اخبار هک و امنیتاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

کلاهبرداری رمزنگاری در میان رونمایی از آیفون ۱۴

اپل از نسل بعدی برخی از محصولات خود رونمایی کرد، اما کلاهبرداران سعی کردند از موقعیت سود ببرند. متأسفانه کلاهبرداری‌های ارزهای دیجیتال بخشی پایان‌ناپذیر از صنعت است که در آن بازیگران بد تلاش می‌کنند چیزی بیش از حد خوب ارائه دهند که واقعی نیست. آخرین نمونه ساعاتی پیش بود که اپل یک رویداد زنده در رابطه با آیفون‌های جدید، ایرپادها و اپل واچ‌ها داشت.

 

کلاهبرداری رمزنگاری اپل هزاران بیننده داشت

وقتی این غول فناوری تقریباً ۵۰ ساله نسل جدید خط تولید خود را معرفی می‌کند، معمولاً همه نگاه‌ها به این شرکت است. دیروز زمانی که تیم کوک و همکارش از آیفون‌های جدید (۱۴)، ایرپادها و اپل واچ‌های جدید رونمایی کردند، این اتفاق افتاد.هکرها برای این اتفاق آماده شده بودند. شاید با انتظار اینکه مردم برای تماشای ویدیوهای مرتبط با اپل به یوتیوب مراجعه کنند، کلاهبرداران یک مصاحبه قدیمی با مدیر عامل شرکت را تغییر دادند تا یک وب سایت رمزنگاری تقلبی را تبلیغ کنند.

 

به گفته Verge، این ویدیو دارای نشانه های زیادی از جعلی بودن بود، از جمله عنوانی عجیب، Apple Event Live. با این حال، کلاهبرداران لوگوهای BTC و ETH را روی استریم اضافه کرده بودند و بینندگان را به یک URL مشکوک هدایت می‌کردند که ربطی به اپل نداشت. The Verge گفت که یوتیوب پس از مدتی ویدیو را حذف کرد.

 

این نوع کلاهبرداری‌های رمزنگاری مدت زیادی است که در حال انجام است. مرتکبین معمولاً از یک برند یا شخص معروف استفاده می‌کنند تا قربانیان را فریب دهند تا ارزهای رمزنگاری شده خود را به کیف پولشان بفرستند در حالی که در ازای آن قول می‌دهند که آنها را دو برابر کنند. در حالی که این یک کلاهبرداری آشکار به نظر می‌رسد، موارد متعددی وجود داشته است که ثابت شده که آنها سودآور هستند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا