اعتبار و شهرت دلار کاهش میابد

مدیر عامل شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری Devere Group هشدار داده است که درام‌های سقف بدهی ایالات متحده، چالش‌های سیاسی پیش روی ایالات متحده و اقتصاد آن باعث تضعیف اعتبار و شهرت ارز ذخیره جهانی دلار به عنوان یک دارایی ایمن شده است.

 

استفاده از بدهی کشور به عنوان یک سلاح سیاسی، اعتماد به دولت ایالات متحده را تضعیف می‌کند

نایجل گرین، مدیر عامل گروه Devere، یک شرکت خدمات مالی که مقر آن در امارات متحده عربی است، در یک مقاله نظری که روز جمعه توسط نیوزمکس منتشر شد، چالش‌هایی را که اقتصاد ایالات متحده با آن مواجه است، با وجود رسیدن کنگره به توافق سقف بدهی، برجسته کرد. به گفته جنت یلن، وزیر خزانه‌داری، این توافق که رئیس جمهور جو بایدن آن را روز شنبه امضا کرد، از نکول بالقوه بدهی ملی جلوگیری کرد که در صورت عدم دستیابی به یک راه‌حل ممکن بود در ۵ ژوئن رخ دهد.

 

گرین تاکید کرد:

بنابراین، بیایید واضح بگوییم، این توافق قطعی این هفته برای افزایش سقف بدهی منعقد شد و فقط تا ژانویه ۲۰۲۵ کارساز است و چالش‌های سیاسی اساسی پیش روی ایالات متحده و اقتصاد آن را حل نمی‌کند.

 

وی ادامه داد:

مسئله اصلی این است که نمایندگان مجلس در چند وقت اخیر انگیزه کمی برای دستیابی به توافق داشته و دارند.

 

وی گفت:

این یک چشم‌انداز سیاسی به طور فزاینده قطبی است که توسط الگوریتم‌ها و منافع اقتصادی تقویت می‌شود. من معتقدم این روندی است که فقط در آینده قابل پیش‌بینی تشدید خواهد شد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا