سقوط ۷۰ درصدی هک کریپتو در سه ماهه اول ۲۰۲۳

در ۲۲ می ۲۰۲۳، گزارشی که توسط شرکت تجزیه و تحلیل بلاکچین TRM Labs منتشر شد، تقریباً ۴۰ هک و حمله به پروژه‌های ارزهای دیجیتال را در سه ماهه اول بررسی کرد و کاهش ۷۰ درصدی حوادث را طی سه ماه گذشته کشف کرد. این مطالعه می‌گوید که کاهش سرعت احتمالاً موقتی است و بیش از نیمی از سرمایه‌های غرق شده توسط قربانیان هک در سه‌ماهه اول ۲۰۲۳ بازپس گرفته شده است.

 

هک‌ها و حملات در سه ماهه اول ۲۰۲۳ ۷۰ درصد کاهش یافت

طبق داده‌های آزمایشگاه‌های TRM تقریباً نزدیک به ۴۰۰ میلیون دلار در سه ماهه اول ۲۰۲۳ از تقریباً ۴۰ نفوذ و حمله کریپتویی جداگانه به سرقت رفته است. طبق یافته‌های شرکت تجزیه و تحلیل بلاکچین، این آمار در مقایسه با سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ حدود ۷۰ درصد کاهش یافته است. علاوه بر این، سه ماهه اول امسال ارقام کمتری را نسبت به هر سه ماهه سال ۲۰۲۲ ثبت کرد زیرا مبلغ هک ۱۰.۵ میلیون دلار بود.

 

در مقابل، میانگین ارزش هک در سه ماهه اول ۲۰۲۲ به بیش از ۳۰ میلیون دلار رسید و تعداد مشابهی از نزدیک به ۴۰ حادثه را تجربه کرد. تفاوت قابل توجه بین تخلفات امسال و سال گذشته، میزان قابل توجهی بازیابی است.

 

آزمایشگاه‌های TRM در تحلیل اخیر خود اعلام کردند:

تا به امروز، قربانیان هک بیش از نیمی از کل سرمایه‌های سرقت شده را در سه ماهه اول ۲۰۲۳ بازیابی کرده اند.

 

محققان آزمایشگاه‌های TRM توضیح می‌دهند که هیچ توضیح واضحی برای آرامش وجود ندارد، اما مجرمان سایبری ممکن است توسط دو رویداد خاص دلسرد شده باشند. اولین مورد شامل اتهامات دولت ایالات متحده به Avraham Eisenberg در ارتباط با وقوع بازار mango در سال گذشته است. دومین دلیل احتمالی برای وقفه ذکر شده توسط محققان، تحریم‌های اعمال شده بر میکسر اتریوم (ETH) Tornado Cash در نتیجه اقدامات خزانه‌داری آمریکا در سال گذشته بود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا