اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

پرداخت‌های کریپتویی در جام‌جهانی قطر

روز سه شنبه، بانک مرکزی قطر اعلام کرد که اولین مجوز خود را برای خدمات پرداخت دیجیتال به iPay توسط Vodafone Qatar و Ooredoo Money صادر کرده است. با نزدیک‌تر شدن فیفا ۲۰۲۲ قطر، این کشور خود را برای هجوم قابل توجهی از گردشگران و بازدیدکنندگان آماده می‌کند تا اطمینان حاصل شود که زیرساخت‌هایش به اندازه است.

 

قطر خدمات پرداخت دیجیتال را در آستانه جام جهانی فوتبال معرفی می‌کند

تخمین زده می‌شود که جام جهانی فوتبال ۱.۵ میلیون بازدیدکننده را به قطر وارد کند، بنابراین این کشور در نظر دارد سیستم پرداختی داشته باشد که نیازهای بازدیدکنندگان داخلی و بین‌المللی را برآورده کند. این تحول پس از آن صورت گرفت که بانک مرکزی اعلام کرد بانک‌های قطر آماده راه‌اندازی خدمات پرداخت با استفاده از GooglePay ،ApplePay و SamsungPay هستند. بانک مرکزی همچنین اعلام کرد که کلیه خدمات کیف پول الکترونیک صادرکنندگان کارت جهانی در قطر پذیرفته می‌شود.

 

بانک مرکزی قطر بر تمامی خدمات پرداخت دیجیتال نظارت خواهد کرد تا یک اکوسیستم پرداخت ایمن و کارآمد در این کشور ایجاد کند. دارندگان مجوز، Ooredoo و Vodafone ملزم به رعایت الزامات و استانداردهای تعیین شده توسط بانک مرکزی هستند.

 

کیف پول Ooredoo به کاربران این امکان را می‌دهد که تراکنش‌های مالی خود را مدیریت کنند، پول ارسال کنند و پرداخت‌ها را به سرعت و به راحتی از هر کجا با استفاده از تلفن همراه خود انجام دهند. سرویس iPay Vodafone نیز تجربه مشابهی را به کاربران ارائه می‌دهد.

 

 

این یک گام بزرگ رو به جلو برای شمول مالی در قطر است. اپلیکیشن‌های پول موبایل راهی مناسب برای پرداخت و ارسال پول هستند، به‌ویژه برای کسانی که حساب بانکی ندارند. بانک مرکزی قطر همچنین از موسسات مالی محلی و بین‌المللی خواسته است تا با همکاری یکدیگر، بهترین تجربه پرداخت دیجیتال ممکن را برای بازدیدکنندگان در طول جام جهانی فوتبال فراهم کنند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا