قابلیت همکاری فرامرزی CBDCها

صندوق بین المللی پول (IMF) در حال کار برای توسعه پلتفرمی است که به عنوان یک لایه قابلیت همکاری برای ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDCs) عمل می‌کند و امکان تسویه‌حساب بین کشورهای مختلف را فراهم می‌کند. طبق اظهارات کریستالینا جورجیوا، مدیر عامل صندوق بین‌المللی پول، این امر از استفاده ناکافی از CBDC‌ها برای اهداف داخلی جلوگیری می‌کند.

 

صندوق بین‌المللی پول در حال کار بر روی پلتفرم یکپارچه‌سازی فرامرزی CBDC

صندوق بین‌المللی پول (IMF) در حال ایجاد راه‌حلی برای ادغام و حمایت از پرداخت‌های فرامرزی در بین ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) است. به گفته کریستالینا جورجیوا، مدیر عامل صندوق بین‌المللی پول، این امر از استفاده ناکافی از این ارزها و گسترش استفاده از آنها در بازارهای بین‌المللی جلوگیری می‌کند.

 

در کنفرانسی در مراکش، جورجیوا نیاز به قابلیت همکاری را تقویت کرد. او اظهار داشت:

CBDCها نباید گزاره‌های ملی پراکنده باشند. برای داشتن تراکنش‌های کارآمدتر و عادلانه‌تر، به سیستم‌هایی نیاز داریم که کشورها را به هم متصل کنند، ما به قابلیت همکاری نیاز داریم.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا