مالیات بر استخراج ارزهای دیجیتال در بوئنوس آیرس

استان بوئنوس آیرس در آرژانتین در سال ۲۰۲۳ مالیات بر استخراج و احتمالاً سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال را آغاز خواهد کرد. یک پیشنهاد جدید قانون مالیات را اصلاح می‌کند تا استخراج رمزارز را به عنوان یک فعالیت مشمول مالیات معرفی کند که ۴ درصد از درآمد محاسبه شده از طریق این عملیات اعمال می‌شود. با این حال، هنوز مشخص نیست که آیا شرط‌بندی مشمول مالیات می‌شود یا خیر.

 

بوئنوس آیرس استخراج ارزهای دیجیتال را به عنوان فعالیت مشمول مالیات اضافه می‌کند

استان بوئنوس آیرس در آرژانتین پروژه‌ای را برای اضافه کردن استخراج ارز دیجیتال به عنوان یک فعالیت مشمول مالیات برای سال آینده تصویب کرد. سندی که توسط فرماندار استان الکس کیسیلوف ارائه شده است، نشان می‌دهد فعالیتی که رسماً به عنوان خدمات پردازش و اعتبارسنجی برای دارایی‌های کریپتویی و یا تراکنش‌های ارزهای دیجیتال (دارایی‌های کریپتویی و یا استخراج ارزهای دیجیتال) توصیف شده است، به یک مالیات ۴ درصدی نیاز دارد.

 

مالیات‌ها به دولت استان پرداخت می‌شود و به هیچ مالیات دیگری که توسط دولت ملی آرژانتین تعیین می‌شود، مرتبط نخواهد بود. این سند همچنین تصریح می‌کند که این مالیات تنها زمانی اعمال می‌شود که سخت‌افزار مورد استفاده برای استقرار این فعالیت در حوزه قضایی استان واقع شده باشد.

 

این رژیم مالیاتی از ژانویه اعمال خواهد شد، اما هنوز برخی از عناصر در مورد اجرای این مالیات جدید تعریف نشده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا