رمزارز مورد استفاده تسویه حساب‌های فرامرزی روسیه

مقامات در مسکو اعلام کرده‌اند که شرکت‌های روسی ممکن است در اوایل سال آینده مبادلات ارزهای دیجیتال را با شرکای خود در خارج از کشور آغاز کنند و در انتخاب سکه‌ای که می‌خواهند استفاده کنند، آزاد خواهند بود. کشور تحریم شده آماده می‌شود تا تسویه‌حساب‌های تجارت خارجی با دارایی‌های دیجیتال را قانونی کند و این ممکن است در ماه‌های آینده اتفاق بیفتد.

 

دولت روسیه آماده انجام معاملات بین‌المللی ارزهای دیجیتال است

روسیه ممکن است با قانون ارز دیجیتالی که توسط وزارت دارایی در فوریه سال جاری ارائه شده و توسط دولت حمایت شده است، مجوز تسویه‌حساب‌های رمزنگاری فرامرزی را صادر کند. انتظار می‌رود قانون‌گذاران روسی آن را در جلسه پاییز دومای دولتی، مجلس سفلی پارلمان بررسی کنند.

 

به نقل از ایوان چبسکوف، مدیر بخش ثبات مالی این وزارتخانه، گفته می‌شود که این پیش‌نویس حاوی مقرراتی در مورد معاملات بین‌المللی با دارایی‌های دیجیتال است. این ارز رمزنگاری شده را به عنوان دارایی می‌شناسد که می‌تواند در معاملات مبادله‌ای استفاده شود. در همان زمان، این مقام، تصویب قانون اختصاصی را که به طور خاص پرداخت‌های رمزنگاری فرامرزی را تنظیم می‌کند، رد نکرد.

 

ما تعدادی طرح قانونی داریم که روی آنها کار می‌کنیم و هنوز به طور رسمی به دولت ارائه نشده است. بنابراین، ممکن است گزینه‌های مختلفی برای چگونگی اجرای این امر وجود داشته باشد. او افزود که انتظار دیدن تراکنش‌های بین‌المللی ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۳ کاملاً واقع بینانه است.

 

 

یکی از قانونگذاران درگیر در این تلاش‌ها، آناتولی آکساکوف، رئیس کمیته بازار مالی پارلمان، در گفتگو با روزنامه اعتراف کرد که آماده حمایت از اقدامات قانونی تنظیم کننده این موضوع است. او همچنین توضیح داد که کسب‌وکارهای روسی می‌توانند انتخاب کنند که با کدام ارز دیجیتال معامله کنند: بیت کوین، اتریوم یا هر چیز دیگری.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا