مفاهیم پایه

کریپتو کارت چیست و چگونه کار می کند؟

کریپتو کارت چیست؟

کریپتو کارت، یک کریپتو کارت معمولی به شما امکان می‌دهد پاداش‌های رمزنگاری را دریافت کنید یا برای پرداخت هزینه کالاها و خدمات، رمز ارز خود را فوراً به ارز فیات تبدیل کنید. هم Mastercard و هم Visa کارت های رمزنگاری شده صادر می کنند، به این معنی که می توانید از رمزنگاری خود در میلیون ها مکان در سراسر جهان استفاده کنید. یک کریپتو کارت پیش‌پرداخت شبیه کارت نقدی است که برای خرج کردن باید از قبل با رمزنگاری بارگذاری شود. می‌توانید کریپتو کارت را از یک صادرکننده دارای مجوز مانند یک صرافی یا بانک دریافت کنید. با این حال، کارت های رمزنگاری شده بدون خطر نیستند. وجوه ذخیره شده در کارت همچنان ممکن است ارزش بازار خود را از دست بدهد و هر تراکنشی که با کارت خود انجام می دهید احتمالا مشمول مالیات خواهد بود.

کارت‌های اعتباری کریپتو بیشتر شبیه کارت‌های اعتباری استاندارد کار می‌کنند. می‌توانید صورت‌حساب کارت اعتباری خود را با پول نقد پرداخت کنید، اما بابت پولی که خرج می‌کنید. پاداش‌های کریپتو دریافت کنید. بایننس برای مشتریان تایید شده KYC و AML یک کارت ویزا بایننس ارائه می دهد.

 

معرفی کریپتو کارت

در حالی که بیشتر ارزش کریپتو به پتانسیل سرمایه گذاری آن است، هنوز هم در انتقال ارزش کاربرد دارد. ساتوشی ناکاموتو بیت کوین را خلق نکرد تا مردم را میلیاردر کند. با این حال، به عنوان یک سیستم پرداخت دیجیتالی جهانی طراحی شده بود. یکی از راه های رسیدن به این هدف، استفاده از کارت های رمزنگاری شده است. این روش پرداخت در حال حاضر به مردم کمک می‌کند تا از دارایی‌های دیجیتال و رمزارز در زندگی روزمره خود استفاده کنند و حتی پاداش‌های رمزنگاری را نیز دریافت کنند.

یک کریپتو کارت معمولی به روشی مشابه کارت نقدی شما عمل می کند. می‌توانید برای اقلام یا خدماتی که ارائه‌دهنده کارت را می‌پذیرد، پرداخت کنید. اگرچه ممکن است به نظر برسد که شما مستقیماً با ارزهای دیجیتال به یک فروشنده پرداخت می کنید، اما در واقع این اتفاق نمی افتد. فروشنده پول نقد فیات را به حساب خود دریافت می کند و نه رمزنگاری. کریپتو کارت شما ارز رمزنگاری شده را در حساب پیوندی شما دریافت می کند، آن را به ارز محلی که با آن پرداخت می کنید تبدیل می کند و سپس از این پول نقد برای پرداخت استفاده می کند.

هر دو ویزا و مسترکارت کارت های رمزنگاری را با شرکت های شریکی که برای مجوز درخواست می کنند ارائه می دهند. این دو ارائه‌دهنده پرداخت رایج در سطح جهان هستند که باعث می‌شوند کارت‌های رمزنگاری تقریباً به طور جهانی توسط خرده‌فروشان پذیرفته شوند. برخی از کارت‌های رمزنگاری تنها بابت پولی که با کارت خرج می‌شود، پاداش‌های رمزنگاری را ارائه می‌کنند. این کارت ها معمولاً کارت های اعتباری هستند که برای ثبت نام به چک اعتباری نیاز دارند.

 

معرفی کریپتو کارت

 

کریپتو کارت چگونه کار می کند؟

همانطور که اشاره کردیم، یک کریپتو کارت در واقع پولی را به فروشنده با رمزنگاری پرداخت نمی کند. به راحتی رمزارز شما را به پول نقد تبدیل می کند که می توانید از طریق کارت با فروشنده خرج کنید.

برای مثال، تصور کنید ۵۰۰ دلار BNB در بایننس کارت خود دارید. در یک رستوران، می‌روید تا اسکناس ۱۰۰ دلاری را با کریپتو کارت خود بپردازید. هنگامی که کارت خود را وارد کردید و با پرداخت موافقت کردید، بایننس ۱۰۰ دلار BNB را می فروشد و فیات را روی کارت بارگذاری می کند. سپس به رستوران ۱۰۰ دلار پرداخت می‌شود و شما با ۴۰۰ دلار BNB در Wallet Funding خود باقی می‌مانید. همه اینها در عرض چند ثانیه برای استفاده از کریپتو کارت شما اتفاق می افتد. در صورتی که ارائه دهنده خدمات شما از آنها پشتیبانی می کند، می توانید از کارت های رمزنگاری برای برداشت خودپرداز استفاده کنید. از همان روش بالا برای برداشت وجه نقد فیزیکی شما استفاده می شود.

 

تفاوت بین کریپتو کارت و کارت اعتباری چیست؟

چند تفاوت جزئی بین کارت های اعتباری و کارت های رمزنگاری وجود دارد، که مهم ترین تفاوت این دو بارگذاری ارز دیجیتال در کریپتو کارت ها به جای ارز فیات در کارت های اعتبازی است. یک کارت نقدی با ارزهای فیات از قبل بارگیری می شود و تراکنش های کارت اعتباری بعداً با فیات پرداخت می شود. در کریپتو کارت ها شما باید مجوه را داشته باشید تا برای پرداخت در لحظه به ارز فیات تبدیل شود.

شما نمی توانید کارت های خود را با پول نقد فیات بارگیری کنید، بلکه فقط با ارزهای دیجیتال. هنگامی که پرداختی انجام می دهید، وجوه شما بلافاصله در کیف پول رمزنگاری شما تبدیل می شود.

از سوی دیگر، کارت‌های اعتباری Crypto خط اعتباری را گسترش می‌دهند که به شما امکان می‌دهد اکنون خرید کنید و بعداً پرداخت کنید. Gemini و BlockFi هر دو کارت‌های اعتباری کریپتو منتشر کرده‌اند. صورتحساب کارت اعتباری شما با ارز فیات معمولی قابل پرداخت است، به این معنی که کارت اعتباری کریپتو اساساً یک کارت اعتباری پاداش است.

برای سفارش کارت، باید مشتری شرکتی باشید که قبلاً یک کریپتو کارت ارائه می‌دهد، مانند یک صرافی رمزنگاری یا بانک پشتیبان رمزنگاری که از کریپتو پشتیبانی می‌کند. این فرآیند شامل تکمیل فرآیندهای احراز هویت (KYC) و مبارزه با پولشویی را قبل از اینکه بتوانید کریپتو کارت خود را سفارش دهید، مانند هر کارت اعتباری یا بدهی معمولی، انجام می دهید.

 

تفاوت بین کارت رمزنگاری و کارت اعتباری یا نقدی چیست؟

 

مزایای استفاده از کریپتو کارت چیست؟

مزیت کلیدی کریپتو کارت پیش پرداخت، امکان استفاده از رمزنگاری خود برای خریدهای روزمره است. انجام این کار به طور سنتی دشوار بوده است مگر اینکه یک فروشنده مستقیماً رمزنگاری را بپذیرد. حتی در این صورت، تایید برخی از کوین ها مانند بیت‌کوین ۳۰ دقیقه طول می‌کشد. قیمت نیز متغیر است، به این معنی که ممکن است در واقع بیشتر یا کمتر از حد انتظار بپردازید.

بسیاری از کارت های رمزنگاری دارای مزایایی مانند پاداش بازگشت نقدی یا تخفیف با اشتراک های خاصی مانند Spotify یا Netflix هستند. این مزایا شما را به سمت یک ارائه‌دهنده کارت خاص جذب می‌کند و مشابه مزایای ارائه شده در کارت‌های بدهی یا اعتباری استاندارد است. مطمئن شوید که هر کارت چه چیزی را برای شما فراهم میکند و چه مزایای خاصی دارد تا بهترین کارت را انتخاب کنید. همچنین فراموش نکنید که به دنبال هزینه های مبادله ای، ممکن است مجبور شوید در فرآیند تبدیل مقداری کارمزد بپردازید.

 

آیا کریپتو کارت خطراتی دارند؟

داشتن یک کریپتو کارت خطرات مشابهی با نگه داشتن کریپتو دارد. اگر حساب خود را با بیت کوین (BTC) یا اتر (ETH) بارگذاری کرده باشید، ارزش فیات حساب شما دائما تغییر خواهد کرد. این بدان معنی است که ممکن است بسته به نرخ ارز، مقدار دقیق پول را آنطور که فکر می کنید در حساب خود نداشته باشید. همچنین باید به خاطر داشته باشید که در بسیاری از حوزه‌های مالیاتی، هزینه‌های رمزنگاری یک رویداد مشمول مالیات است.

این مهم نیست که چند دلار برای یک قهوه خرج کنید یا هزاران دلار برای یک ماشین. اگر قبل از اینکه رمزارز خود را برای خرید چیزی با کریپتو کارت خود استفاده کنید، سود یا ضرری در ارز دیجیتال خود داشته اید، باید مبلغ مالیاتی مناسب را بپردازید یا حذف کنید. می‌توانید با خرید استیبل کوین‌ها برای استفاده با کریپتو کارت خود از این مشکل جلوگیری کنید، زیرا قیمت به ندرت از ارزش ثابت آن تغییر می‌کند.

 

آیا کارت های رمزنگاری خطراتی دارند؟

 

بایننس کارت چیست؟

بایننس کارت، یک کارت نقدی است که به حساب بایننس شما متصل است. با بارگیری کیف پول کارت خود، میتوانید ارزهای دیجیتال را در هر جایی که ویزا پذیرفته است خرج کنید. به همان روشی عمل می کند که کارت های نقدی پیش پرداخت شده در بالا ذکر شد.

 

نحوه درخواست بایننس کارت

اگر قبلاً یک حساب Binance دارید و در یک کشور واجد شرایط زندگی می کنید، دریافت کارت ساده است. قبل از درخواست موفقیت آمیز برای بایننس کارت، باید تمام فرآیندهای مربوط به KYC و AML را تکمیل کنید.

در ادامه مقاله به آموزش دریافت بایننس کارت میپردازیم

برای سفارش کارت خود، مطمئن شوید که وارد سیستم شده اید و به صفحه Binance Card بروید. همچنین می توانید با نگه داشتن ماوس روی [Finance] در صفحه اصلی Binance و کلیک روی [Binance Visa Card] به این صفحه بروید.

 

نحوه درخواست بایننس کارت

 

سپس، روی [Get Started] کلیک کنید. اکنون برخی از اطلاعات KYC و یک توافق نامه برای تأیید خواهید دید.

 

اطلاعات KYC و یک توافق نامه

 

پس از تایید، وارد صفحه سفارش کارت خواهید شد. در اینجا می توانید فرمت نام خود را برای نمایش روی کارت انتخاب کنید. هنگامی که انتخاب خود را تأیید کردید، روی [Confirm] کلیک کنید.

 

فرمت نام خود را برای نمایش

 

اکنون می‌توانید اطلاعات خود را از پیش پر شده و اطلاعات اضافی از دست رفته را برای پر کردن پیدا کنید. در نهایت، قبل از کلیک بر روی [Order Your Binance Card]، با خط‌مشی رازداری، شرایط استفاده، و قرارداد دارنده کارت موافقت کنید.

هنگامی که کارت خود را سفارش دادید، به یک کارت مجازی نیز دسترسی خواهید داشت تا قبل از آمدن کارت فیزیکی از آن استفاده کنید. می‌توانید این کارت را به Google Pay Send اضافه کنید یا حتی برای خریدهای آنلاین از آن استفاده کنید. اگر ترجیح می دهید از اپلیکیشن موبایل Binance استفاده کنید، می توانید کارت خود را نیز از آنجا سفارش دهید.

 

مزایای استفاده از بایننس کارت

بایننس کارت علاوه بر اینکه به شما امکان می دهد رمزارز خود را در فروشگاه ها، رستوران ها و پذیرندگان VISA در سراسر جهان خرج کنید، دارای مزایای منحصر به فردی نیز می باشد.

۱. هزینه صفر: کارت ویزا بایننس برای هر کاربر بایننس رایگان است. هیچ کارمزد اداری، پردازشی یا سالانه بایننس وجود ندارد، اما ممکن است گاهی اوقات مشمول هزینه های شخص ثالث شوید.

۲. می توانید رمز ارز خود را نگه دارید: برای آماده‌سازی برای خرید چیزی، نیازی به مبادله رمزنگاری خود به فیات نیست. Binance آن را دقیقاً در زمانی که شما نیاز دارید تبدیل می کند، به این معنی که ارز دیجیتال شما همچنان می تواند سودهای احتمالی بازار را به دست‌آورد.

۳. تا ۸٪ بازگشت نقدی: بسته به موجودی میانگین ماهانه BNB، شما تا ۸٪ بازگشت نقدی در تمام خریدهای خود دریافت خواهید کرد. این بازگشت نقدی به صورت BNB در حساب Binance به شما داده می شود.

۴. صندوق های امن: وجوه رمزنگاری شما SAFU هستند و توسط Binance محافظت می شوند. بایننس از سطح ایمنی بالایی برخوردار است و از استانداردهای امنیتی قوی استفاده می کند.

 

کلام آخر

اگر مقداری کریپتو دارید که دیگر نمی‌خواهید آن را HODL کنید، یک کریپتو کارت قادر است تا فرآیند تبدیل کردن به فیات را برایتان ساده کند. بدون استفاده از کریپتو کارت، باید فرآیند تبدیل را طی کرده و فیات را به صورت دستی به حساب بانکی خود انتقال دهید. این ممکن است چند روز طول بکشد، بسته به بانک و صرافی ارز دیجیتال شما. کریپتو کارت ها واقعاً یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای استفاده از ارزهای شما برای خرید چیزها است و یک توسعه خوشایند است.

امتیاز دهید

علی دوشابچی

علاقه ی اصلی او در زمینه‌ی اخبار ارز دیجیتال و رویه‌ی بازار است. فعالیت اصلی وی از سال 2017 پس از کسب 2 سال تجربه در قسمت های مختلف مقاله نویسی ، دنیای بلاک‌چین و امنیت شبکه های آن شروع شد. پس از کسب تجربیات شاخص او به عضویت تیم حرفه ای اطلاع رسانی و تحلیل و بررسی ارزیدو پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا