اخبار قانون‌ گذاریاخبار آلت‌کوین‌هااخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

کریپتوکارنسی توسط قوانین دادگاه چین محافظت می‌شود

یک دادگاه چینی مستقر در پکن اخیراً حکم دادگاه بدوی را تأیید کرد و تعیین کرد ارز دیجیتال یک دارایی مجازی است که توسط قانون محافظت می‌شود. دادگاه تصریح کرد که مقررات صادر شده توسط بانک چین و سایرین فقط گردش ارز مجازی را ممنوع می‌کند.

 

رفتار مالی ممنوع شده توسط قانون

در گزارشی آمده است که یک دادگاه در چین اخیراً حکم دادگاه بدوی را تأیید کرده است که لایت کوین را به عنوان یک دارایی مجازی که توسط قوانین این کشور محافظت می‌شود، تعیین کرده است. دادگاه تصریح کرد که مقررات اداری مربوط کشور فقط گردش ارز مجازی یا استفاده از آن به عنوان ارز را ممنوع می‌کند.

 

حکم دادگاه مستقر در پکن به دنبال درخواست تجدیدنظر توسط دینگ هائو ساکن چین بود که خواستار لغو حکم دادگاه بدوی در پرونده‌ای شد که در آن وی متهم به عدم بازگرداندن ۳۳,۰۰۰ لایت کوین (LTC) طبق توافق با Zhai Wenjie است.

 

طبق سندی که دادگاه منتشر کرد، در ۵ دسامبر ۲۰۱۴، هائو ۵۰,۰۰۰ LTC از Wenjie دریافت کرد و موظف شد این مبلغ را در چهار قسط بازپرداخت کند. سند دادگاه نشان می‌دهد که آخرین بازپرداخت ۸,۳۳۴ LTC قرار بود تا ۱۵ اکتبر ۲۰۱۵ پرداخت شده باشد.

 

درباره ارز لایت کوین بیشتر بدانید.

 

با این حال، با استناد به مقررات صادر شده توسط بانک چین و سایر بخش‌های مربوط که بیان می‌کنند پول مجازی توسط قانون محافظت نمی‌شود، هائو استدلال کرد که دادگاه بدوی وقتی به نفع Wenjie رای داد، اشتباه کرد. علاوه بر این، هائو سعی کرد قرارداد وام خود را با Wenjie به عنوان یک رفتار مالی ممنوع اعلام کند و بنابراین نباید توسط قانون محافظت شود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا