کلاهبرداری در ارزهای دیجیتال توسط بانکدار سابق

یک بانکدار بخش سرمایه‌گذاری که قبلاً در دویچه بانک کار می‌کرد به ارتکاب کلاهبرداری مرتبط با ارزهای دیجیتال متهم شده است. این مرد اهل بروکلین متهم به سوء استفاده از وجوه قربانیانی است که به آنها وعده بازدهی زیادی از سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال در طرحی شبیه به پانزی داده بود.

 

بانکدار سابق سرمایه‌گذاری دویچه بانک به دلیل کلاهبرداری از سرمایه‌گذاران کریپتو دستگیر و متهم شد

وزارت دادگستری ایالات متحده روز سه‌شنبه اعلام کرد، راشاون راسل، بانکدار بخش سرمایه‌گذاری ۲۷ ساله و کارگزار ثبت شده از بروکلین، نیویورک، در ۱۰ آپریل به دلیل اتهامات جنایی مرتبط با نقش ادعایی خود در اجرای طرح کلاهبرداری سرمایه‌گذاری در رمزارزها دستگیر شد.

 

دادستان‌ها ادعا می‌کنند که راسل چندین سرمایه‌گذار را فریب داده و آنها را با وعده‌های بازدهی بزرگ و حتی تضمین شده از سرمایه‌گذاری و تجارت ارزهای دیجیتال فریب داده است. با این حال، او از پول آنها به نفع خود، برای قمار و بازپرداخت سرمایه‌گذاران دیگر استفاده کرد تا این طرح را ادامه دهد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا