مقابله با هژمونی غرب و ترویج جهان چندقطبی

ابراهیم رئیسی رئیس جمهور جمهوری اسلامی نظم جهانی تک قطبی کنونی را محکوم کرد و تاکید کرد که جمهوری اسلامی قصد دارد به گروه بریکس بپیوندد تا به ایجاد جهانی چندقطبی کمک کند. وی تاکید کرد خواهان برقراری روابط سازنده با همه کشورها بر اساس منافع مشترک است.

 

جمهوری اسلامی نظم جهانی تک قطبی را محکوم می‌کند و برای جهانی

خبرگزاری روسی تاس به نقل از مصاحبه وی با شبکه تلویزیونی لبنانی المیادین گزارش داد، ابراهیم رئیسی رئیس جمهور جمهوری اسلامی روز سه‌شنبه گفت که جمهوری اسلامی قصد دارد به گروه بریکس بپیوندد تا در ایجاد جهان چندقطبی مشارکت کند.

 

وی توضیح داد که جمهوری اسلامی پس از پیوستن به سازمان همکاری شانگهای (SCO) در حال آماده شدن برای پیوستن به گروه بریکس است. رئیس جمهور جمهوری اسلامی گفت:

ما نظم جهانی تک قطبی را محکوم می‌کنیم که این امکان را برای ایالات متحده و حدود سه تا چهار کشور دیگر فراهم می‌کند تا احساس کنند حاکمان جهان هستند.

 

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه این هفته گفت که روند چندقطبی تشدید خواهد شد و کسانی که از این روند پیروی نکنند بازنده خواهند شد.

 

سازمان همکاری شانگهای در سال ۲۰۰۱ به عنوان یک اتحاد سیاسی، اقتصادی و دفاعی تأسیس شد. این بزرگترین سازمان منطقه‌ای جهان است. جمهوری اسلامی اخیرا با پیوستن به چین، هند، قزاقستان، قرقیزستان، روسیه، پاکستان، تاجیکستان و ازبکستان به نهمین عضو کامل سازمان همکاری شانگهای تبدیل شد. این گروه همچنین دارای کشورهای ناظر (افغانستان، بلاروس و مغولستان) و همچنین شرکای گفتگو (ارمنستان، آذربایجان، کامبوج، نپال، سریلانکا، ترکیه، قطر و عربستان سعودی) است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا