ممنوعیت استفاده از کریپتو برای فین‌تک‌های آرژانتینی

بانک مرکزی آرژانتین شرکت‌های فین‌تک را از استفاده از کریپتو منع می‌کند!

 

شرکت‌های فین‌تک آرژانتین اجازه استفاده از کریپتو را ندارند

در ۴ می، بانک مرکزی آرژانتین پیامی صادر کرد که بر اساس آن برخی از ارائه‌دهندگان فین‌تک از استفاده از دارایی‌های کریپتویی یا ارائه خدمات مرتبط با دارایی‌های دیجیتال یا سایر دارایی‌ها که توسط مقام ملی ذی‌صلاح تنظیم نشده‌اند و توسط بانک مرکزی جمهوری آرژانتین مجوز داده نشده‌اند، به مشتریان خود منع کرد.

 

این اقدام تنها بر شرکت‌های فین‌تک تأثیر می‌گذارد که حساب‌های پرداخت مستقیم از جمله Ualá ،MercadoPago ،Personal Pay ،DolarApp ،Nubi ،MODO را ارائه می‌کنند. بیت کوین آرژانتین، یک سازمان غیردولتی ملی، این اقدام را رد کرد و اظهار داشت که غافلگیرکننده و بدون مشورت است. مشخص نیست که بانک مرکزی با منع فعالیتی که امروز کاملاً رضایت بخش و مفید برای مشتریان صرافی‌های داخلی است، به دنبال چه هدفی است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا