اخبار بلاکچیناخبار ارز دیجیتالاخبار جهان

بازارهای کریپتو به رشد خود ادامه می‌دهند

حتی با اینکه جامعه از یک بحران پولی عبور می‌کند، سرمایه‌گذاری در حوزه کریپتو از ابتدای سال ۲۰۲۲ بیش از سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ در مجموع است. شرکت پیشرو حسابداری جهانی، KPMG International، در یکی از گزارش‌های اخیر خود ادعا کرد که بازار ارزهای دیجیتال در چند ماه گذشته بلوغ رو به رشدی را نشان داده است. این امر علیرغم تداوم درگیری نظامی بین روسیه و اوکراین و تورم بی‌سابقه‌ای است که در برخی کشورها گسترش یافته است.

 

واقعیتی وحشتناک

شایان ذکر است که بیشتر دارایی‌های دیجیتالی بسیار پایین‌تر از سطوح بالای تاریخی خود از سال ۲۰۲۱ معامله می‌شوند، اما این امر باعث توقف سرمایه‌گذاری در این فضا نشده است. نهادهای برجسته ای مانند Trade Republic ،Fireblocks و FTX میلیاردها دلار برای حمایت از استارت آپ‌ها اختصاص داده اند.

 

فاجعه بهداشتی COVID 19، تورم فزاینده، درگیری نظامی بین روسیه و اوکراین و بحران انرژی، از جمله عواملی هستند که به طور مستقیم یا غیرمستقیم بخش قابل توجهی از جهان را تحت تاثیر قرار داده اند.

 

همه‌گیری ویروس کرونا جدای از مرگ میلیون‌ها نفر، سیستم مالی جهانی را نیز تحت تأثیر جدی قرار داد. قوانین خانه نشینی، به علاوه چاپ انبوه بحث برانگیز ارز فیات که برخی از بانک‌های مرکزی انجام دادند، پیش نیازهای یک بحران پولی آینده بودند، صرفاً به این دلیل که افزایش حجم پول در گردش به تولید فلج پاسخ نمی‌داد.

 

در نتیجه، نرخ تورم برای چندین دهه به اوج خود رسیده است که ترکیه، بریتانیا، ایالات متحده آمریکا و سایرین نمونه‌هایی از این دست هستند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا