مرکز کلاهبرداری کریپتویی در فیلیپین منهدم شد

مجری قانون فیلیپین گفته است که بیش از ۱۰۰۰ قربانی قاچاق انسان اخیراً از یک کارخانه در مابالاکات، شهری واقع در ۹۰ کیلومتری شمال غربی مانیل نجات یافته اند. میشل سابینو از گروه مبارزه با جرایم سایبری پلیس ملی فیلیپین گفت که قربانیان قاچاق از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک برای فریب دادن افراد ناآگاه استفاده می‌کنند.

 

کلاهبرداری با ارزهای دیجیتال

به گفته مجری قانون فیلیپین، بیش از ۱۰۰۰ قربانی قاچاق انسان در پی یورش اخیر به مجتمعی در مابالاکات، تقریباً ۹۰ کیلومتری شمال غربی پایتخت، مانیل، نجات یافتند. به گفته مقامات، بسیاری از قربانیان قاچاق از ویتنام، چین، اندونزی، فیلیپین، نپال، مالزی، میانمار، تایلند و تایوان آمده‌اند.

 

طبق گزارش‌ها، قربانیان قاچاق مجبور به کلاهبرداری با ارزهای دیجیتال در شیفت کاری‌هایی شدند که تا ۱۸ ساعت در روز ادامه داشت. میشل سابینو، یکی از اعضای گروه مبارزه با جرایم سایبری پلیس ملی فیلیپین، در این گزارش نقل می‌کند که قربانیان قاچاق چگونه از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک برای فریب دادن افراد ناآگاه استفاده می‌کنند. گزارش شده است که قربانیان خود با وعده اشتغال فریب خورده اند.

 

سابینو توضیح داد:

آنها توسط پست‌های رسانه‌های اجتماعی که وعده شغل‌های با درآمد خوب را می‌دادند، فریب خوردند تا در این مجتمع‌هایی که نگهبانان مسلحی داشتند به دام بیفتند تا آنها را ترک نکنند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا