پذیرش کریپتو در کشورهای فقیرتر آفریقایی مهم‌تر است

در حالی که ۶۶ درصد از ساکنان آفریقایی مورد بررسی ادعا کردند که در معرض دارایی‌های دیجیتالی مانند بیت کوین قرار گرفته اند، حدود ۸۲ درصد از پاسخ‌دهندگان گفتند که هرگز صاحب رمزارز نبوده اند. یافته‌های مطالعه نظرسنجی نشان می‌دهد که پذیرش رمزارز در کشورهای فقیرتر آفریقایی نسبت به کشورهایی مانند کنیا و آفریقای جنوبی مهم‌تر است.

 

کشورهای فقیر، کشورهای پیشروی کریپتو در آفریقا

بر اساس مطالعه‌ای که توسط Kasi Insights، یک شرکت تحقیقاتی کنیایی انجام شده است، ۸۲ درصد از آفریقایی‌های مورد بررسی هرگز صاحب رمزارز نبوده‌اند. از ۱۸ درصد باقی مانده، تنها ۸ درصد از پاسخ‌دهندگان اعتراف کردند که دارندگان دارایی‌های دیجیتال مانند بیت کوین هستند. در مقابل، ۶۶ درصد از پاسخ‌دهندگان گفتند که در معرض کریپتو بوده اند. با این حال، تنها ۸ درصد گفتند که مقدار قابل توجهی در معرض کریپتو قرار دارند.

 

همانطور که نویسندگان گزارش اشاره کردند، به نظر می‌رسد این یافته‌ها و سایر یافته‌ها این باور را که ساکنان قاره آفریقا عمدتاً کریپتو را پذیرفته‌اند، تضعیف می‌کنند. در برخی موارد، به نظر می‌رسد این یافته‌ها باورهای عمومی در مورد میزان پذیرش و کشورهای پیشرو در قاره آفریقا را از بین می‌برد. برای نشان دادن، این گزارش به سطوح مختلف پذیرش کریپتو در کشورهای مختلف اشاره می‌کند.

 

کنیا، در حالی که اغلب سیلیکون ولی آفریقا نامیده می‌شود، در بازار کریپتوهای آفریقایی و آفریقای جنوبی نیز شرکت برجسته‌ای ندارد. در عوض، همانطور که توسط نامیبیا و آنگولا نشان داده شده است، شاهد هستیم که کشورهای فقیرتر پذیرش، آگاهی و استفاده بیشتری دارند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا