انتقادات علیه نیویورک تایمز افزایش می‌یابد

پس از اینکه نیویورک تایمز (NYT) سرمقاله‌ای در مورد استخراج بیت کوین منتشر کرد و ادعا کرد این صنعت برای محیط زیست مضر است، سازمانی به نام Stop the Presses با استفاده از کاغذ تایمز مخالفت کرد. Stop the Presses یک کمپین رسانه‌های اجتماعی علیه تولید روزنامه نیویورک تایمز به راه انداخت. وب‌سایت این سازمان، nytimesup.org، ادعا می‌کند که این شرکت تقریباً ۵۹ میلیون درخت در سال را می‌کشد.

 

فعالان نیویورک تایمز را به دلیل تولید روزنامه‌های فیزیکی مورد انتقاد قرار دادند

در ۱۰ آپریل ۲۰۲۳، نیویورک تایمز به دلیل انتشار یک قطعه ضربه‌ای یک طرفه در مورد استخراج بیت کوین با انتقاد مواجه شد. طرفداران کریپتو ادعا کردند که گابریل دنس، خبرنگار تایمز از اطلاعات واقعی استفاده نکرده است. از آن زمان، به دلیل تولید روزنامه، تمرکز بر روی تأثیرات زیست محیطی رسانه خبری آمریکایی، که در سال ۱۸۵۱ تأسیس شد، معطوف شد.

 

گروهی به نام Stop the Presses یک کمپین رسانه‌های اجتماعی و وب‌سایت راه‌اندازی کردند که شیوه‌های چاپ فعلی کسب‌وکار خبری را افشا می‌کرد. اتهام این است که نیویورک تایمز برای تولید کاغذ فیزیکی قدیمی خود در دنیای دیجیتال، تعداد قابل توجهی از درختان را از بین می‌برد.

 

وب سایت nytimesup.org توضیح می‌دهد:

نیویورک تایمز تقریباً ۵۹ میلیون درخت در سال را می‌کشد. آنها این درختان را می‌کشند تا آنها را به روزنامه‌ای تبدیل کنند که بیشتر مردم آن را دور می‌اندازند و هر سال میلیاردها پوند CO2 تولید می‌کنند. آنها تبلیغات را روی کاغذهایی که با درختان مرده ایجاد می‌کنند چاپ می‌کنند، با این حال ما در عصر دیجیتال زندگی می‌کنیم. این عمل بیهوده باید متوقف شود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا