اخبار بلاکچیناخبار ارز دیجیتالاخبار جهان

رمزارزها، جایگزینی خوب برای تسویه حساب سنتی

در گزارشی جدید آمده است که ارزهای دیجیتال می‌توانند جایگزین خوبی برای فرآیندهای تسویه حساب مرسوم باشند، زیرا مبتنی بر فناوری بلاک چین هستند که امکان نهایی‌سازی فوری تراکنش‌ها را بدون دخالت واسطه‌ها فراهم می‌کند. برخی از بازیگران صنعت انتقال پول برون مرزی، بلاک چین و ارزهای دیجیتال را به عنوان فناوری هایی می‌دانند که می توانند فرآیندهای حواله را بهبود بخشند.

 

رمزارزها روش های گران‌قیمت ارائه دهندگان حواله را حذف می‌کنند

آخرین گزارش انجمن بین‌المللی شبکه‌های انتقال پول (IAMTN) می‌گوید استفاده از ارزهای دیجیتال برای تسویه تراکنش‌ها می‌تواند جایگزینی برای فرآیندهای تسویه سنتی باشد. بر اساس این گزارش، این به دلیل این واقعیت است که در بلاک چین، فناوری که زیربنای ارزهای رمزنگاری شده است، تراکنش‌ها بلافاصله بدون نیاز به انجام واسطه‌هایی مانند بانک‌های گزارش‌دهنده، تسویه می‌شوند.

 

ترکیب رو به کاهش روابط بانکی و افزایش حجم تراکنش‌های فرامرزی بر اهمیت بلاک چین نه تنها برای کاهش هزینه‌های حواله وجوه بلکه برای انتقال پول به خارج از مرزها بسیار موثرتر است.

 

تراکنش‌های فرامرزی را می‌توان فوراً تسویه کرد، بنابراین نیاز به حساب‌های پیش‌تامین مالی در کشورهای دریافت‌کننده، که یک عمل گران‌قیمت برای ارائه‌دهندگان حواله است، برطرف می‌شود. تعدادی از کسب و کارها، از ارائه دهندگان خدمات حواله سنتی گرفته تا فین تک های ارزهای دیجیتال، از فناوری بلاک چین برای بهبود فرآیندهای حواله استفاده می کنند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا