تحلیل فاندامنتالاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار بیت‌ کوینتحلیلتحلیل بیت‌ کوین

ترس شدید در شاخص ترس و طمع رمزنگاری

۱۸ روز پیش در ۲۸ مارس،شاخص ترس و طمع کریپتو در موقعیت طمع قرار گرفت و برای اولین بار در چهار ماه گذشته امتیاز ۶۰ را به دست آورد. از آن روز، بیت کوین بیش از ۷,۵۰۰ دلار از ارزش دلاری خود را از دست داده است و در ۱۱ آپریل به پایین ترین سطح خود یعنی ۳۹،۲۰۰ دلار در هر واحد رسیده است.

 

شاخص احساسات کریپتو به سمت ترس شدید می‌افتد

در روز جمعه، ۱۵ آپریل ۲۰۲۲، قیمت بیت کوین (BTC) پس از رسیدن به پایین ترین حد چهار روز پیش، در حال حاضر تثبیت شده است. محدوده ۲۴ ساعته بیت کوین در روز جمعه بین ۳۹,۸۲۳.۷۷ دلار تا ۴۰,۷۰۹.۱۱ دلار به ازای هر واحد بوده است که حجم معاملات جهانی آن تقریباً ۲۲ میلیارد دلار است.

بیت کوین در هفته گذشته ۷.۲ درصد کاهش داشته است و آمارهای دو هفته ای نشان می دهد که دارایی های رمزنگاری پیشرو تقریباً ۱۱.۳ درصد از دست داده است. قیمت بیت کوین در برابر دلار آمریکا از سال گذشته ۳۵.۷ درصد کمتر از یک سال پیش امروز است.

در حالی که ارزش بازار بیت کوین در روز جمعه حدود ۷۶۷ میلیارد دلار است، اما ۳۸.۹۱ درصد از ۱.۹۷ تریلیون دلار اقتصاد رمزنگاری فعلی را نشان می دهد. برترین جفت معاملاتی جمعه با بیت کوین، تتر (USDT) با ۶۰.۸۸٪ از کل معاملات در سراسر جهان است. پس از تتر، USD (12.27%)، BUSD (7.88%)، JPY (4.09%) و KRW (3.28%) قرار دارند.

در ۱۵ آپریل، شاخص ترس و طمع رمزنگاری شده در موقعیت ترس شدید قرار گرفت و امتیاز آن ۲۲ بود. رور قبل آن همانند امروز، ۲۸ بود که نشان دهنده ترس بود و هفته قبل، امتیاز ۳۷ بود که همچنین به معنای ترس بود.

 

شاخص ترس و طمع کریپتو از احساسات بازار استفاده می‌کند و آن را به یک عدد و شرح ساده تبدیل می‌کند. شاخص های احساسات در بازارهای مالی سنتی نیز استفاده می شود. کسب‌وکارهای مالی، دانشگاه‌ها و سازمان‌های رسانه‌ای مانند CNN، دانشگاه میشیگان، شاخص ISEE نزدک و غیره از این شاخص‌های احساسات برای سنجش احساس بازار استفاده می‌کنند.

 

بیت کوین امروز نهمین دارایی بزرگ جهانی است، از نظر ارزش بازار، بالاتر از ارزش بازار برکشایر هاتاوی (۷۶۰.۳۶ میلیارد دلار) و کمتر از سرمایه تسلا (۱.۰۱۸ تریلیون دلار).

 

آخرین باری که شاخص ترس و طمع کریپتو به عدد ۲۲ رسید، ۲۲ مارس یا ۲۴ روز پیش بود. شاخص ترس و طمع رمزنگاری در alternative.me توضیح می دهد که ترس و طمع شدید می تواند دو معنی داشته باشد.

 

ترس شدید می‌تواند نشانه‌ای از نگرانی بیش از حد سرمایه‌گذاران باشد. این می تواند یک فرصت خرید باشد، این وب سایت توضیح می دهد. زمانی که سرمایه گذاران بیش از حد طمع می شوند، به این معنی است که بازار در آستانه اصلاح است.

 

امروز شنبه ۲۷ فروردین ماه این شاخص روی ۲۸ قرار دارد و نشان دهنده ی ترس سرمایه گذاران است که از دیروز ۶ امتیار بیشتر است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا