اخبار هک و امنیتاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهاناخبار دیفای (DEFI)اخبار صرافی‌ ها

هک ۱۶۰ میلیون دلاری Wintermute

بر اساس توییتی از بنیانگذار و مدیرعامل این شرکت، Evgeny Gaevoy، سازنده بازار ارزهای دیجیتال، Wintermute، به میزان ۱۶۰ میلیون دلار در هک مربوط به عملیات مالی غیرمتمرکز (DeFi) خود از دست داده است. خدمات وام دهی و OTC شرکت تحت تأثیر قرار نگرفته است. امور مالی غیرمتمرکز به فعالیت‌های مالی اطلاق می‌شود که بدون استفاده از اشخاص ثالث بر روی بلاکچین انجام می‌شود.

 

عملیات وام دهی و OTC شرکت علیرغم هک تحت تأثیر قرار نگرفته است!

مدیر عامل شرکت، Evgeny Gaevoy، گفت که این شرکت در حال حاضر تنها دو برابر بیش از این ۱۶۰ میلیون دلار دارایی هک شده برایش باقی مانده است! Wintermute که در سال ۲۰۱۷ تأسیس شد، روزانه میلیاردها دلار در سراسر بازار کریپتو در آن معامله می‌شود و هفته گذشته به عنوان سازنده رسمی بازار DeFi برای شبکه Tron معرفی شد. Wintermute جدیدترین شرکت در لیست طولانی شرکت‌های رمزنگاری است که در چند ماه گذشته هک شدند.

 

Crypto Bridge Nomad در ماه اوت، مدت کوتاهی قبل از اینکه پروتکل دیفای Curve Finance هک شود، نزدیک به ۲۰۰ میلیون دلار هک شد. شرکت امنیتی بلاکچین Certik تخمین زده است که سال گذشته بیش از ۱.۳ میلیارد دلار به دلیل هک‌های DeFi از دست رفته است.

 

Gaevoy افزود که این شرکت همچنان با این هک به عنوان یک رویداد white hat برخورد می‌کند و از هکر خواست تا با آن‌ها تماس بگیرد. کیف پول هکر توسط ردیاب زنجیره‌ای ZachXBT ردیابی شده است و در حال حاضر حدود ۹ میلیون دلار اتر (ETH) و ۳۸ میلیون دلار در سایر توکن های erc-20 نگهداری می‌کند.

 

این شرکت در اوایل سال جاری با ارسال ۱۵ میلیون دلار توکن Optimism (OP) به یک آدرس اشتباه، دچار مشکل شد. توکن ها در نهایت توسط گیرنده بازگردانده شدند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا