صرافی‌های کریپتویی، هدف وزارت دادگستری آمریکا

به گفته یون یانگ چوی، رئیس واحد کریتویی در وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ)، ایالات متحده تصمیم گرفته است که پلتفرم‌های دیجیتال را هدف قرار دهد، زیرا آنها کار را برای مجرمان و پولشویی‌ها آسان می‌کنند. چوی گفت که وزارت دادگستری امیدوار است اقدام علیه نهادهایی مانند صرافی‌های کریپتویی تاثیر چند برابری داشته باشد.

 

حمله DOJ به میکسرها و صرافی‌ها

یون یانگ چوی، به اصطلاح تزار ارزهای دیجیتال، گفت وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) پلتفرم‌های مبادله دارایی‌های دیجیتال و نهادهای ارائه‌دهنده میکسرها که برای مبهم کردن مسیر تراکنش‌ها استفاده می‌شوند، هدف قرار خواهد داد. به گفته چوی که در سال ۲۰۲۲ مدیر تیم اجرایی در این وزارتخانه شد، وزارت دادگستری چنین شرکت‌هایی را هدف قرار می‌دهد زیرا این شرکت‌ها انتقال وجوه بدون شناسایی را برای پولشویان آسان می‌کنند.

 

چوی گفت، علاوه بر اینکه مجرمان را قادر می‌سازد از اعمال خود سود ببرند، امیدوار است که اقدامات انجام شده علیه پلتفرم‌های دیجیتال تأثیر گسترده‌تری داشته باشد. چوی گفته است:

اما علاوه بر این، آنها به سایر بازیگران جنایتکار اجازه می‌دهند تا به راحتی از جنایات خود سود ببرند و از راه‌هایی که آشکارا برای ما مشکل‌ساز است، پول نقد کنند و بنابراین ما امیدواریم که با تمرکز بر این نوع پلتفرم‌ها، تأثیر چند برابری داشته باشیم.

 

چوی با تمرکز بر پلتفرم‌های دیجیتال گفت که دپارتمان او همچنین به کسب‌وکارهایی که تحریم‌ها را پشت سر می‌گذارند و آن‌هایی که قوانین لازم برای شناسایی مشتری را رعایت نمی‌کنند، پیام بازدارنده ارسال می‌کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا