اخبار بلاکچیناخبار آلت‌ کوین‌ هااخبار اتریوماخبار ارز دیجیتالاخبار بیت‌ کویناخبار دیفای (DEFI)

ضرر ۱۰۲ میلیارد دلاری اقتصاد کریپتو در ۳۰ روز

ارزش بسیاری از ارزهای دیجیتال طی ۳۰ روز گذشته کاهش یافته است و بدترین عملکرد بین ارزهای دیجیتال از بین ده سکه برتر با بیشترین ارزش‌گذاری بازار، سولانا بود که ۱۹.۱۲ درصد در برابر دلار آمریکا از دست داد. بیت کوین دومین بازنده بزرگ در بین ده ارز دیجیتال اول بود، زیرا ارزش دارایی‌های ارز دیجیتال پیشرو در این ماه ۱۲.۷۱ درصد کاهش یافت.

 

با وجود پامپ اواسط اوت، اقتصاد کریپتو در ماه گذشته ۱۰۲ میلیارد دلار کاهش یافت

دارایی‌های کریپتو در ۱۴ اوت ۲۰۲۲ رشد مناسبی را تجربه کردند، زیرا بیت کوین (BTC) از منطقه ۲۵ هزار دلاری عبور کرد و اتریوم (ETH) از ۲ هزار دلار در هر واحد فراتر رفت. علیرغم جهش ارزش، بیت کوین در ۳۰ روز گذشته از چهارشنبه، ۳ اوت ۲۰۲۲، تا جمعه، ۲ سپتامبر ۲۰۲۲، ۱۲.۷۱ درصد کاهش یافت.

 

ضرر ماهانه اتریوم پس از اینکه اتریوم ۲.۷۵ درصد در برابر دلار آمریکا از دست داد، کمتر بود. BNB 7.02 درصد کاهش یافت، XRP 10.53 درصد در برابر دلار کاهش یافت و ADA 9.34 درصد کاهش یافت.

 

سولانا (SOL) بزرگترین بازنده در بین ده دارایی برتر ارزهای دیجیتال بود زیرا ۱۹.۱۲ درصد در برابر دلار آمریکا ضرر کرد. دهمین دارایی بزرگ رمزنگاری، پولکادات (DOT)، در ۳۰ روز گذشته ۸.۹۳ درصد کاهش یافت.

 

آمارهای coinmarketcap.com نشان می‌دهد که ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال در ۳ اوت ۱.۰۶ تریلیون دلار بود و تا ۲ سپتامبر، ارزش کلی کل اقتصاد کریپتو زیر ۱ تریلیون دلار و ۹۸۲.۵۳ میلیارد دلار بود.

 

قیمت ارز‌های دیجیتال ۳۰ روز پیش کاملا متفاوت بود، زیرا بیت کوین (BTC) با قیمت ۲۲,۸۲۹ دلار در هر واحد معامله می‌شد. اتریوم (ETH) با ۱,۶۱۴ دلار به ازای هر سکه مبادله می‌شد و BNB به ازای هر واحد ۲۸۲ دلار به فروش می‌رسید. بهترین دارایی کریپتو در ۳ اوت optimism (OP) بود زیرا در برابر دلار آمریکا ۱۸.۲۴ درصد افزایش داشت.

 

با این حال، OP در این ماه ۳۸.۲ درصد در برابر دلار آمریکا کاهش یافته است. لیدو دائو (LDO) 30 روز پیش ۱۸.۰۴ درصد افزایش داشت، اما در این ماه ۱۷.۷ درصد در برابر دلار از دست داد. Chiliz (CHZ) در ۳ اوت ۹.۸۷٪ کاهش داشت، اما در ماه گذشته، CHZ 64.7٪ در برابر USD افزایش یافت.

 

theta network (THETA) یک ماه پیش ۵.۴۵ درصد کاهش یافت و در ۳۰ روز گذشته، ۱۷.۹ درصد دیگر نیز کاهش یافته است. ۳۰ روز پیش، کل ارزش قفل شده (TVL) در امور مالی غیرمتمرکز (defi) 89.81 میلیارد دلار بود و امروز TVL 59.58 میلیارد دلار است.

 

Makerdao 8.53 میلیارد دلار TVL داشت و از ۲ سپتامبر، TVL Makerdao به ۷.۹۶ میلیارد دلار کاهش یافته است. لیدو ۳۰ روز پیش ۷.۳۹ میلیارد دلار داشت و امروز حدود ۶.۹۶ میلیارد دلار دارد. TVL در پل‌های زنجیره‌ای متقاطع ۹.۱۱ میلیارد دلار است که در این ماه ۲۵.۱ درصد کاهش یافته است و پل‌های Polygon با ۴.۲۱ میلیارد دلار تسلط دارند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا