اخبار بلاکچیناخبار اتریوماخبار ارز دیجیتالاخبار بیت‌ کویناخبار دیفای (DEFI)

درآمدهای کریپتو در سرتاسر جهان افزایش یافت!

شرکت تجزیه و تحلیل داده های بلاک چین Chainalysis دریافته است که کل سود ارزهای دیجیتال در سراسر جهان در سال ۲۰۲۱ به ۱۶۳ میلیارد دلار رسیده است که ۵ برابر سال قبل یا افزایش ۴۰۰ درصدی بوده است.

 

تجزیه و تحلیل زنجیره ای در مورد سودهای کریپتو در سراسر جهان

شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Chainalysis هفته گذشته یک پست با عنوان درآمدهای ارزهای دیجیتال ۲۰۲۱ بر اساس کشور منتشر کرد. این شرکت توضیح داد که تخمین‌هایش بر اساس ترکیبی از داده‌های ترافیک وب و داده‌های تراکنش‌های آن، از جمله جریان‌های زنجیره‌ای و در سطح کلان تمام دارایی‌های رمزنگاری است که ردیابی می‌کند.

این شرکت با اشاره به اینکه ۲۰۲۱ سال قدرتمند دیگری برای ارزهای دیجیتال بود نوشت:

سرمایه گذاران در سراسر جهان در سال ۲۰۲۱ به سود ۱۶۲.۷ میلیارد دلاری دست یافتند، در حالی که این رقم در سال ۲۰۲۰ تنها ۳۲.۵ میلیارد دلار بود.

 

ایالات متحده با اختلاف زیادی با نزدیک به ۴۷ میلیارد دلار در افزایش ارزهای دیجیتال پیشتاز است و پس از آن بریتانیا، آلمان، ژاپن، چین، ترکیه، روسیه، فرانسه، کره جنوبی، کانادا و اسپانیا قرار دارند.

 

Chainalysis همچنین سود تخمینی ارزهای دیجیتال را بر اساس کشور به سکه ارائه کرد. شرکت تجزیه و تحلیل داده های بلاک چین توضیح داد:

قابل توجه ترین روند در اینجا شامل سودهای اتریوم است. اتریوم در مجموع از ۷۶.۳ تا ۷۴.۷ میلیارد دلار در سطح جهانی، بیت کوین را پشت سر گذاشت.

 

این شرکت با تاکید بر این که بیشتر پروتکل های مالی غیرمتمرکز (defi) بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده اند و از ETH به عنوان ارز اصلی خود استفاده می کنند، افزود:

ما معتقدیم که این نشان دهنده افزایش تقاضا برای اتریوم در نتیجه افزایش defi در سال ۲۰۲۱ است.

 

با این وجود، Chainalysis خاطرنشان کرد:

در حالی که بیشتر کشورها از این الگو پیروی می کنند، استثناهای قابل توجهی وجود دارد. به عنوان مثال، ژاپن سهم بسیار بالاتری از سود واقعی بیت کوین را با کمتر از ۴.۰ میلیارد دلار دریافت کرد، در حالی که تنها ۷۹۰ میلیون دلار سود اتریوم بود.

علیرضا عظیمی

او مقاله نویس حرفه‌ای ارزیدو و یک روزنامه نگار فناوری مالی است که در کرج زندگی می کند. وی از سال 2019 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است و علاقه زیادی به بیت کوین، کد منبع باز و برنامه های غیرمتمرکز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا