اقتصاد کریپتو در حال خروج از بازار خرسی است

بر اساس آخرین گزارش صنعت ارز دیجیتال Dappradar که سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲ را در بر می‌گیرد، اقتصاد کریپتو و شرکت‌کنندگان آن در حال خروج از بازار نزولی هستند. با این حال، این روزها تعدادی از رویدادهای اقتصاد کلان بر بازار ارزهای دیجیتال تأثیر گذاشته اند و محققان Dappradar می‌گویند در حال حاضر پیش‌بینی گسترش جهانی ارزهای دیجیتال بدون بهبود عمومی در بازارهای مالی متعارف غیرممکن است.

 

گزارش Dappradar به بهبود آهسته اما پایدار Crypto Economy اشاره می‌کند

صنعت کریپتو همچنان با زمستان کریپتو دست و پنجه نرم می‌کند و آخرین گزارش از Dappradar نشان می‌دهد که بازارها و شرکت کنندگان در حال عبور از طوفان هستند. به عنوان مثال، پس از فروپاشی Terra، صنعت مالی غیرمتمرکز (defi) و اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (dapp) پس از متحمل شدن زیان‌های سنگین، تثبیت شده است.

 

گزارش Dappradar نشان می‌دهد که بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) از اواخر ژوئن تقریباً در همان قیمت باقی مانده‌اند، اما دو دارایی رمزنگاری پیشرو همبستگی بالایی با بازارهای سهام دارند.

 

Sara Gherghelas، محقق Dappradar، توضیح می‌دهد:

در سه‌ماهه سوم، همبستگی بین BTC و S&P 500 افزایش یافت و نشان داد که سرمایه‌گذاران همچنان ارزهای دیجیتال را در همان دسته سهام‌های ریسکی در نظر می‌گیرند.

 

علاوه بر این، در حالی که انتقال اتریوم از اثبات کار به اثبات سهام از طریق The Merge باعث افزایش قیمت‌ها شد، بازارهای کریپتو پس از این رویداد ریزشی شدند. علاوه بر این، در حالی که Gherghelas می‌گوید ادغام یک موفقیت فنی بود، افت ۳۶ درصدی در تراکنش‌های لایه دو (L2) ثبت شد.

 

علیرغم عملکرد کلی بازار کریپتو، پذیرش فناوری شاهد رشد قابل توجهی بود. گزارش Dappradar Q3:

در ماه ژوئیه، شرکت Polygon and Nothing شراکتی را برای ساخت یک گوشی هوشمند بومی Web3 اعلام کردند، در حالی که Disney، Ticketmaster، Mastercard و Starbucks آخرین برندهای پیشرو بودند که ادغام NFTها را به عنوان بخشی از استراتژی Web3 خود اعلام کردند.

 

به گفته محققان ۴۲۸.۷۱ میلیون دلار ضرر در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲ ثبت شده است. Dappradar توضیح می‌دهد که بیشتر ضررها از پل Nomad به سرقت رفته است، زیرا ۱۹۰ میلیون دلار از این پل خارج شده است.

 

محققان Dappradar می‌افزایند:

از جنبه مثبت، این ارقام نشان دهنده کاهش ۶۲.۹ درصدی نسبت به سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ است، زمانی که هکرها و کلاهبرداران ۱,۱۵۵,۳۳۴,۷۷۵ دلار سرقت کردند. در طول سه ماهه گذشته، این مطالعه اشاره می‌کند که به طور کلی، اکوسیستم defi بهبود یافته است.

 

مطالعه Dappradar خاطرنشان می‌کند:

DeFi به طور کلی با رشد ۲.۹ درصدی TVL (مقدار کل ارزش) از سه ماهه دوم، نشانه‌هایی از بهبود را نشان داد. اتریوم با افزایش تسلطش به ۶۹ درصد با ۴۸ میلیارد دلار، یعنی رشد ۳.۱۷ درصدی نسبت به سه ماهه دوم، غالب‌ترین زنجیره است.

 

در حالی که اکوسیستم defi و اقتصاد کریپتو به طور کلی در سه ماهه سوم کاهش یافت، بازار توکن‌های غیرمثلی نیز کاهشی را در فعالیت حجم معاملات ثبت کردند. تحقیقات Dappradar نشان می‌دهد که حجم تجارت NFT میزان ۶۷ درصد کاهش یافته است اما حجم فروش NFT نسبت به سه ماهه دوم ۸.۳ درصد افزایش یافته است.

 

گزارش تحقیقاتی Dappradar نشان می‌دهد:

افزایش فروش نشان می‌دهد که تجارت NFT همچنان با تقاضای زیادی همراه است، در حالی که به طور کلی کاهش حجم معاملات ممکن است ناشی از کاهش ارزش ارزهای دیجیتال باشد.

 

گزارش Dappradar نتیجه می‌گیرد که اقتصاد جهانی با چالش‌های شدیدی دست و پنجه نرم می‌کند و به عقیده برخی افراد، ممکن است اوضاع بدتر شود. اما در نهایت روند بازار پیشرفت خواهد یافت.

 

بیانیه پایانی گزارش Dappradar به گزارش بیانیه‌های پایانی Dappradar می‌گوید:

بدون شک، روند پیشرفت بعدی رخ خواهد داد و ممکن است بسیار قوی‌تر از گذشته باشد. هر بار که بازار با مشکلاتی روبرو می‌شود، در نهایت روند کریپتو قوی‌تر می‌شود و کیفیت ابتکارات افزایش می‌یابد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا