اخبار بلاکچیناخبار ارز دیجیتالاخبار جهان

کمک‌های کریپتویی علیه اوکراین در جنگ اخیر

این گزارش در بحبوحه گزارش‌هایی مبنی بر تلاش اتحادیه اروپا برای تشدید محدودیت‌ها بر سرمایه‌گذاری‌های کریپتو روسیه در این بلوک منتشر شده است. گروه‌های طرفدار روسیه در تلاش برای حمایت از تلاش‌های جنگی علیه اوکراین در حالی که از تحریم‌های بین‌المللی فرار می‌کنند، به دارایی‌های دیجیتال متوسل شده‌اند. یک گزارش جدید نشان می‌دهد که این گروه‌ها در حال افزایش حجم عظیمی از بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال از طریق کمپین‌های تامین مالی جمعی هستند.

 

گروه‌های طرفدار روسیه برای حمایت از تلاش‌های جنگی علیه اوکراین به جمع‌آوری کریپتو می‌پردازند

به گفته کریس یانچوسکی، رئیس تحقیقات جهانی در TRM Labs، منبع اطلاعاتی بلاکچین حدود ۴۰۰,۰۰۰ دلار ارز دیجیتال را شناسایی کرده است که از ابتدای تهاجم در ۲۴ فوریه جمع‌آوری شده است.

 

گزارش تحقیقاتی TRM Labs در مورد همین موضوع نشان داد که Task Force Rusich که اتفاقاً یک شبه نظامی طرفدار کرملین است که از قتل و شکنجه زندانیان اوکراینی حمایت می‌کند نیز یکی از این گروه هاست که به صورت رمزنگاری کمک جمع‌آوری می‌کند. این گروه ماه گذشته توسط دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (OFAC) به همراه دو تن از رهبران ارشد و پنج آدرس رمزنگاری مرتبط با آن تحریم شد.

 

آزمایشگاه TRM همچنین یک کانال تلگرامی به نام رومانوف لایت را کشف کرد که بیش از ۱۷۴,۰۰۰ دلار کریپتو برای واحد واکنش سریع ویژه (SOBR)، واحد نیروهای ویژه گارد ملی روسیه جمع‌آوری کرد.

 

مرکز هماهنگی کمک‌های نووروسیا حدود ۲۱,۰۰۰ دلار، عمدتاً بیت کوین، برای خرید هواپیماهای بدون سرنشین جمع‌آوری کرد. این نهاد برای حمایت از عملیات روسیه در این کشور جنگ زده ایجاد شد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا