Crypto Barista چیست؟ NFT های عاشقان قهوه

مجموعه NFT کریپتو باریستا

Crypto Barista یکی از مجموعه NFT های محبوب در بازار ارز های دیجیتال میباشد که با هدف خاصی خلق شده است، با گذشت زمان هر روزه استفاده جدیدی از فناوری بلاکچین ظاهر میشود که NFT ها نیز از جمله این نوآوری ها در فناوری بلاکچین و بازار ارزهای دیجیتال میباشند.

در سال ۲۰۱۹ Coffee Bros توسط نیک و دن با ماموریت بهبود کیفیت، طعم و تجربه استفاده از قهوه تاسیس شد، کریپتو باریستا از آثار Nick و Dan است که پس از راه‌اندازی Coffee Bros ایجاد شد. در این مجموعه NFT، دوست داران قهوه و کافئین میتوانند شخصیت های مختلفی که در حال درست کردن قهوه هستند و با اشتیاق به این کار میپردازند را با ارز دیجیتال خریداری کنند و از مزایای داشتن این اثر در آینده بهره‌مند شوند. در ادامه به بررسی بیشتر این مجموعه NFT و موارد مربوط به آن میپردازیم.

 

داستان مجموعه Crypto Barista

دن و نیک برای تامین مالی ابتکارات خود در مورد قهوه نیاز به یک حرکت جامعه محور داشتند تا علاوه بر تامین مالی نسبت به نشان دادن شوق خود در این زمینه قدم بزرگی برداشته باشند و انتخاب آنها حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین بود، شروع این کار آسان نبود زیرا افراد زیادی با ارز های دیجیتال آشنایی ندارند و متقاعد کردن عموم جامعه برای جدی بودن این پروژه کار آسانی نبود.

همکاری با Tony Bui، تصویر گر کاربلد، باعث شد تا در ابتدا ۶۰ شخصیت طراحی شده با دست ایجاد کنند و ترکیب هنر Tony Bui و ایده نیک و دن باعث شد این شخصیت های جذاب خلق شوند و پس از مینت کردن آن بر روی بلاکچین اتریوم برای فروش در دسترس عموم قرار گرفتند.

1. باریستاهای کریپتویی - Crypto Baristas

خریداران در ازای خرید هر کدام از این آثار علاوه بر مالکیت این آثار از مزایای دیگری همچون حق رای در ادامه مسیر این پروژه، تخفیف بر روی خرید های قهوه خود و تخفیف بر روی انواع کالا های دیگر دریافت میکنند. با برنامه ریزی این گونه موارد این تیم خلاق توانستند مجموعه خود را به فروش برسانند و توانستند کافه خود را در نیویورک افتتاح کنند، به گفته تیم افتتاح محل های بیشتری برای کریپتو باریستا در برنامه است. فصل اول این مجموعه آثار دارای سه دسته RARE بودن است که هر دسته دارای مشخصات منحصر به فرد خود است.

کمیاب‌ترین آنها مجموعه World Barista Champs است که به معنای قهرمان باریستای جهان میباشد، رده بعدی Master Barista است و رده سوم Barista میباشد که در مجموع طی فصل های مختلف تعداد ۴۵۵ اثر NFT برای خریداران در دسترس خواهد بود. به گفته تیم مربوط به این پروژه، هدف این پروژه ایجاد فضایی برای افرادی همفکر که عاشق هنر، قهوه، نوآوری و کارآفرینی میباشند، است.

 

اهداف Crypto Barista

به گفته cryptobaristas.com داشتن این آثار مزایایی بیشتر از داشتن یک اثر NFT است، صاحبان این آثار در آینده از مزایا و امتیازات ویژه کافه های کریپتو باریستا برخوردار خواهند شد و خرید اجناس مختلف آنها شامل تخفیفات ویژه میشود.

همچنین آنها میتوانند در این پروژه و آینده آن تاثیر گذار باشند و حق رای داشته باشند، یک بانک باریستا تهیه شده است که ۱۵ درصد از درآمد فروش آثار در آن جا داده میشود تا طبق رای گیری برای استفاده در سازمان های خیریه، گسترش پروژه کریپتو باریستا و یا شروع یک پروژه جدید در این زمینه صرف شود.

دارندگان فصل ۱ دسترسی سریع تری برای خریداری آثار فصل ۲ خواهند داشت، همچنین کریپتو باریستا دارای تعهدات سبزی است که بسیار مورد توجه عموم قرار گرفته، یکی از این تعهدات سبز کاشت ۵ درخت به ازای فروش هر اثر NFT است و در صورت فروش کل آثار، کریپتو باریستا متعهد شده است که ۲۲۷۵ درخت به طبیعت اضافه کند.

اگر علاقمند به آثار و دنیای NFT هستید، پیشنهاد میشود از مقاله جذاب Lets Walk چیست؟ مجموعه NFT بیا قدم بزنیم! نیز بازدید نمائید.

 

فصل ۱ مجموعه Crypto Barista

فصل اول این مجموعه دارای ۶۰ اثر NFT میباشد که در سه دسته تقسیم بندی میشوند، سه دسته هر کدام دارای ویژگی هایی میباشند که نسبت به RARE بودن، آثار در آن دسته بندی قرار گرفته است.

 

World Barista Champ

دسته اول که RARE ترین دسته است World Barista Champ میباشد که به معنای قهرمان باریستای جهان میباشد، در فصل اول، این دسته دارای ۵ اثر میباشد که خاص ترین آثار در فصل یک در این دسته بندی قرار میگیرند.

کریپتو باریستا3

 

Master Barista

دسته بعدی که از نظر خاص بودن دومین دسته است، Master Barista میباشد که به معنای استاد باریستا است، در فصل اول این دسته دارای تعداد ۲۰ اثر میباشد که از نظر خاص بودن در رتبه دوم قرار میگیرد.

کریپتو باریستا4

 

Barista

و در نهایت دسته سوم که Barista نام دارد دارای ۳۵ اثر NFT در فصل اول میباشد که از نظر خاص بودن در رتبه سوم قرار دارد، باقی آثار فصل ۱ در این دسته بندی قرار دارند.

کریپتو باریستا5

 

جمع‌بندی

فصل اول از این مجموعه NFT در وبسایت rarible.com به فروش رسید و فصل دوم در حال عرضه بوده و در وبسایت Opensea.io در دسترس خواهد بود. همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم کریپتو باریستا مجموعه NFT ای است که در کل ۴۵۵ اثر خواهد بود، تعداد ۶۰ عدد از این آثار در فصل ۱ برای عموم قابل دسترس میباشد و تعداد آثاری که در فصل ۲ ارائه خواهد شد متعاقبا توسط تیم اعلام میشود. در بالا به بررسی موارد مختلف مربوط به این مجموعه NFT پرداختیم، امیدواریم با مقاله بالا، ابهامات و سوالاتی که در این زمینه برای شما ایجاد شده بود برطرف شده باشد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

علی کریمی

من عاشق تحقیق و کاوش در این دنیای بی پایان بودم و در مورد همه موضوعات تحقیق میکردم تا اینکه در سال 2019 با دنیای کریپتو آشنا شدم و به شدت به بلاکچین و دنیای ارز های دیجیتال علاقمند شدم. کریپتو هم عین انسان ها برام جذابه چون هر دو غیرقابل پیش بینی و بی انتها هستند، به همین دلیل به دنیای رمز ارزها به اندازه دنیای روانشناسی علاقمندم. باور من اینه زمانی که انسان ها قدرت کلمات رو درک کردند، متوجه شدند که گلوله ها به اندازه کلمات کشنده نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا