و سود زیادی به همراه داشته است، که باعث شد سرمایه گذاران ارزهای رمزپایه مانند BTC و ETH را برای او ارسال کنند تا از طرف آنها فعالیت کند.

 

استفاده از ادعاهای نادرست برای جذب سرمایه گذاران

در یک نقطه، او حتی پیامی را در یک گروه چت آنلاین پست کرد که به دروغ ادعا می کرد که معاملات او با سرمایه سرمایه گذاران در ماه گذشته بیش از ۱۴۸ درصد بازده داشته است. در نتیجه، برخی از سرمایه گذاران وجوه اضافی برای او ارسال کردند.

با این حال، وزارت دادگستری خاطرنشان کرد که ادعاهای اسپنس دور از واقعیت است.

SPENCE بیش از ۵ میلیون دلار از طریق اظهارات نادرست درخواست کرد، از جمله اینکه تجارت رمزنگاری SPENCE بسیار سودآور بود در حالی که، در واقع، تجارت SPENCE به طور مداوم بی‌سود بود…

در واقع، در همان بازه زمانی تقریباً یک ماهه، معاملات SPENCE منجر به زیان خالص در حساب‌هایی شد که در آن وجوه سرمایه‌گذار معامله می‌کرد.»

اسپنس برای پوشاندن زیان خالصی که هنگام معامله با سرمایه‌های سرمایه‌گذاران متحمل شد، مانده حساب‌های نادرست ایجاد کرد تا به جمع‌آوری پول ادامه دهد و شروع به اجرای یک طرح پونزی کرد.

او از سرمایه‌های سرمایه‌گذاران جدید برای پرداخت سرمایه‌های قدیمی استفاده کرد و این حیله را تا زمانی که ممکن بود ادامه داد. او توانست بیش از ۲ میلیون دلار دارایی رمزنگاری شده را از طریق این طرح بین سرمایه گذاران توزیع کند.

 

وزارت دادگستری افزود: “به جای گزارش دقیق زیان های معاملاتی که SPENCE متحمل شده بود، مانده حساب ها به اشتباه به سرمایه گذاران نشان داد که آنها با سرمایه گذاری با SPENCE درآمد کسب می کنند.”

 

اسپنس اعتراف به گناه کرد

اسپنس در ژانویه ۲۰۲۱ توسط اداره تحقیقات فدرال (FBI) دستگیر شد و اتهامات مدنی جداگانه ای توسط کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) علیه او مطرح شد. او در نوامبر ۲۰۲۱ به اتهامات وارده اعتراف کرد.

اسپنس علاوه بر محکومیت ۴۲ ماهه خود، سه سال آزادی تحت نظارت و غرامت بیش از ۲ میلیون دلار پس از آزادی خواهد داشت.
امتیاز دهید

علیرضا عظیمی

او مقاله نویس حرفه‌ای ارزیدو و یک روزنامه نگار فناوری مالی است که در کرج زندگی می کند. وی از سال 2019 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است و علاقه زیادی به بیت کوین، کد منبع باز و برنامه های غیرمتمرکز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا